Защо не иска да се храни?

  • 490
  • 9
Много съм притеснена. Кърменето никога не ни е бил лесно ( с изключение на 1 месец може би, когато блажено си спеше на гърдата и сучеше по 30 - 40 мин.), но последната седмица става все по-трудно. На кратко - не иска да засуче, въобще не мога да го задържа на гърдата бута ме, извива се назад. От края на 2. месец се храним предимно нощем и веднага след събуждане, когато е още спокоен и сънен. Все по моя инициатива - той рядко проявява интерес. Сега и този номер не минава. Гледа ме, бърборка, закача се с косата ми - никакъв интерес към гърдата. Успях да намеря друг вариант - преспивам го на ръце със залъгалка и когато заспи, махам бибата и го слагам на гърдата - но така пък хапва много малко, защото заспива бързо дълбоко. В будно състояние - абсурд да засуче. Днес например яде в 4 ч. сутринта, заспа пак в 6 без да иска да яде и после се кърмихме чак в 9:30.  Не мокри памперсите както преди, ака на 3 дена. Страхувам се, че е недохранен. Вчера го мерихме сега е 8.050 кг. и 69.5 см. За последния месец е наддал едва 500 гр., предишния беше 700.

Като капак на всичко съм болна - т., повръщане и пр. Нямам сили за нищо. Вчера опитах да му дам за първи път адаптирано мляко на ХИП - не иска ... така се отврати и плюе. Със захранването сме доникъде - започнах преди 2 седмици и там върви трудно. Оризовата каша я приема горе-долу добре, но с пюретата нямам успех.

Ох, много дълго стана .... В заключение: чудя се с какво да го храня. Какво да правя? Помогнете със съвет.
Виж целия пост
# 1
Бебе на почти 6 месеца е качило половин кило последния месец, тежи 8 и нещо кг и смяташ че е недохранено? Килограмите и см ви не а никак малко. Дали не се тревожиш излишно?
Въпреки че детето суче по малко, явно е качествено и си докарва нужните количества, наддаването ви е повече от добро.
Акането не е критерии, особено щом си захранила наскоро. След първата хапка различна от кърма храна или сок, се променя ритъма на целия организъм (дъщеря ми цял месец след захранването акаше веднъж на 3-4 дни а преди това 4-5 пъти на ден)
По скоро следи колко пъти пишка в денонощието. Освен това щом захранваш може да предлагаш и водичка вече спокойно.
Виж целия пост
# 2
500 гр. си е много добре.
Аз я захранвам със зеленчуци от месец и малко, а каша от 2 седмици и за този почти месец и половина е качила 200 гр. До преди това, само на кърма, качваше по 700 гр. на месец. А яде почти всичко, което и приготвя, пишка, ака.....
Явно си взима това, което му е нужно  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
За кърменето са ти обяснили ,а за захранването изобщо не се притеснявай. Дъщеря ми едно пюре го яде 3 дни.Кашата повече я предпочита.Нали не целиш заместване на хранене с пюре?Щом си хапва мляко и наддава,няма проблеми.Пробвай да правиш домашни пюрета,те може повече да му харесат  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Теглото му не ме притеснява, макар че 500 гр. ми се виждат малко на фона на бясното наддадване в началото (роди се 3.200 кг.). По-скоро се тревожа от това, че за всяко кърмене трябва да използвам трикове. Ами когато и този със залъгалката спре да работи...

И водичка не иска много. Сега когато се захранваме предлагам по-настоятелно, но той по-скоро използва биберона да си чеше венците.
Виж целия пост
# 5
Нали се сещаш ако продължи да наддава с бесните темпове в началото че ще си отглеждаш сумистче Grinning  Наднорменото тегло не е желателно, по скоро е повод за безпокойство, недей да се стремиш към това. Успокой се, всички деца след 3-4 месец започват да наддават значително по малко.
Моята дъщеря например се роди 4кг, 1-я и 2-я месец качи по 1.200кг, 3-я месец 200гр, после започна по половин кг, по 200-300гр, различно.
Виж целия пост
# 6
Момичето каза, че се притеснява от неяденето повече отколкото от недаддаването. И при нас кърменето все е трудничко. Особено в началото на храненето докато слезе млякото е много нервен - плаче дърпа се, върти се, бута ме, извива се. Като слезе млякото суче добре и спокойно. Като намалее струята пак се почва и сменям гърдата. И така се нахранва и заспива даже. Дано съм помогнала.
Виж целия пост
# 7
Няма ненаддаване moto, точно това обяснявам, че детето наддава повече от добре. Майката няма как да знае колко изяжда детето, но ако наддава добре значи няма повод за притеснения.
Виж целия пост
# 8
Благодаря на всички, които се включиха.

Мери, разбира се, че не искам детето ми да е с наднормено тегло. Тези кг. напълно ме удовлетворяват  Wink Не бих се и замислила дори върху тези 500 гр., ако бях спокойна, че се храни добре - но на нас всяко кърмене (почти всяко) ни е усилие. Все си мисля, че следващия месец ако продължава така ще бъде дори отслабнал.

Трябва да призная, че вчера се храним много по-добре и по-спокойно - дано да продължи така. Но вече се страхувам, ако един ден внезапно откаже въобще гърдата и никои от номерата ми не минава и нищо друго не иска да яде ... Въобще, може ли да се случи нещо подобно.

 Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Melie5, успокой се. Не съм чувала за дете, което просто е спряло да яде каквото и да било. Проблема ще се оправи, не се притеснявай, ето че има подобрение. Успех!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия