детска психика

  • 1 335
  • 5
      Здравей те
 Интересуваме как ще се промени поведението  и  трансформира психическото развитие на деца който се чувстват предадени и изоставени от 1 си родител .
Как  може да им се помогне ?
Виж целия пост
# 1
С много гушкане!  Hug
Виж целия пост
# 2
Не съм психолог, но наистина е много важно тези чувства да бъдат преживяни, а не заглушени и "изтикани" назад. За проблема трябва да се говори, а детето (в зависимост от възрастта) трябва да е убедено, че то не е виновно. И да получава много обич!
Иначе  последствията избиват по-късно, когато ще е по - трудно да се помогне. Така мисля аз.
Искрено ви желая успех!
Виж целия пост
# 3
А когато децата се настройват срещу единия родител?Тогава какво става с тях? Thinking
Виж целия пост
# 4
А когато децата се настройват срещу единия родител?Тогава какво става с тях? Thinking

Срещу кой родител - срещу този, който го е изоставил, или срещу този, с когото остава? Често се настройват тъкмо срещу родителя, с когото са и смятат, че той е виновен за случилото се...  Все пак подходът зависи и от възрастта на детето.
Има добри книги за възпитанието на децата, но сега не се сещам за заглавия. Там има полезни съвети. Пробвай да потърсиш на Славейков. 
Във всички случаи трябва да се разговаря открито и честно, без нападки и настройване, но търпение: резултатът може и да не дойде бързо. От (почти) собствен опит....
Виж целия пост
# 5
Векова,много зависи от възрастта на детето,а ти не каваш за каква възраст става въпрос за да ти отговорим  по -обстойно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия