как да направя пюрето...

  • 1 098
  • 21
смятам да захраня сина си с домашно приготвено пюре от картофи...въпроса ми е как да го направя-с АМ ли?колко лъжички да сложа и как да определя количеството?с лъжичка ли да му го дам или да го направя рядко за да ппие от шишето?Благодаря предварително Embarassed
Виж целия пост
# 1
Сваряваш, аз добавях 30мл вода с 1л АМ и даваш с лъжичка.
Виж целия пост
# 2
Вариш един средно голям картоф. Обелен и нарязан се вари. Слагаш в блендер. Ако е с пасатор - сложи вода да покрие картофите. Аз слагам 2 л. АМ. Пасираш. Дава се с лъжичка.
Виж целия пост
# 3
Аз не бих прибавила АМ в картофа, нека да си усети вкуса чист, както си е, иначе се подлъгват и ще очакват дълго същия вкус.
Виж целия пост
# 4
Според мен бебето ще приеме пюрето по-лесно ако е малко по-рядко. Давай го с лъжичка. АМ си го разтваряш както е указано на кутията. Peace
Виж целия пост
# 5
Аз не бих прибавила АМ в картофа, нека да си усети вкуса чист, както си е, иначе се подлъгват и ще очакват дълго същия вкус.
картофеното пюре ПО ПРИНЦИП се прави с мляко.
Виж целия пост
# 6
Направи го с АМ. По съвет на нашата педиатърка, първите пюрета правех с консистенция на гъста боза и ги давах с лъжичка.
Виж целия пост
# 7
Здравей! Аз варя картофа, след което го пасирам с част от водата, в която е варен или с всичката - зависи от количеството. Прибавям препълнена лъжичка АМ направо към кашичката и бъркам. Прибавям и няколко капки зехтин. Всичко това с уговорката, че пропорцията е на око - и картофите, и АМ, и зехтинът. То ако тръгнеш да мериш всичко...къде ще му излезе краят! Laughing
Виж целия пост
# 8
Аз не бих прибавила АМ в картофа, нека да си усети вкуса чист, както си е, иначе се подлъгват и ще очакват дълго същия вкус.
картофеното пюре ПО ПРИНЦИП се прави с мляко.

Защо?
Виж целия пост
# 9
Само не прави грешката да даваш каквото и да е пюре от шише.
Виж целия пост
# 10
Не правиш ли картофено пюре за гарнитура за вас? Прави се с прясно мляко и масло.
Виж целия пост
# 11
Адаптираното мляко се добавя накрая, направено така, както си го правиш, когато храниш само с него /същата температура, за да му запазиш хранителната стойност/. Аз вода не прибавям, пасирам с тази, в която е варено пюрето. Вече давам просто пасирани варени картофи с малко зехтин, искам синът ми да се запознае с различните вкусове.
Виж целия пост
# 12
Вариш един средно голям картоф. Обелен и нарязан се вари. Слагаш в блендер. Ако е с пасатор - сложи вода да покрие картофите. Аз слагам 2 л. АМ. Пасираш. Дава се с лъжичка.
А защо картофа да е обелен, май съм чела, че когато се вари цял и необелен полезните вещества се запазват в по-голяма степен?
Виж целия пост
# 13
Иначе не се пасира добре.
Това е стара готварска хватка-картофи за пюре се варят обелени.
Виж целия пост
# 14
Аз му го правих  на пара и без АМ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия