Силен косопад

  • 2 821
  • 19
Здравейте мамчета!Споделете дали сте имали този проблем и как сте се справили с него.През бременността не ми падаше косата ,първите 3 месеца откакто кърмя също и сега  на четвъртия-УЖАС-направо на кичури пада и ме е страх да не ми станат петна.Някой пил ли е витамини, докато е кърмил?Какви?Четох за Ревалид/аз преди ги пиех предимно на пролет/,но никъде не пишеше стават ли за кърмачки.С щерката и двете ще сме плешиви май! Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 1
Инка, не се притеснявай, няма да оплешивееш. И при мен беше така. Някъде около 6 месец спря да пада косата. Но сега ми никне нова и имам много смешен бебешки бретон, който не мога никак да скрия или прибера, ама е забавно!
Иначе ползвах шампоан Фортицеа. Мисля, че ми помагаше, но може да е било и самовнушение.
Виж целия пост
# 2
И на мен ми пада косата, но не се притеснявам, защото първия път косопада спря към 6 - я месец и сега се надявам като дойде това време да спре да ми пада толкова много.
Виж целия пост
# 3
Нормално е, няма да оплешивееш, нито ще ти станат петна. Ще спре от самосебе си косопада, така както се е появил.
Доста теми има пускани тук за този проблем. Ако искаш ще ги намериш с търсачката.  Naughty
Виж целия пост
# 4
И аз съм така...
Направо е ад....имам чувството, че останах без коса... newsm45 newsm45 smile3518
Виж целия пост
# 5
Няма страшно,не се притеснявай.И при мен през бременноста само растеше като дива,много бързо.После си навакса с падане,съвсем нормално е,обаче имайки в предвид че ме предупредиха,че ще така,пак се шашках.
Виж целия пост
# 6
mi tova e normalno ne se prit5esniavai .
Виж целия пост
# 7
на мен косата ми пада 6 месеца. Много ми помогна шампоана на Phyto за косопад, особено в комбинация с отвара от корени от коприва. След измиване се изплаквах с нея и се масажирах. Хем косата стои по-добре, хем почна много бързо да ми расте. Иначе можеш да пиеш бирена мая, но на мен ми предизвикваше хиперлактация и я спрях.
Виж целия пост
# 8
Аз  също имах ужасен косопад, спасих се от него като си подстригах косата доста с около педя и половина и изпих една опаковка Геритамин. Спря моментално.
Виж целия пост
# 9
Нормално е и аз имах подобен проблем и се оправи от самосебе си.По време на бременността пих МАТЕРНА СЪС СЕЛЕН и мога да кажа,че 1 косъм не ми е паднал от главата и ноктите ми бяха много здрави.Тези витамини стават и за кърмачки.
Виж целия пост
# 10
Здравейте,по време на бременността и при мен нито един косъм не падна, но слд като родих започна да капе. Сега (5 месеца след раждането) вече спря да капе.Така че не се притеснявай Grinning
Виж целия пост
# 11
Пада ти косата, която не е опадала през бременността. Вижда ти се много, защото заедно с нея капе и нормалното количество.

Няма да оплешивееш. Витамини няма да ти помогнат - фоликулите на тези коси така или иначе вече са мъртви, не можеш да задържиш косата. Няколко месеца ще е така.
Виж целия пост
# 12
На мен все още ми пада, но не така както след раждането. Тук в някой форум бях гледала една маска против косопад. Мисля че се състоеше от: 1 шишенце рициново масло, 1 жълтък и една лъжица витамин А- маската престоява 2 часа и се отмива. Прави се веднъж седмично или на две седмици. Аз веднъж си я правих и ми хареса, но за съжаление все не ми остава време да я повторя  Sad
Виж целия пост
# 13
няма да оплешивееш. Поне аз не правех конкуренция за моята щерка - плешо Simple Smile
Косата започна да ми пада точно в този период, т.е. 4 месеца след раждането. Аз бях с коса до кръста, и свалях косата си с шепи. Беше ми писнало да съм с дълга коса и я подстригах, доста. И както са написали мамите косопада спира.
Виж целия пост
# 14
И аз бях изпаднала в ужас, въпреки че знам, че е нормално сега да опада това което не е паднало през бременността, но чак пък цели кичури... Използвам шампоан Фитовал, пръскам със Себорал форте след миене, но нямаше ефект, после прочетох някъде из темите, че помага желатин с кисело мляко, започнах да го ям и сега косопада почти спря. Така и не разбрах, дали от желатина или просто си дойде време да си спре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия