За ползата от плодовите пюрета

  • 3 238
  • 42
Та - доколко и какви витамини има останали в сварените плодове (каквито са на практика тези в плодовите пюрета)?
На мен ми се струва, че вит.С няма как да оцелее, евентуално вит. А ще се запази там, където го има newsm78




И изобщо има ли според вас някакъв резон да се дават плодови пюрета на деца над 7 месеца, които хапват вече пресни плодове?


(ще ми се да давам за разнообразие, изборът на пресни сега е беден, ама нещо не си вярвам, че има нещо полезно в тях  Rolling Eyes)
Виж целия пост
# 1
По-добре е да се дават пресни плодове  Peace
Виж целия пост
# 2
На тази възраст по-добре пресни плодове. Иначе има добавен витамин С. Оцелелял е и витамин А.
Виж целия пост
# 3


 Плодовите пюрета са за разнообразие в менюто на бебето.На тази възръст е по-добре да се консумират пресни плодове.
Виж целия пост
# 4
и според мен е по-добре  да се дават пресни плодове , но като няма сега разнообразие давам и пюрета  Hug
Виж целия пост
# 5
Дидке, в сварен плод надали остава нещо полезно. А в сварен и консервиран съвсем. Никога не съм давала плодови пюрета на моите деца. Па гледам нищо им няма  Grinning Мнението на педиатъра ни е същото. Единствено ако има проблем с перисталтиката има смисъл да се дава.
Виж целия пост
# 6
Ползата от плодовите пюрета е колкото ползата от зеленчуковите и всички други. Индустриално произведени, върху каквото е останало, се добавя и още. Приеми, че разтваряш мултивитамин.
Мога да те уверя, че при неправилна обработка/съхранение и домашното може да загуби всичко...  Wink
Виж целия пост
# 7
пресни Peace
Виж целия пост
# 8
Ползата от плодовите пюрета е колкото ползата от зеленчуковите и всички други. Индустриално произведени, върху каквото е останало, се добавя и още. Приеми, че разтваряш мултивитамин.
Мога да те уверя, че при неправилна обработка/съхранение и домашното може да загуби всичко...  Wink
Peace
Виж целия пост
# 9
Така като гледам - и според вас няма особена файда от тях. Питането ми най-вече се породи от наблюдения върху майки на едногодишни, които за следобедна закуска дават готово плодово пюре, та се зачудих 
Виж целия пост
# 10
Така като гледам - и според вас няма особена файда от тях. Питането ми най-вече се породи от наблюдения върху майки на едногодишни, които за следобедна закуска дават готово плодово пюре, та се зачудих 


Не всички казахме, че няма файда, все пак...
Виж целия пост
# 11
Витамините са добавени допълнително т.е. са изкуствени.Аз съм давала и около 2 г възраст,но не от липса на плодове.
Виж целия пост
# 12
Витамините са добавени допълнително т.е. са изкуствени.Аз съм давала и около 2 г възраст,но не от липса на плодове.

Изкуствено е и АМ, но никой, вярвам, не отрича ползата от него...
Виж целия пост
# 13
Цитат
Изкуствено е и АМ, но никой, вярвам, не отрича ползата от него...

Естествено/че не отричам  Simple Smile/.Дъщеря ми още си го пие/за деца от 1 до 3г/.
Виж целия пост
# 14
по тази логика, няма файда и от готвените зеленчукови ястия, защото всичко загива от термичната обработка.
ами хранете ги само със сурови салати тогава.

през зимата е доста трудно с пресните плодове. освен ябълки и круши, които издържат на зимно съхранение - какво друго ще давате, интересно? "полезни" тропически плодове, обработени за да издържат с месеци?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия