АМ - до каква възраст?

  • 691
  • 11
Здравейте!

Обръщам се към Вас за съвет. Дъщеричката ми навърши вчера 1г. и 6м. и съответно бяхме на консултация при педиатъра. До 1г. се кърмихме, след което (по съвет на педиатъра) вечер преди лягане даваме адаптирано мляко. Преди това към 19:30 сме хапнали малко супичка (90-100 мл). На вчерашната консултация педиатъра ме посъветва да продължаваме по същата схема на хранене. Въпросът ми е не трябва ли вече да спираме с адаптираното мляко.
Малката си хапва добре и вечер не вечеряме заедно, защото тя иска да яде и от нашата храна и естествено й даваме, но после не изпива млякото. Надявах се след тази консултация да започнем да вечеряме заедно. А също не трябва ли вече да се отучаваме от това шише?
Виж целия пост
# 1
И мен ме интересува този въпрос. Така че се записвам  Peace
Виж целия пост
# 2
АМ може спокойно да пие и до 3 год. възраст ако го иска.Ако през останалото време на деня приема достатъчно мляко и млечни произведения,може да няма нужда от вечерното мляко,щом си хапва добре вечер.Също така ако не искаш да даваш повече АМ може вече спокойно да си минете на прясно или кисело.
Виж целия пост
# 3
ми докато детето иска - най-добре до 3 годинки....но аз ако може бих избрала кърма вместо АМ....
моя отказа от раз на година и 10м....и повече не щя да погледне шише..иначе той си вечеряше в 7-8 и в 10 изпиваше 200-220АМ с 2 плазмона....и един ден просто отказа и това беше...а го кърмих до 1,2г и отбих по здравословни причини...иначе не бих сменила кърменето с ам....
Виж целия пост
# 4
Аз на твое място бих пробвала да предлагам достатъчно количество от семейната вечеря и да не се вживявам толкова в АМ. Предполагам, че през деня детето си хапва достатъчно млечни продукти и едва ли изпитва неистова нужда от вечерната си порция мляко. Пък и на тази възраст не виждам  никакъв проблем да му предложиш кисело мляко (или дори прясно - не знам дали си го въвела).
Ние се кърмим още, но вероятно количествата не са огромни, защото синът ми си хапва чувствителни порции от нашата храна, включително сирене, кашкавал, извара, кисело и прясно мляко. Изобщо нямам намерение да му предлагам АМ, дори и по някаква причина да се отбием.
Виж целия пост
# 5
дъщеря ми пие млякото с голямо удоволствие, нещо като ритуал и е, само че го пие сутрин преди закуската, веднага след ставане, пие го от чаша. После към 9ч си закусва. Мисля до към 3г да и давам да си пие, понякога иска и вечер
Виж целия пост
# 6
Давай си АМ, докато иска. Ива изведнъж го отказа, може би беше на около година и 5 месеца. Иначе докато го пиеше, всяка вечер изпиваше по едно шише точно преди лягане. Като го отказа, давахме каша, но и нея отказа преди месец. Аз обаче още кърмя, но ходя и на работа. Та като се върна вечер си суче една ударна доза и на вечеря не е толкова гладна, та си хапва, но малко от нашето ядене.
Прясно мляко от скоро опитвам да й давам, но тя не го пие (баща й има непоносимост към лактозата, може би това е причината да не иска да го пие). Хапва кисело мляко, сутрин сирене към попарата.
Виж целия пост
# 7
Моят син така и не поиска АМ. Аз се радвам от този факт.
Суче си от мама и хапва кисело млекце, но не винаги. Яде АМ дамо в някои каши в бурканче;)
Знам, че до 2 години млякото е изключително важно за децата.
Виж целия пост
# 8
Днеска на консултацията нашето педи каза, че се препоръчва АМ да се дава до 3 годишна възраст...Прясно мляко само в кремчета. Кисело мляко може. Всъщност си зависи от детето и възможностите на родителите...в крайна с/ка. Като му дойде времето ще мисля и за АМ, засега караме с на мама млякото.
Виж целия пост
# 9
И аз съм от привържениците на АМ до 3 години Simple Smile
Въпреки че кърмех и над тази възраст и бях въвела прясно мляко след 2 години, когато искаше мляко в чаша, предпочитах да й правя адаптирано, вместо прясно мляко.
Виж целия пост
# 10
Много Ви благодаря на всички!

Довечера ще се обсъдим и с тати какво да се прави - явно става и по двата начина, т.е. и с АМ и без АМ.
А киселото мляко как го давате - посладено, плодово или чисто?

Виж целия пост
# 11
Моя кисело само чисто яде, понякога на айрян...., но си има предпочитание към марката Wink
Или с овесени ядки.....
Но АМ положително е по-добре от кисело...не че едното замества другото....но като имаш предвид, че в момента млеката в магазина и киселите и пресните  не са много, много истински, прясните са разредени яко с водичка и т.н.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия