САМО за РЕЦЕПТИ за машина за хляб

  • 1 042 426
  • 736
# 75
Рецепта за пухкав, мек, 100% пълнозърнест пшеничен хляб на Браяна Гроган (преведена)

http://dimitrina73docs.hit.bg/WholeWheatBryanaBreadBG.doc


Източник: http://veganfeastkitchen.blogspot.com/2007/05/light-tender-100-w … eat-bread-in.html

би ли посочила големината на една чаена чаша от рецептата?
Виж целия пост
# 76
Рецепта за пухкав, мек, 100% пълнозърнест пшеничен хляб на Браяна Гроган (преведена)

http://dimitrina73docs.hit.bg/WholeWheatBryanaBreadBG.doc


Източник: http://veganfeastkitchen.blogspot.com/2007/05/light-tender-100-w … eat-bread-in.html

би ли посочила големината на една чаена чаша от рецептата?
1cup=1ч.ч(237ml.)
Виж целия пост
# 77
Искам да запитам - такава мелничка за семена, откъде мога да си намеря в България? И евентуално колко струва? Може и на ЛС.....

Аз днес като никой път реших да видя колко точно слагам продукти за 1 хляб.

Моята е Аляска, хляба 1250гр., използвана програма - 1 - с време 3,24ч., силно запечен.

Хляб Вили

1 с.л. сол
1 с.л. сусам
2 с.л. смес от 4 семена
1 с.л. суров слънчоглед семки
1/4 мая от прясна мая на кубче от 42гр.
500 мл. вода
350гр. типово брашно
350 гр. бяло брашно

Едно кубче го разделям на кръст и имам 4 - 4-тинки, които използвам за 4 хляба.

Слагам продуктите общо взето в посочената последователност. В началото с лъжица може и да помогна на продуктите да станат тесто. Слагам семената в началото, а не при звуковия сигнал.

Резултат - тук и тук.

Хляба така го кръстих, защото само в тази комбинация големия син яде типов хляб със семена. Те се смилат достатъчно, не се усещат, не е чисто бял хляба и капризния голям син го яде и пита има ли още.......
Виж целия пост
# 78
мерси Pety Simple Smile
Виж целия пост
# 79
А знаете ли дали има рецепти за машина за хляб БЕЗ мая? Искам да опитам, защото не съм чувала добри думи за маята, но май не намирам такива. Благодаря ви.
Виж целия пост
# 80
А знаете ли дали има рецепти за машина за хляб БЕЗ мая? Искам да опитам, защото не съм чувала добри думи за маята, но май не намирам такива. Благодаря ви.

А с какво? Със сода? Тогава само можеш да си го омесиш в машинката, защото всяка програма има и втасване. И да го опечеш в обикновена фурна. То тогава става содена питка. Мисля, че все пак машинката е направена за хляб с мая!
Виж целия пост
# 81
Е, има и програма без втасване -  програмата за кекс  Wink

За хляб без мая виж Тук

А Тук може да видите и "моя" хляб със семена, вече приготвян  от 100% пълнозърнесто пшенично брашно, смляно саморъчно.
Виж целия пост
# 82
защото не съм чувала добри думи за маята, но

Извинявай, би ли споделила какво лошо си чувала за маята. Аз все още не съм  Simple Smile

А бе хора, остана ли нещо, за което да няма нещо лошо изписано Thinking....скоро прочетох колко опасно било готвенето в глинени съдове.....айде бе, не вярвам.....
Извинете за отклонението, знам, че темата е за рецепти.
Виж целия пост
# 83
Здравейте, Мацки,
Може ли някоя от вас да ми помогне и да ми каже как да си меря брашното без везна, за да знам дали пробвам рецептите като хората (аз до сега за 100 гр. брашно слагам една ч.ч.)
Виж целия пост
# 84
edit:
Виж целия пост
# 85
Джеймс Оливър - основна програма 3 часа

325мл хладка вода
2 ч.л. кафява захар
2 ч.л. морска сол
100г грис
400г брашно
1п. суха мая
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=379179.225;topicseen
позволих си да копирам рецептата защото иначе голямо лутане става
Виж целия пост
# 86
Козунак        

3 яйца(единият жълтък се отделя за намазване накрая)
200 гр захар
75 мл мазнина(аз смесих олио и св.мас)
250 мл прясно мляко
20 гр прясна мая
настъргана кора на един лимон
660 гр брашно(толкова точно ми отиде,но това е относително,затова се наблюдава тестото)
От половината прясно мляко(затоплено)+маята+1 сл от захарта+1 разбито на ръка яйце+1 щипка сол+брашно се прави гъста каша,която се оставя на топло да втаса,под кърпа.
В контейнерчето на машинката се слага останалото прясно мляко,като предварително е затоплено и в него е разтворена захарта,половината от мазнината,разбитите яйца с белтъка,вече втасалата маяна смес и 550 гр брашно.
Програмата е за френски хляб-3,32 чАса.
Следва 5 минути месене,после 5-минутна почивка.След нея се слага настърганата лимонова кора и по мъничко брашно,докато се оформи хубаво тесто,което да не маже под бъркалките.
След като се оформи,започва се с останалата мазнина.Слага се на три пъти,като всеки път се изчаква да се усвои добре от тестото.През това време аз помагам на машинката да меси с една дървена лъжица.
След като и мазнината е прибавена ако има нужда се прибавя още мъничко брашно,но по половин лъжица,докато се оформи тестото.И вече се оставя да си се меси и втасва.
След последното премесване,което е от 10 секунди,с обилно намазнени ръце се изважда тестото(капака на машинката се затваря),разделя се на две с ръце.Едната половина се разделя на още три и бързо се оформят фитили(не е нужно да са красиви,просто изтегляте всяко парче на фитил),сплита се,подгъват се двата края отдолу и се връща в машината(може да се махне бъркалката,тя вече не е необходима).В процес на втасване козуначето се оформя.През това време машинката не се изключва,процесът си продължава.
Другата половина от тестото си оформяте както си искате.Аз го направих по същия начин и го сложих в продълговата форма,постлана с хартия за печене и оставих на топло да втаса.
Машинката преди да почне печене,ми се стори,че тестото трябва да втаса още(повече от два пъти трябва да си увеличи обема) и изключих от контакта,за да може да си втаса още тестото.След това намазах с яйце и поръсих със захар и включих,програмата си продължи.Ако случайно програмата не се е запазила се включва печене и готово.Козунакът се опече 10 минути преди да приключи програмата и аз го извадих,за да не изгори.
Другият козунак като си втаса,го намазах с яйце и поръсих обилно със захар и сложих в загрята на 180 градуса фурна,като в първите 15 минути пека само отдолу,после включвам и горният реотан.
С благодарности към Пина и Кети,за подробните разяснения,без които едва ли щях да се справя.  bouquet
Виж целия пост
# 87
Maх мама   bouquet
Виж целия пост
# 88
  bouquet
Виж целия пост
# 89
искам да направя и аз козунак  Crazy
машината е Мулинекс OW-5003
питането ми е
- на 04 програма ли да пека?
- как да разбера кога е последното месене преди печене, та да махна бъркалките и да го заплета?  Rolling Eyes
в книжката нищо не можах да намеря  Rolling Eyes
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия