Имам Проблем

  • 2 505
  • 24
Племенникът ми е на 4 години и неможе да говори,със слухът е добре,моля ако може да ме посаветвате към какъв доктор да се обърна,защото при докторите който са  ходили те немогад да решет проблема и немогадат да го насочат към какви доктори да отидат!!!Благодаря предвартелно  Cry Cry  animal037
Виж целия пост
# 1
Gergana33 ,а племенникът ти ходи на детска градина?

Защото,знам и съм го виждала с очите си деца ,който не говорят каго тръгнат на детска градина сред децата и започва да говорят Peace
Виж целия пост
# 2
Gergana33 ,а племенникът ти ходи на детска градина?

Защото,знам и съм го виждала с очите си деца ,който не говорят каго тръгнат на детска градина сред децата и започва да говорят Peace

ходи на детска градина,но въпреки това неможе да говори.
Виж целия пост
# 3
...защото при докторите който са  ходили те немогад да решет проблема и немогадат да го насочат ...

При какви специалисти е ходило детето?
Психолог и логопед работили ли са с него?
Виж целия пост
# 4
 Gergana33 , здравей. Hug
Само липсата на говор ли е проблема при детето?
Питам, защото даваш много малко информация и така надали някой ще може да помогне със съвет.
Как се развива детето, разбира ли какво му се говори, изпълнява ли команди?
Неискам да те затрупвам с въпроси, причините за  липса на говор може да са най-различни.
Ако дадеш повече информация вярвам, че ще получиш и много отговори.
Виж целия пост
# 5
Ходили са при специалист УНГ там са им казали,че детето чува на 100% ходили са и при логопед,детето се развива напълно нормално и разбира какво му се говори,играе дори и на компютърни игри единственното което може е да издави звуци който приличат на бебешко говорене не което нищо не му се разбира.
Виж целия пост
# 6
Моля,помогнете ако можете!!! Cry Cry Cry Благодаря предварително!!! Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 7
къде е ходило на специалисти дедтето
има ли други здаровсловни проблеми, проблеми пир раждането?
как контактува на тази възраст в дг и в къщи? как си иска нещата?
логопедите какво казват? не може да не дават някакво становище?
какво казва личния/та?
за слуха особено къде е правена проверката....
имал ли е проблем при сукането племеника ти? някакви аномалии при храненето?
движгателон добре ли се развива и на време или със забавяне?
Виж целия пост
# 8
Не съм логопед   но съм майка на дете което проговори след 4 години   с много работа .Детската   градина    помага на детето до толкова  че се среща с други  с деца  но    въобще не помага  ако   детето не  посещава   редовно  добър логопед .Търсете   добър логопед това е моят съвет,ако логопеда прецени  се  минават  консултации  и  със  детски психиатър,детски психотерапевт и детски невролог .   bouquet
Виж целия пост
# 9
От шест месеца може и повече ходят при логопед и тя  ги уверява, че детето  ще проговори но засега нищо не може да каже. Детето се роди напълно нормално и се развива нормално. Когато иска да му се обърне внимание или иска нещо го показва с ръка понякога ако немогат да му разберат какво иска започва да си говори нещо което никой не разбира или плаче. Благодаря за отговорите и ако може да ми  кажете за някой добър логопед,детски психотерапевт или детски невролог защото личната докторка не знае къде да ги насочи.   
Виж целия пост
# 10
Мога да препоръчам нашия  логопед но е  във  град Бургас ако  ви устройва пишете ми  на лични  ще ви дам  координати Hug

Виж целия пост
# 11
Благодаря за отговорите и ако може да ми  кажете за някой добър логопед,детски психотерапевт или детски невролог защото личната докторка не знае къде да ги насочи.   
Все пак за кой град става въпрос?
Виж целия пост
# 12
Благодаря за отговорите и ако може да ми  кажете за някой добър логопед,детски психотерапевт или детски невролог защото личната докторка не знае къде да ги насочи.   
Все пак за кой град става въопрос?


Стара Загора,но няма значение кой ще е града важното е да са доби докторите Simple Smile
Виж целия пост
# 13
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22509 Не знам дали съм се справила с цитирането на информацията.
Ако не съм, отиди в библиотеката на форума, на темата "алалия". Мисля , че ще ти е от полза, отговаря на симптоматиката на детенцето.
Виж целия пост
# 14
Ако държиш на диагноза можете да идете и в Св. Никола. София. Ние сме на 5г и също не говорим, само бебешки говор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия