Бърз въпрос за домашното зел. пюре

  • 616
  • 11
Мами, мога ли да направя тази вечер пюре и да го дам вдругиден? Малко повечко "материал" сложих за пюрето и ми се иска да го съхраня за другиден остатъка.  Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Аз лично съхранявам 2-3 дена в хладилника и 1-2 седмици в камерата.
Виж целия пост
# 2
Аз пък не съхранявам нищо,като не го изяде същия ден,го махам.Но си падам параноичка малко,по принцип не е проблем доколкото знам да се съхранява до 24 часа в хладилник.Но трябва да е много добре затворено.За повече време не знам,може би зависи от това,какво има в пюрето,дали си добавяла мляко,сирене или яйчен жълтък.
Виж целия пост
# 3
Аз почти винаги си приготвях зеленчуковите пюрета вкъщи. Давала съм ги само на същия ден, просто на другия ден голяма част от ценните съставки са се изпарили, не че ще му стане нещо на бебето...
Виж целия пост
# 4
Приготвено пюре от мен съм държала 2-3 дни в хладилника. В бурканчета, които са плътно затворени и без да храня директно то тях. Но винаги опитвам преди да дам, за да съм сигурна, че нищо му няма.  А във фризера ги държах с месеци. Сега замразявам така някоя супа или манджа след като съм приготвила повече от необходимото.
Виж целия пост
# 5
Съхранявам ги във фризера около около 1 седмица - гледам да не приготвям повече от 3 порции наведнъж. Като се има предвид че редувам месно със зеленчуково - готвя 2х седмично. АМ, масло или жълтък добавям непосредствено преди да храня бебка.
Виж целия пост
# 6
  Аз не си играя да правя всеки ден пюрета NaughtyПълня 3-4 бурканчета,затварям ги докато са топли,след като изтинат, ги прибирам в хладилника и готово Peace
Виж целия пост
# 7
Аз правя по2-3 бурканчета.Затварям ги още горещи и ги съхранявам в хладилника.
Виж целия пост
# 8
Обикновено като направя по-голямо количество, го съхранявам в хладилника и на другия ден го изяжда.
Виж целия пост
# 9
Давала съм и на по-следващия ден,след като съм го сипала горещо в бурканче с винтова капачка.
Виж целия пост
# 10
Правех и ден за ден,но понякога и правех за   2-3 дни,съхранено в хладилника,разбира се. Peace
Виж целия пост
# 11
когато, приготвям пюрето в къщи, никога не съм съхранявала за друг ден.Даже и през ум не ми е минавало.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия