За кърменето на поискване?

  • 566
  • 9
Здр майчета искам да попитам за кърменето на поискване:  newsm78
1. Има ли някакъв минимален интервал от време между кърменията? Трябва ли примерно поне 1 час да е изминал от първото кърмене, за да предложа пак гърда?
2. Използвам биберон-залъгалка -бебка засмуква успокоява се и заспива, а това ме улеснява тъй като трябва да свърша задълженията си, идеята да лежи постоянно на гърдата ми ме обърква и плаши/моля не ме упреквайте/, но имам и друго дете, което изисква грижи, а не ми стига времето, ако бебка лежи само на  гърдата ми ! Та въпроса ми е мога ли в моя случай да използвам залъгалката.
3. Бебка повръща доста между кърменията-честото кърмене не я ли кара повече да повръща, не трябва ли да спазвам все пак някакъв интервал, примерно да са минали поне два часа от първото кърмене?
4. Опитвам се да предлагам и двете си гърди на кърмене, но бебка суче по 5-10 минути от едната ми гърда и  заспива, до втората изобщо не стигаме, това че предлагам само едната гърда ще намали ли лактацията ми?
5. Да изцеждам ли, защото суче малко?
Благодаря предварително!!! Hug
Виж целия пост
# 1
 1.Не мисля,че трябва да се следи часовник за това.Само сигналите на бебето.
 2.Мъничко ти е бебчето все още и е нормално да суче малко,после бързо да заспива.Купи си или си уший слинг- незаменим помощник особено при второ дете.Залъгалката може да залъже детето в момент,в който то е гладно и иска кърма.
 3.Мисля,че повръщането в малки и определени граници,при оригване е нормално при малките бебчета.
 4.Когато кърмиш на поискване (особено често,както в твоя случай) е добре да предлагаш едната гърда в рамките на около 3 часа.Така до бебето ще стига по-задно мляко.Не се притеснявай за другата и тя ще се стимулира.От личен опит- няма проблем!
 5.Точно заради опасенията ти,че суче малко,трябва да я държиш по-често на гърдата,за да отива млякото в коремчето,а не в помпата!Не изцеждай,освен,ако нямаш напрежение.
 Успех! Hug
Виж целия пост
# 2
Към Бунгичка само да добавя.... разбирам за залъгалката( с оглед на грижите и за другото детенце), но ако смяташ да кърмиш  и за напред, тя би могла да е нож с две остриета, та избягвай я колкото можеш. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
1. Ами ако поиска на 4 или 5 часа? Вместо на 1 или 2 или 3? т.е. или е гладно или не е гладно - НЯМА мин. изискване за време между храненията.
2. Аз съм ЗА залъгалката ако детето иска и има нужда да си суче нещо - защо не ?!
3. Правилно ли я слагаш на гърда, дали захапва правилно? Оригва ли се нормално? гастроезофеглен рефлукс май беше това с повръщането4. Щом суче само 5-10 мин. успява ли да се нахрани? Ако успява, няма от какво да се притесняваш, много майки си кърмят само от едната на хранене. И това в рамките на 3 часа да се предлага само едната гърда е много, много важно нещо. Задното мляко е по-калорично, по-гъсто и засищащо. Няма да ти се намали лактацията, все в един момент ще се регулира кърмата спрямо нуждите на бебето.
5. Изцеждане - ако имаш напрежение, да. Ако искаш да замразяваш - пак да. Ако сама си чувстваш че имаш нужда било то и на псих. основа - цеди си по малко, но никак не е наложително за лактацията Simple Smile
 Peace
Виж целия пост
# 4
Благодаря на всички, само да добавя, бебка е добре с килцата-за месец е наддала килограмче! Може би ще ми трябва психическа нагласа за кърменето на поискване, защото с първото детенце се бяхме нагодили на 3те часа режим и така се чувствах по свободна, че дори и да изляза имах време и да оставя бебчо на бабата за 3часа! предполагам че все пак се изгражда някакъв режим, но може би трябва време...А за повръщането, май си е рефлукс и баткото го имаше,  голям тормоз за бебето е, щото се буди от това и почва да повръща, а и с прането не мога да смогна така.., но все пак звнам че се израства! Още веднъж благодаря на всички!!!
Виж целия пост
# 5
"предполагам че все пак се изгражда някакъв режим, но може би трябва време..."

Така е. Разликата между кърменето на поискване и това на режим е, че в първият случай позволяваш на детето да участва в изработването му, като се съобразяваш и с неговите нужди и потребности,  а във втория му налагаш, ти, едностранно и изкуствено режим.
Освен това кърменето на поискване не означава да кърмиш само при поискване от детето, но и при поискване от теб. Всъщност този начин на кърмене дава много повече свобода според мен, без да те вкарва в някакви унифицирани за всички рамки.
Ето ти една интересна статия за поведението на кърмещата майка
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=103341.msg1830936#msg1830936
Виж целия пост
# 6
Не изцеждай,освен,ако нямаш напрежение.

искам да попитам дали това за изцеждането е правило. Т.е. аз като се изцеждам след кърмене събирам едва 20мл. , като смятам че бебо се е наяла, а пък и нямам напрежение в гърдата ,която изцеждам и поради тази причина спрях да се цедя и започнах да давам на детето по-често гърдата както описвате в рамките на 3часа само една  и съща гърда.
Правилно ли е.След като нямам напрежение в гърдите - да се мъча ли да цедя- аз цедя само на ръка- с помпа не успях да направя нищо.
 
Виж целия пост
# 7
бебето е още малко и не знае как да се храни и може да се засища бързо с малко количествно и бързо да огладнее
Виж целия пост
# 8
Не изцеждай,освен,ако нямаш напрежение.... и то преди бебето ако гърдата е корава и то не би могло да засуче и толкова, че само да омекне.

искам да попитам дали това за изцеждането е правило. Т.е. аз като се изцеждам след кърмене събирам едва 20мл. , като смятам че бебо се е наяла, а пък и нямам напрежение в гърдата ,която изцеждам и поради тази причина спрях да се цедя и започнах да давам на детето по-често гърдата както описвате в рамките на 3часа само една  и съща гърда.
Правилно ли е.След като нямам напрежение в гърдите - да се мъча ли да цедя- аз цедя само на ръка- с помпа не успях да направя нищо.
 
Точно така.  Hug
Виж целия пост
# 9
1. Не.
2. Можеш.
3. За повръщането - надигни малко матрачето от към главичката.
4. Няма да я намали. Добре е да изсуква хубаво едната гърда и ако иска още, тогава предлагай другата. Това, че се нахранва за 5-10 мин също няма какво да те притеснява след като си качва добре детето. (моето от родилния още цокаше по 5 минути само от едната гърда, но и стигаше.)
5. Не е нужно.

Полека лека ще си изградите режим и ще свикнете един с друг. Така и ще ти остава повече време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия