Боядисване на Косата по време на бременнност

  • 7 194
  • 79
МОжете ли да ми кажете дали сте си боядисвали косата по време на ранна бременност. Първият триместър.

Купих си боя преди да знам че съм бременна и сега ме е страх да я ползвам, Thinking
Виж целия пост
# 1
Да и съм се боядисвала и съм се подстригвала и няма проблеми.  Hug
Виж целия пост
# 2
И се боядисвах и се подстригвах,даже червило си слагах Laughing
Иначе сестра ми сега е бременна и май се отказа заради амоняка!
Виж целия пост
# 3
И аз се боядисвах и подстригвах многократно през бременността.За да си по спокойна си вземи без амонячна боя.
Виж целия пост
# 4
Няма проблеми Peace
Виж целия пост
# 5
Боядисвах се през всяка от бременностите си.
Виж целия пост
# 6
не се препоръчва боядисване на косата по време на бременността.
Виж целия пост
# 7
Боядисвах се и се подстригвах  Peace
Виж целия пост
# 8
Да, без притеснения, но на отворен прозорец и проветриво.
Виж целия пост
# 9
И аз се боядисвах и подстригвах.Не се притеснявай.
Виж целия пост
# 10
Аз си се боядисвах всеки месец  Peace
Виж целия пост
# 11
Боядисвала съм се  Laughing Peace


Цитат
не се препоръчва боядисване на косата по време на бременността.
Защо newsm78 каква е причината  поради която не се препоръчва  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
Аз се боядисвах 4 пъти за цялата бременност.Ползвах обаче безамонячната боя на Лореал.
Виж целия пост
# 13
Боядисвала съм се  Laughing Peace


Цитат
не се препоръчва боядисване на косата по време на бременността.
Защо newsm78 каква е причината  поради която не се препоръчва  Rolling Eyes

не е доказано 100 % че е безвредно за плода.
това, че всички се боядисват, не значи, че е безопасно.
Виж целия пост
# 14
Разбира се, че се боядисвах и подстригвах редовно... Няма да ходя като бухал, де. Не се притеснявай. Ако ти става  лошо от амонячната боя - ползвай безамонячна Peace За друго няма какво да се притесняваш. А ,и все пак , трябва да изглежда една жена добре по всяко време Simple Smile
Виж целия пост
# 15
правих си 2 пъти кичури.1 път беше в първия триместър.няма никакви проблеми.постригвах се 2-3 пъти.
Виж целия пост
# 16
Боядисвах се. Просто исках да изглеждам добре, а не занемарена. Коментирах това с гинеколожката си и тя каза, че боядисването не би създало проблем за бебето.
Виж целия пост
# 17
Боядисвах се и се постригвах през цялата бременност. Точно сега не е моментът да се занемаряваш. Simple Smile
Виж целия пост
# 18
Аз се боядисвах 4 пъти за цялата бременност.Ползвах обаче безамонячната боя на Лореал.
И аз.
Виж целия пост
# 19
Ами аз в книга за бременността прочетох че е вредно. И няма значение дали прозорецът е отворен или не, защото това което се намаже върху кожата, се абсорбира от организма. Може би си чувала че има и лекарства, които се приемат чрез кожата - във вид на  лепенки. И всичките тези отрови ще стигнат до бебенцето ти ако си боядисаш косата. Освен това ще ти кажа, че отрицателните резултати за бебето не е задължително да се търсят веднага след раждането, нито пък в ранното детство. Аз бих изчакала поне първите три месеца, че тогава най-големи бели стават. Но и след това няма да му е от полза.
Виж целия пост
# 20
Подстригвах се всеки месец и се боядисвах при нужда Peace
Виж целия пост
# 21
Боядисвах се. Живеех си по същия начин, само дето не пушех и не пиех алкохол.
Виж целия пост
# 22
Ами аз в книга за бременността прочетох че е вредно. И няма значение дали прозорецът е отворен или не, защото това което се намаже върху кожата, се абсорбира от организма. Може би си чувала че има и лекарства, които се приемат чрез кожата - във вид на  лепенки. И всичките тези отрови ще стигнат до бебенцето ти ако си боядисаш косата. Освен това ще ти кажа, че отрицателните резултати за бебето не е задължително да се търсят веднага след раждането, нито пък в ранното детство. Аз бих изчакала поне първите три месеца, че тогава най-големи бели стават. Но и след това няма да му е от полза.

Ако така започнем да мислим и да се притесняваме, какво да кажем за отровния въздух, който дишаме? За нитратните зеленчуци, които ядем? За месото, тъпкано с хормони и антибиотици? За отровната пластмаса, която ползваме в домакинството? И така мога да изреждам още много. По-малко втелясване, повече спокойствие и по-малко вторачване в подробностите дават добри резултати принципно  Simple Smile
Виж целия пост
# 23
Аз се боядисвах.
Виж целия пост
# 24
Аз си поднових кичурите чак в 4 месец , но не съм се постригвала. Майка ми все ми разправя как детето щяло да е без акъл. ShockedДобре , че не съм нацафтяла още.
Виж целия пост
# 25
Е чак пък толкоз.... Боядисвай се и не се притеснявай! То и да не си бременна, пак ще се абсорбира чрез кожата някакво количество, но си се боядисваш, нали?! Няма да навреди чак на бебето!  Peace
Виж целия пост
# 26
Ами аз в книга за бременността прочетох че е вредно. И няма значение дали прозорецът е отворен или не, защото това което се намаже върху кожата, се абсорбира от организма. Може би си чувала че има и лекарства, които се приемат чрез кожата - във вид на  лепенки. И всичките тези отрови ще стигнат до бебенцето ти ако си боядисаш косата. Освен това ще ти кажа, че отрицателните резултати за бебето не е задължително да се търсят веднага след раждането, нито пък в ранното детство. Аз бих изчакала поне първите три месеца, че тогава най-големи бели стават. Но и след това няма да му е от полза.

Ако така започнем да мислим и да се притесняваме, какво да кажем за отровния въздух, който дишаме? За нитратните зеленчуци, които ядем? За месото, тъпкано с хормони и антибиотици? За отровната пластмаса, която ползваме в домакинството? И така мога да изреждам още много. По-малко втелясване, повече спокойствие и по-малко вторачване в подробностите дават добри резултати принципно  Simple Smile


  202uu  абсолютно подкрепям  Peace
Виж целия пост
# 27
Два пъти през бремеността си правих кичури - в края на третия месец и в  края на деветия. Мисля, че не е вредно.
Виж целия пост
# 28
Всички ми казваха, че няма проблем, но аз не посмях - ни се боядисах, ни се подстригах. За това в момента, в който се прибрах от болницата и се кръцнах много късо Laughing, а още няма да я боядисвам, за да си почине косъма, че е много изтощен  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 29
Ами аз в книга за бременността прочетох че е вредно. И няма значение дали прозорецът е отворен или не, защото това което се намаже върху кожата, се абсорбира от организма. Може би си чувала че има и лекарства, които се приемат чрез кожата - във вид на  лепенки. И всичките тези отрови ще стигнат до бебенцето ти ако си боядисаш косата. Освен това ще ти кажа, че отрицателните резултати за бебето не е задължително да се търсят веднага след раждането, нито пък в ранното детство. Аз бих изчакала поне първите три месеца, че тогава най-големи бели стават. Но и след това няма да му е от полза.

Ако така започнем да мислим и да се притесняваме, какво да кажем за отровния въздух, който дишаме? За нитратните зеленчуци, които ядем? За месото, тъпкано с хормони и антибиотици? За отровната пластмаса, която ползваме в домакинството? И така мога да изреждам още много. По-малко втелясване, повече спокойствие и по-малко вторачване в подробностите дават добри резултати принципно  Simple Smile
Peace
Виж целия пост
# 30
Подстригвах се и се боядисвах! Нищо няма да му стане на бебето Peace
Виж целия пост
# 31
Ами аз в книга за бременността прочетох че е вредно. И няма значение дали прозорецът е отворен или не, защото това което се намаже върху кожата, се абсорбира от организма. Може би си чувала че има и лекарства, които се приемат чрез кожата - във вид на  лепенки. И всичките тези отрови ще стигнат до бебенцето ти ако си боядисаш косата. Освен това ще ти кажа, че отрицателните резултати за бебето не е задължително да се търсят веднага след раждането, нито пък в ранното детство. Аз бих изчакала поне първите три месеца, че тогава най-големи бели стават. Но и след това няма да му е от полза.

Ако така започнем да мислим и да се притесняваме, какво да кажем за отровния въздух, който дишаме? За нитратните зеленчуци, които ядем? За месото, тъпкано с хормони и антибиотици? За отровната пластмаса, която ползваме в домакинството? И така мога да изреждам още много. По-малко втелясване, повече спокойствие и по-малко вторачване в подробностите дават добри резултати принципно  Simple Smile

Това е редовното оправдание на пушача  Mr. Green Нали и без това въздухът е замърсен, нитрати в зеленчуците и т. н., давай и да пуша. Ами че въздухът като бил замърсен, направо и арсеник да започнем да консумираме по тази логика. Всеки си преценява за себе си. За съжаление една бременна решава и за детето си, което е зависимо, но не може нищо да направи. Момичето питаше дали е вредно и аз му отговорих това, което съм прочела от специалистите. Това че някоя си го правила и значи не е вредно, за мен е абсолютна смехория.
Виж целия пост
# 32
Боядисвала съм се и двата пъти и не съм имала проблем освен ,че по бързо ми падаше боята,но това го отдавам на хормоните.
Боядисвай се спокойно,това че си бременна не означава че трябва да спреш да се грижиш за себе си. newsm10
Виж целия пост
# 33
Боядисвах се и в началото и после пак. даже преди 2 седмици пак сложих една боя на корените. Някой казват че докато си бременна боята не те хваща, но при мене явно това не важи.
Виж целия пост
# 34
Ами аз в книга за бременността прочетох че е вредно. И няма значение дали прозорецът е отворен или не, защото това което се намаже върху кожата, се абсорбира от организма. Може би си чувала че има и лекарства, които се приемат чрез кожата - във вид на  лепенки. И всичките тези отрови ще стигнат до бебенцето ти ако си боядисаш косата. Освен това ще ти кажа, че отрицателните резултати за бебето не е задължително да се търсят веднага след раждането, нито пък в ранното детство. Аз бих изчакала поне първите три месеца, че тогава най-големи бели стават. Но и след това няма да му е от полза.

Споделям това мнение. Само ще допълня, че подобно беше изложено на лекция в лондон от фризьор,  който по образование е химик.
Всичко, което мажем по кожата си влиза в нея. Няма как да се подбира кое точно да пропусне организма.

Ти си правиш избора. Важното е като избираш да си информирана все пак. Не може да се твърди, че е безвредно, а оттам-нататък ти както си решиш.
Виж целия пост
# 35
И аз се боядисвах. Даже мисля сега за нова година да се боядисам пак. Не мисля че е толкова вредно. А и трябва по някакъв начин да си поддържаш самочувствието, защото някои се депресират от промяната в тялото си. Също така се и подстригвах не вярвам в бабини деветини.
Виж целия пост
# 36
И аз съм се боядисвала. Доколкото знам не е доказано, че е вредно боядисването за плода. Спори се по въпроса.
Виж целия пост
# 37
Два пъти си правих кичури.Първият път фризьорката ми каза да изчакам да вляза в 4 месец,но по-скоро за да не ми стане лошо от миризмата или нещо подобно беше.
Виж целия пост
# 38
Аз си се боядисвах всеки месец  Peace

И аз  Peace
Виж целия пост
# 39
Ами аз в книга за бременността прочетох че е вредно. И няма значение дали прозорецът е отворен или не, защото това което се намаже върху кожата, се абсорбира от организма. Може би си чувала че има и лекарства, които се приемат чрез кожата - във вид на  лепенки. И всичките тези отрови ще стигнат до бебенцето ти ако си боядисаш косата. Освен това ще ти кажа, че отрицателните резултати за бебето не е задължително да се търсят веднага след раждането, нито пък в ранното детство. Аз бих изчакала поне първите три месеца, че тогава най-големи бели стават. Но и след това няма да му е от полза.


Ако така започнем да мислим и да се притесняваме, какво да кажем за отровния въздух, който дишаме? За нитратните зеленчуци, които ядем? За месото, тъпкано с хормони и антибиотици? За отровната пластмаса, която ползваме в домакинството? И така мога да изреждам още много. По-малко втелясване, повече спокойствие и по-малко вторачване в подробностите дават добри резултати принципно  Simple Smile


  202uu  абсолютно подкрепям  Peace

и аз  Peace тея щуротии са важали едно време, когато боите са били с такова съдържание на амоняк, че кон са можели да съборят  Mr. Green а има достатъчно канадски писания за бременността със сума ти статии, че ако въобще някоя боя е останала частично неполезна, то това е катранено черната. това ми го казаха и двама гинеколози тук. така че по-спокойно си карай бременността и гледай да се чувстваш добре  Peace
Виж целия пост
# 40
И аз се боядисвах  по време на бременността. Peace
Виж целия пост
# 41
Ами аз в книга за бременността прочетох че е вредно. И няма значение дали прозорецът е отворен или не, защото това което се намаже върху кожата, се абсорбира от организма. Може би си чувала че има и лекарства, които се приемат чрез кожата - във вид на  лепенки. И всичките тези отрови ще стигнат до бебенцето ти ако си боядисаш косата. Освен това ще ти кажа, че отрицателните резултати за бебето не е задължително да се търсят веднага след раждането, нито пък в ранното детство. Аз бих изчакала поне първите три месеца, че тогава най-големи бели стават. Но и след това няма да му е от полза.

Ако така започнем да мислим и да се притесняваме, какво да кажем за отровния въздух, който дишаме? За нитратните зеленчуци, които ядем? За месото, тъпкано с хормони и антибиотици? За отровната пластмаса, която ползваме в домакинството? И така мога да изреждам още много. По-малко втелясване, повече спокойствие и по-малко вторачване в подробностите дават добри резултати принципно  Simple Smile

Ами да, за всички тези вредни въздействия би следвало да се притесняваме и по време на бременността да се опитаме да ги сведем до минимум. Според мен. Най-вероятно аз съм в другата крайност, а истината е по средата. Колкото за боята за коса - не бих си сложила тия отрови по кожата, докато съм бременна, при никакви обстоятелства.
Виж целия пост
# 42
И аз не бих се боядисала точно защото не е доказано че не е вредно. Моя доктор ми каза първия триместър да не се боядисвам, пък по-нататъка "ще видим." Но пък четох в една книжка че кичурите са ОК - не за друго, ами обикновено се правят малко над корена, та няма контакт на боята с кожата.
Виж целия пост
# 43
трънче, nova_badeshta_mama, heureuse  newsm10
а доводът, че точно сега не трябва да се занемаряваш е просто.... Sick като, че ли сте по на 60 години лелки с почти бели коси и ако не се боядисаш, разбираш ли, мязаш на баба яга.
Виж целия пост
# 44
Аз също се боядисвах /боядисвам всеки месец...  ползвам без амонячни и  на растителна основа бои, щадящи косъма ...
Виж целия пост
# 45
Опитах да се боядисам два пъти през бременностите- не хвана. Нито пък докато кърмех.
Виж целия пост
# 46
Не мога да повярвам, че все още се появяват теми от рода на тази и за подстригването по време на бременност  ooooh!
Виж целия пост
# 47
Да, боядисвах се всеки месец Peace
Виж целия пост
# 48
МОжете ли да ми кажете дали сте си боядисвали косата по време на ранна бременност. Първият триместър.

Купих си боя преди да знам че съм бременна и сега ме е страх да я ползвам, Thinking
zdravei ot li4en opit moga da ti kaja da se boqdisva6 bez problem.az lse izrusqvam prez sedmica i blagodarq na boga sina mi si e jiv i zdrav.
Виж целия пост
# 49
Боядисвах си косата през цялата бременност с боя която е със заместител на амоняк.
Виж целия пост
# 50
Правила съм си кичури докато бях бременна. Моя приятелка се боядисваше едва ли не всеки месец (заради корените).
Виж целия пост
# 51
През първия триместър не съм си боядисвала косата, после я боядисвах и подстригвах.
Виж целия пост
# 52
Да, правила съм си кичури  Grinning
Виж целия пост
# 53
Боядисвала съм се, проблема при мен беше, че много бързо се отмиваше боята. Ако те е страх нещо за бебето вземи си безамонячна боя.
Виж целия пост
# 54
Ами аз в книга за бременността прочетох че е вредно. И няма значение дали прозорецът е отворен или не, защото това което се намаже върху кожата, се абсорбира от организма. Може би си чувала че има и лекарства, които се приемат чрез кожата - във вид на  лепенки. И всичките тези отрови ще стигнат до бебенцето ти ако си боядисаш косата. Освен това ще ти кажа, че отрицателните резултати за бебето не е задължително да се търсят веднага след раждането, нито пък в ранното детство. Аз бих изчакала поне първите три месеца, че тогава най-големи бели стават. Но и след това няма да му е от полза.

Ако така започнем да мислим и да се притесняваме, какво да кажем за отровния въздух, който дишаме? За нитратните зеленчуци, които ядем? За месото, тъпкано с хормони и антибиотици? За отровната пластмаса, която ползваме в домакинството? И така мога да изреждам още много. По-малко втелясване, повече спокойствие и по-малко вторачване в подробностите дават добри резултати принципно  Simple Smile

Това е редовното оправдание на пушача  Mr. Green Нали и без това въздухът е замърсен, нитрати в зеленчуците и т. н., давай и да пуша. Ами че въздухът като бил замърсен, направо и арсеник да започнем да консумираме по тази логика. Всеки си преценява за себе си. За съжаление една бременна решава и за детето си, което е зависимо, но не може нищо да направи. Момичето питаше дали е вредно и аз му отговорих това, което съм прочела от специалистите. Това че някоя си го правила и значи не е вредно, за мен е абсолютна смехория.

напротив не е вредно,дори днес на ЖК имаше списание "Моята Бременност",точно специалисти оборваха това твое твърдение,че е остаряло и невярно!Да не говорим доки,която попитах нарочно отново категорично потвърди,че не е опасно!

И освен това дори съм гледала в предаването "Такъв е живота",когато беше за бременността и раждането,боядиса една мацка в ефир с червена боя,точно същите специалисти отново обориха това твърдение!

Виж целия пост
# 55
Аз пък спрях с боядисването още две години преди да забременея за да си израстне моя цвят (не съм се боядисвала контрастно),но не бих си позволила да се боядисвам по време на бременност заради бебо,дори не искам да се постригвам.Че защо?Косата сега ми расте по-бързо и става по-дълга  Sunglasses.Виждала съм много жени,които малко след раждането ходят да си режат косите.Не разбирам това.Имаш хубава дълга коса и изведнъж отидеш,че я обаскаш. ooooh!Не е задължително да си с боядисана коса,за да разберат хората,че се подържаш,нали?Небрежна прическа,лек грим,удобни дрехи (нямам предвид торбените,които предлагат специализираните магазини  Naughty) и усмивката,усмивката е много важна.Именно тя ще покаже,че не само изглеждаш,но и се чувстваш добре  Hug
Виж целия пост
# 56
Ами направих си кичури на косата когато бях бременна съвсем в началото точно цикъла ми беше закъснял, но без да се замисля. Сега съм в 12 г. с. и ще трябва да се боядисвам най-малкото в естествен цвят.  Grinning Мисля, че ако се оставя с израстнали кичури няма да се чувствам комфортно и приятно.
Виж целия пост
# 57
2 седм. преди да родя се боядисах-да приличам на човек пред хората.в болницата цапах калъфките Peace
Виж целия пост
# 58
Ами аз си боядисвах косата най-редовно и при двете бременности. Но имаше разлика. Когато бях бременна с дъщеря ми, нямах никакви проблеми - боята ващаше идеално. Със сина ми обаче много бързо цветът се "измиваше". А съм ползвала едни и същи марки боя. Някой каза, че от значение били хормоните. Може и това да е. newsm78
Виж целия пост
# 59
Аз също бях чула, че не е хубаво да се боядисваш по време на бременност, но имам много бели коси, а се правех черна. За това не можех да се оставя и месец без боя. Също и се подсригвах няколко пъти.
Виж целия пост
# 60
Кукличка*,  много жени се подстригват след раждането, защото коста започва да капе ужасно.
През бременността косата не капе така, както обикновено, става по-гъста и хубава в повечето случаи, след раждането започва нормалното за всяка коса окапване плюс това, което е трябвало да падне през бременността. И аз не разбирах много неща, но след като родих взех, че разбрах.
Виж целия пост
# 61
Не мога да повярвам, че все още се появяват теми от рода на тази и за подстригването по време на бременност  ooooh!

Въпросът за подстригването и боядисването са съвсем различни. Поверието, че не трябва да се подстригваш, докато си бременна, е чисто суеверие.

Темата за боядисването е съвсем друга. Боите за коса, дори тези, които се водят "натурални", по същество са комбинация по химикали и за много от тях ефектът върху плода е неясен. Проведените експерименти показват, че при опитни животни някои от химикалите, използвани в боите за коса предизвикват вродени дефекти. Привържениците на тезата, че боядисването е безопасно твърдят, че дозите от тези химикали, на които са били изложени опитните животни са ужасно високи и не е възможно при ежемесечно (например) боядисване на косата, да бъдат поети толкова големи количества от тях.

Аз като си разсъждавам за себе си - щом големи дози от тези химикали, могат да доведат до сериозни аномалии у плода, значи дори по-малките количества вредят, макар и не толкова очевидно. Но факт е, че всяко следващо поколение има все повече проблеми с алергии, стерилитет и други по-страшни заболявания. Смятам, че една от причините за това е прекомерното излагане на въздействието на токсични химикали - има ги навсякъде около нас и аз лично се старая да ги избягвам, поне доколкото мога.
Виж целия пост
# 62
бях в напреднала бременност,когато исках да направя промяна...исках руси кичури и ги направих..също и подстригване.. Peace
Виж целия пост
# 63
Опитах да се боядисам два пъти през бременностите- не хвана. Нито пък докато кърмех.
на мене дори кичурите не станаха - половин час стоях и накрая нищо.
Виж целия пост
# 64
аз не се боядисвам по време на бременността , но се подстригвам Simple Smile косата ми стана по мека и по хубава, даже мъжът ми я харесва повече, и ме посъветва повече да не се подстригвам !
при всеки е различно !  Party
Виж целия пост
# 65
Аз се боядисвах но не се постригвах и като родих първото нещо беше да взема ножицата и сама се клъцнах Joy Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 66
Да и съм се боядисвала и съм се подстригвала и няма проблеми.  Hug
Peace
Виж целия пост
# 67
Да и съм се боядисвала и съм се подстригвала и няма проблеми.  Hug
newsm10
Виж целия пост
# 68
и аз съм се подстригвала и боядисвала  Hug
Нямах никакъв проблем, а и се чувствах по-добре и по-хубава  Crazy
Виж целия пост
# 69
боядисвах се ,всеки месец Peace
Виж целия пост
# 70
Боядисвах се през месец,все пак бях руса и повече личаха израсналите корени! Simple Smile
Виж целия пост
# 71
Боядисвах се и се подстригвах.Сега с втората бременност също.Не искам да приличам на плашило.Стигат ми килограмите,които качвам. Laughing
Виж целия пост
# 72
През първият триместър е за предпочитане да се избягва. По принцип не е доказано дали е вредно или не. След първите три месеца не е проблем. Много фризьорки работят до последният ден на бременността си, ако имаше опасност, никоя от тях няма да рискува живота и здравето на  детето си Peace
Виж целия пост
# 73
Боядисвах си се по време на цялата бременност без никакви угризения... Не стига, че ставаме на слонове през този така "деликатен" период, пък какво остава и да не се поддържаме... Sick
Виж целия пост
# 74
Боядисвах си се по време на цялата бременност без никакви угризения... Не стига, че ставаме на слонове през този така "деликатен" период, пък какво остава и да не се поддържаме... Sick

айде сега, правило ли е да станеш слон?!? #Crazy
Виж целия пост
# 75
не е проблем, не е опасно
Виж целия пост
# 76
И боядисване и постригване PeaceЖената има нужда да си повдигне самочувствието. Бременността не е болестно състояние.
Виж целия пост
# 77
И аз съм се боядисвала и подстригвала, нямаше проблеми!
Виж целия пост
# 78
Боядисвах се! Не се притеснявай!
Виж целия пост
# 79
Боядисвах си се по време на цялата бременност без никакви угризения... Не стига, че ставаме на слонове през този така "деликатен" период, пък какво остава и да не се поддържаме... Sick


 newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия