Много ми е интересно

  • 4 718
  • 95
да разбера какво влагате в понятието Кич ...Извинявайте, че ви занимавам с глупости точно в петък .... но наистина ще ми е интересно да разбера вашата дефиниция  ... кои конкретни предмети са кичозни и по- важното, защо ги смятате за такива  ...  newsm78

Това е темата...ще се радвам на всеки отговор
Виж целия пост
# 1
Ама кич в облеклото, кич в обзавеждането, кич някъде другаде...... Конкретизирай.
Ще дам пример в облеклото. Днес гледам две млади дами. Особено едната загледах. Блуза, плътно прилепнала на леопардови шарки. Дънки. Ботуши - на тигрови шарки. Ако беше минала само с ботушите или само с блузата щях да го преглътна, но комбинацията им е кич според мен.
Виж целия пост
# 2
Ми 80% от фолк тупалките Mr. Green
Иначе всеки предмет, който не се вписва в обстановката, стила и просто е в повече Peace
Виж целия пост
# 3
Наистина трябва да се конкретизираш.
Виж целия пост
# 4
Ми 80% от фолк тупалките Mr. Green
Иначе всеки предмет, който не се вписва в обстановката, стила и просто е в повече Peace

 Peace

Подобно на Янтра за дрехите - леопардова пола и блуза на големи шарени цветя, с високи ботуши и всичко това гарнирано с гердан от огромни много шарени пластмасови мъниста, и с жълт колан с голяма червена тока  Sick Не кич ми не знам...
Виж целия пост
# 5
Изкуствените цветя са кич номер 1 за мене по къщите.
Виж целия пост
# 6
Трябва нещо да е в такава голяма дисхармония с всичко останало, че няма начин да не го наречеш кич.
Кич има в много области, че даже и тук, във форума има кичозни юзърчета.
Виж целия пост
# 7
Кич е да харесваш Тодор Живков.
Виж целия пост
# 8
Няма нужда от конкретизация .... темата е свободна...повече са ми интересни причините за това, нещо да бъде наречено КИЧ
Виж целия пост
# 9
Защото дрехата не се връзва с другите дрехи, примерно.
Виж целия пост
# 10
Защото дрехата не се връзва с другите дрехи, примерно.

Малко по- широко ... как разбираш дали нещо се връзва с друго нещо?

Кич е да харесваш Тодор Живков.

а Слави  Трифонов newsm78
Виж целия пост
# 11
При толкова много кич около нас...материал колкото искаш!
Малко KITSCH от мен за запис http://storage.msn.com/x1pGg9EMswqL-_AEsQzZs-Bhg5j48cQhcy8vRYHPG … VmKihPO-2tp_-A-Og
По-късно Топ 10 Кич Simple Smile
Виж целия пост
# 12
При толкова много кич около нас...материал колкото искаш!
Малко KITSCH от мен за запис http://storage.msn.com/x1pGg9EMswqL-_AEsQzZs-Bhg5j48cQhcy8vRYHPG … VmKihPO-2tp_-A-Og
По-късно Топ 10 Кич Simple Smile

Ау да hahaha Или пък като дойде Баба Марта и наизскочат по сергиите пуловерчета на бяло и червено райе и мартеници-значки с лика на фолкаджийките Joy
Виж целия пост
# 13
Показност. Претенция.

Защото дрехата не се връзва с другите дрехи, примерно.

Това не е важно.
Виж целия пост
# 14
                  Кич (МФА: kɪtʃ) е термин от немски или идиш произход, означаващ „боклук“, използван, за да означи изкуство, считано за упадъчен вариант на даден стил. В по-широк смисъл думата се употребява по адрес на всяко претенциозно произведение на изкуството, което представлява проява на лош вкус или е масово фабрикуван банален и груб комерсиален продукт, подражаващ на елитарния оригинален стил. В този смисъл кич може да се нарече и всяко поведение, израз и пр., което претендира да има нещо общо с изкуството или дори високата сфера на културния живот, но всъщност е само поза и просто имитира формата и функцията на автентичното, без да има неговото съдържание и качество.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия