млечница

  • 17 426
  • 16
Здравейте майчета,
Аз пак се явявам с проблем:(
Преди 2 седмици имахме млечница. От 3 дни се е разразила пак с пълна сила /възможно е да не сме я излекували напълно/ - Ния едва се храни. Мажа я с Дактарин, но имам чувството, че изобщо не минава:(
Имали ли сте млечница? Как я лекувахте? Кога изчезва това чудо? На мен ми се струва невъзможно да се отървем от нея, докато се храним с мляко/ние сме на 2 месеца и сме само на кърма/.
благодаря ви предварително
...и много весели неща да ви се случват:)
Виж целия пост
# 1
Да, имахем млечница, минахме през този период.
Забрави за всякакви соди, марли, тътркания на езика и т.н.
Живеем в цивилизован свят и всичко има сега. Остави бабешките методи.

Има едно мазило, което ни оправи за няколко дни, казва се Daktarin, вълшебно мазило, мажеш езика на бебето с чист пръст, и ще видиш как до няколко дни, езикът ще е изчистен напълно, започва да се изчиства отвътре навън, много е интересно.

Струва около 10 лв. във всяка аптека го има.

Това ни спаси, Успех
Виж целия пост
# 2
Абе сигурно го правите, ама аз да си кажа...
След всяко хранене аз давах на моето бебе 1-2 глътки водичка-колкото да си изплакне устичката. Нямахме млечица-може и на това да се дължи.
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Liorena
Да, имахем млечница, минахме през този период.
Забрави за всякакви соди, марли, тътркания на езика и т.н.
Живеем в цивилизован свят и всичко има сега. Остави бабешките методи.

Има едно мазило, което ни оправи за няколко дни, казва се Daktarin, вълшебно мазило, мажеш езика на бебето с чист пръст, и ще видиш как до няколко дни, езикът ще е изчистен напълно, започва да се изчиства отвътре навън, много е интересно.

Струва около 10 лв. във всяка аптека го има.

Това ни спаси, Успех


10x Lio:))
uspokoi me che sme s tochnoto mazilo...i nie mazhem s Daktarin.
Виж целия пост
# 4
Цитат на: agneshka
Цитат на: Liorena
Да, имахем млечница, минахме през този период.
Забрави за всякакви соди, марли, тътркания на езика и т.н.
Живеем в цивилизован свят и всичко има сега. Остави бабешките методи.

Има едно мазило, което ни оправи за няколко дни, казва се Daktarin, вълшебно мазило, мажеш езика на бебето с чист пръст, и ще видиш как до няколко дни, езикът ще е изчистен напълно, започва да се изчиства отвътре навън, много е интересно.

Струва около 10 лв. във всяка аптека го има.

Това ни спаси, Успех


10x Lio:))
uspokoi me che sme s tochnoto mazilo...i nie mazhem s Daktarin.



чудесно, значи няма място за притеснение, тия гъби са упорити, но от Дактарин-а всичко ще се оправи, продължавай така.
Виж целия пост
# 5
i az go otarvah s dektarin 5 dena sutrin i vecher i 5 dena po 1 pat kato 30 min sled mazane nishto ne se dava na bebeto i imashe efekt
Виж целия пост
# 6
И ние имахме. На нас също ни предписаха Дактарин, но не ни помогна много, защото бебка постоянно повръщаше и устата й не можеше да остане чиста дори за малко. На нас ни мина след третия месец като спря това лудо повръщане.

А помежду другото на мен педиатърката ми каза и аз да си мажа зърната, за да не се пренесе и на мен и от мен пак на нея и да се получи затворен кръг.

Доста са упорити тези неща, но имай търпение и успех!
Виж целия пост
# 7
Бях се побъркала зимата от пуста млечница Embarassed !Накрая забравих всякакви мазила,соди и т.н.За няколко дена се оправи.Съвета беше на педиатъра ни.Каза,че се "изратва",но само ако е в лека форама(както при нас).
Успех в борбата!Става ми неприатно само като си спомня.
Виж целия пост
# 8
Ние също имахме този проблем. Мазахме с течен нистатин (nistatin solucio - ако не бъркам в точното име). 3-4 пъти на ден и ни мина за около седмица Simple Smile
  Знам, че е добре да се дава и по малко вода след хранене за изплакване.
Виж целия пост
# 9
ох, благодаря ви момичета:))))
какво щях да правя без вас!
целувки и прегръдки на всички Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Heart Eyes  Flowers Sunflower  Flowers Sunflower
Виж целия пост
# 10
И аз мажех с Нистатин, но май не ни помогна много.
Накрая, може и да си внушавам, смених бибероните , минах дори на каучукови и изведнъж изчезна млечницата. Но вода след храненето е задължителна и то не само две-три глътки.
Виж целия пост
# 11
Малко съм непросветена - как изглежда тази млечница?

В момента на бебо му е бяло езичето от няколко дена, та се чудех дали става въпрос за същото нещо, но не съм забелязала да го боли или да се храни по-малко.....
Виж целия пост
# 12
ovivas marlia okolo cickata na biberon zalugalkata, slagas Daktarin i mu ia davas da smuce. Davai na deteto vodichka sled iadene, za da si izplakne ustata.
Виж целия пост
# 13
Ние също се борихме с млечницата няколко дни,използвайки и бабешки,и медикаментозен метод-първо почиствахме устенцата със содичка,нежно и внимателно,а после топвахме една клечка за уши в Тантум Верде разтвор и минавахме почистеното.Има ефект!
Виж целия пост
# 14
Забравих да кажа,че е много важна и профилактиката-след хранене давайте малко водичка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия