Кърмата намаля, а не искам да отбивам

  • 718
  • 13
Момичета, досега винаги сте ми помагали, затова пак се обръщам към вас   bouquet

Бебка е на 8 месеца. От около 2 месеца (откакто почнаха зъбките) започна да се буди нощем и да търси гърда. Оказа се, че за храненето в 23ч не й стига и започнах да давам АМ. През другото време сме на кърма; освен това е захранена, на обяд и следобяд яде пюрета.
Напоследък обаче кърмата намаля, от 3 дни и сутрин и давам АМ - към 10,30ч. Имам чувството, че кърмата все повече намалява  Cry а не искам да я отбивам. Как да действам оттук нататък?
Или поне има ли вариант, в който може да се запази гушкането и приспиването на гърда, независимо от храненето с АМ? Или нещата са взаимно свързани?  Sad
Виж целия пост
# 1
Пух, може да не съм много опитна в кърменето, но знам едно със сигурност. Тайната на многото кърма е мнооооого течности. Колкото повече толкова по добре. Друго нещо, което можеш да опиташ е лактационни чайове, ядки, боза. За съжаление нямам идея дали може да суче и нощем нище че е на АМ, но предполагам че няма да е проблем. Дано всичко да се оправи.   bouquet
Виж целия пост
# 2
Ако искаш да ти се увеличи кърмата-кърми по-често. Най-доброто средство за увеличаване на кърмата е честото кърмене. Иначе, ако бебето обича да суче-значи може да си го гушкаш и да му даваш да суче независимо дали и по колко АМ даваш Grinning
Виж целия пост
# 3
   Когато се съмняваш че кърмата ти е малко, решението е просто да почнеш да предлагаш по-често, особено вечер. С намаляване на кърменията и заместването им с АМ е съвсем нормално да намалява и кърмата. Просто гърдите получават сигнал, че има нужда от по-малко количество мляко след като търсенето намалява.
   За да може да запазиш или увеличиш кърмата, просто започни да предлагаш по-често да суче  Simple Smile Нищо не може да ти попречи разбира се да се гушката, та дори и да не кърмиш  Hug
Виж целия пост
# 4
Не е задължително бебчето да се отбие.Просто не се успокоявай с факта,че имаш резервен вариант - т.е. даването на АМ,продължавай с опитите да си увеличиш кърмата,иначе както е казала Aila ще намалее още.
Аз се убедих,че кърмата не може да се увеличава до плюс безкрайност.Месец се опитвах да си увелича мойта,правих какво ли не,но вече само с кърма не задоволявам нуждите на беб.Дохранвам си два пъти на ден с АМ и всички сме спокойни.
Успех  Heart Eyes
Виж целия пост
# 5
Единственото средство за увеличаването на кърмата доколкото знам е честото сукане. Щом не и достига вечер, както си забелязала, започни да и предлагаш гърда по няколко пъти, вместо да даваш АМ. След няколко дена би следвало да се увеличи.

Явно сте в някакъв скок на растежа или лактационна   криза. Ние сме минали през всички. Нормално е поведението, което описваш. Но започнеш ли да даваш АМ, организма ти няма как да реагира и да започне да произвежда повече кърма, а напротив - намалява производството.
Виж целия пост
# 6
Когато е започнала да се буди нощем,е трябвало да я кърмиш,вместо да включваш адаптирано мляко-там е грешката Simple Smile Както и да е,не е късно може би да оправиш нещата,но
за целта трябва да намаляваш постепенно добавките и да кърмиш по-често,а не само сутрин и вечер.
Виж целия пост
# 7
често кърмене,и аз да кажа,без добавка
днес една моя бременна приятелка, на която казвах за кърменето,ми отговори, че "вече била наясно, че личната мотивация била много важна за успешното кърмене" - много хубаво казано!
Виж целия пост
# 8
често кърмене,и аз да кажа,без добавка
днес една моя бременна приятелка, на която казвах за кърменето,ми отговори, че "вече била наясно, че личната мотивация била много важна за успешното кърмене" - много хубаво казано!

А пък да ти кажа, че от бременна с мотивация до успешно кърмеща има мнооооого разлика  Crazy
Виж целия пост
# 9
Нека и аз да се включа със съвет, имах подобен проблем, когато започнах да захранвам с пюрета- това, което работи при мен е приемане основно на чай от иглика /това е препоръка от билкарка/,  изворна вода в големи количества и по-често кърмене. Бебка е на 6 месеца, аз също подкрепям продължителното кърмене. Успех!
Виж целия пост
# 10
често кърмене,и аз да кажа,без добавка
днес една моя бременна приятелка, на която казвах за кърменето,ми отговори, че "вече била наясно, че личната мотивация била много важна за успешното кърмене" - много хубаво казано!

А пък да ти кажа, че от бременна с мотивация до успешно кърмеща има мнооооого разлика  Crazy

 newsm10
Виж целия пост
# 11
   Аз пък съм напълно съгласна че мотивацията е най-важното за едно успешно кърмене. Имаш ли желание, що потърсиш информация, помощ и ще си достатъчно упорита за да успееш.
Виж целия пост
# 12
При нас случаят е сходен,само,че аз отдавна я дохранвам с АМ.Също замествам две хранения - обедно и следобедно.Сучеше много малко.Аха, и бях на крачка да я отбивам,обаче детето се събужда нощем и се успокоява само като й дам да суче - нищо друго не помага,ни шише с АМ,ни вода,иска си цица и това е.Пък и напоследък иска да суче и през деня.Пробвай освен честото кърмене да се изцеждаш в тези часове,в които си заместила хранене с твърда храна.Така еднавременно ще си стимулираш лактацията и ще имаш резервна кърма,когато не ти достига
Виж целия пост
# 13
вече цял месец се боря с намалялото количество кърма - освен честото сучене , дори да се заиграва , трябва много течности - супа поне два пъти на ден , чая на ХИП и едно хомеопатично лекарство Lac caninum 15 - по 5 грануми 3 пъти . Старо бабино лекарство - по една глава лук за вечеря -  тук има риск  да останеш само да си спиш с бебо !!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия