смешно-тъжна ситуация

  • 1 682
  • 27
Здравейте мами, на кратко случката  Wink
до скоро давах кърма на бебето на моя позната. Тя нямаше кърма и аз и давах от тази която замразявах, за да има дечко поне две хранения с кърма на ден. Преди 2 седмици спрях защото се очакваше да започна антибиотик и щеше да се наложи да давам на моето бебче от замразената кърма. Но след консултация с лекар се оказа че нямам нужда от такъв вид лечение и продължих да си кърмя детенцето. Съответно реших че мога да продължа да давам кърма на приятелката ми , но за мое най - голямо очудване тя отказа кърмата, защото неможело след като е спряла да го "кърми" да продължава - сиреч "да го повтори". Имало такова поверие.
Щях да падна от изумение, защото за мен това е пълна глупост и явно причината е друга.
Та въпросът ми е дали вие знаете нещо за такива поверия, че ако си спреш кърменето след това не можеш да го възобновиш, защото чавето щяло да има "лоши очи"  Shockedили нещо от рода
Виж целия пост
# 1
Суеверия, на ента степен... Тотално лишени от логика и смисъл, поне според мен...
Иначе съм го чувал това поверие... Но не съм чул някой да го е "приложил" на практика...
Но пък твоята приятелка и по-скоро нейната майка или някой друга близка роднина (жена)...
Натяква на главата й за това нещо... А и сигурно преди това, същата тази позната или майка й е била против да взема кърма от друга жена...
И сега е вкарала в ход суеверията...
Преди много години народа е измислял суеверията тогава, когато не е можел да си обясни дадено явление или последователност от случаи и случки...
Един малък пример - хората са вярвали, че Бог ги пази от светкавици, когато са в църквата... Да, ама реално ги е пазел металния купол, който е играел ролята на "кафез на Фарадей"...
Та такива ми ти работи... Суеверия - като за черната котка, тринадесетия петък и подобни...
Виж целия пост
# 2
 Shocked Shocked  Shocked
От тези бабини дивотии няма отърваване Crazy
 За пръв път чувам подобно нещо  ooooh!
Виж целия пост
# 3
АААА , чувала съм го и щях да пускам тема и аз за да питам от къде идва, но реших, че ще ми се смеете  Laughing
Виж целия пост
# 4
Shocked Shocked  Shocked
От тези бабини дивотии няма отърваване Crazy
 За пръв път чувам подобно нещо  ooooh!
newsm78
Виж целия пост
# 5
Поредното бабешко суеверие. Обаче съм забелязала, че много майки вярват в "лошите очи" и урочасването. Rolling Eyes


P.S. Благодаря ти, че сподели това: Hug
Един малък пример - хората са вярвали, че Бог ги пази от светкавици, когато са в църквата... Да, ама реално ги е пазел металния купол, който е играел ролята на "кафез на Фарадей"...
Виж целия пост
# 6
Така решила - така направила.
Виж целия пост
# 7
Децата ми явно са извадили късмет, защото дори не съм подозирала, че съществува такова поверие!
Виж целия пост
# 8
 Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy  Joy
  hahaha  И аз съм чувала подобни глупости. Не се ядосвай,само тя губи(по-точно детето й за съжаление)  Confused
Виж целия пост
# 9
Между другото,дъщеря ми се роди с дълга коса.Лятото в най-големите жеги я подстригах,много се потеше горкото.Леле,какво ми наговориха разни лелки,че и млади майки,даже - че не било добре до годинката да се подстригва детето и т.н. А най-ме изуми,когато ми казаха,че до 40 дена не трябва да се режат ноктите на бебето  Shocked Май това суеверие,че до 40 дена не трябва родилката и бебето да излизат навън вече е преодоляно  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Какво значи "лоши очи", някой може ли да ми обясни, плийз!

Чувала съм, че след като не кърмиш известно време, кърмата става гадна на вкус и за това не трябва да се дава на детето да суче, ама това е само ако се задържа по каналите, т.е. ако се изцеждаш, няма проблем. Това е вярно, аз опитах  Embarassed 1 седмица след като отбих дъщеря си, кърмата ми имаше вкус на вкиснато мляко  Sick
Виж целия пост
# 11
Мдам, знаем го това. Ако детето е отбито по някаква причина, или майката е спряла да го кърми за известно време и после продължи, или друга кърмачка го поеме, то се сдобива автоматично с урочасващ поглед. Пример:
Виж целия пост
# 12
Мдам, знаем го това. Ако детето е отбито по някаква причина, или майката е спряла да го кърми за известно време и после продължи, или друга кърмачка го поеме, то се сдобива автоматично с урочасващ поглед. Пример:



Този "урочасващ поглед" нали не лови през LCD монитор 19 инча Shocked Shocked Shocked Като го купувахме от магазина, изрично ни го рекламираха, че е "антиурочасващ" Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

 Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 13
Да оспамотя темата ептем - лови, само ако междуврвменно детето е пило козе мляко. Ако е било на адаптирано, нямай страх зад LCD-to!
Виж целия пост
# 14
Да оспамотя темата ептем - лови, само ако междуврвменно детето е пило козе мляко. Ако е било на адаптирано, нямай страх зад LCD-to!

Добре, че сутринта не издоих козичката ни Rolling Eyes

лелееее, разлигавих се Crazy извинявам се и спирам Embarassed Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия