Еклери- видове рецепти

  • 7 102
  • 33
Еклерите са ми любимия десерт Hug  Като дете си спомням майка ми като направеше (в повечето случаи е имало повод) ние със сестра ми ги разреждахме в подносите и накрая оставаха няколко еклера да се ширят  Joy  И естествено кавгата ни беше вързана в кърпа защото няма време за нова доза а поръчката трябва да се достави    newsm78
Като се научих да ги правя си направих една доза и ги зядох сама   #Crazy Стана ми лошо ама карай нали си наситих душата.... и корема де    Mr. Green


ЕКЛЕРИ

1 ч. ч вода
100 гр. олио
щипка сол
2ч.ч брашно
5 яйца

Крем за еклерите:
1л.прясно мляко
2ч.ч захар
2 ванилии
10с.л брашно
1яйце

Приготвяне:
Водата, олиото и щипката сол ги слагаме в съд и да заврят на котлона. Сваляме от котлона и сипваме брашното, бъркаме докато стане гладка смес. Предварително разбитите яйза ги сипваме на тънка струика постепенно в сместа. С шприц или пожелание правим еклерчетата в предварително намазнена тава. Печем ги в умерена фурна докато станат златисти. Изклячваме фурната и ги оставяме малко да постоят вътре.
Кремчето се прави така: Слагаме в съд с двойно дъно млякото да заври, прибавяме захарта и ванилията. Разбиваме яйцето с брашното и малко пр. мляко и когато млякото започне да завира ги изсипваме в него като бъркаме енергично.
Вече опечените еклери аз ги пълня с шприц, някои ги разрязват на половина пожелание. Пълня ги и ги украсявам с разтопен шоколад на водна баня.
Да ви е сладко! 




Ще ми е интересно какви други видове еклери има, за да си съберем един набор от такива  Peace
Виж целия пост
# 1
Леле, страхотно изглеждат. Няма да мога да ги направя, но ще се наслаждавам на гледката Crazy
Виж целия пост
# 2
Моята рецепта за еклери е същата + 1 ч. л. захар.
Кремът ми обаче е малко по-различен.

1 л. прясно мляко
300 гр захар
200 гр. брашно
250 гр. масло
2 ванилии

В млековарката или на вода баня се затопля млякото. Прибавя се захарта.  В 400 мл от горещото млеко се изсипва внимателно брашното. Разбърква се добре, налива се още 100 мл от млякото с бъркане. Връща се тази смес към останалото мляко в млековарката. Ври 3-4 мин като се разбърква. Изсипва се в друг съд, за да изстине.
Маслото се разбива до побеляване. Смесват се двата крема и се добавя ванилията.
Виж целия пост
# 3
Еклери правя по следната рецепта за парено тесто:
500 г. вода
250 г. брашно
125 г. масло или маргарин
7 яйца

Когато сместа от брашно, вода и масло заври се разбърква , за да стане хомогенна, оставя се да изстине и яйцата се прибавят едно по едно с непрекъснато разбъркване.

 Кремът ми също е по -различен:
1 л. прясно мляко
4 яйца
300 г. захар
150 г. брашно

Млякото завира със 100 г. захар.  Малко горещо мляко се добавя на тънка струя към предварително разбитите жълтъци, брашно и 100 г. захар. Сместа се изсипва в млякото и се оставя да се сгъсти на слаб огън с непрекъснато разбъркване. Когато се охлади с дървена лъжица се добавят  белтъците, разбити на сняг със 100г. захар.

 Тъй като у дома избягваме продуктите с какао за глазура им слагам бяло сладко:
500 г. захар
200 г. вода
10 г. глюкоза

Правила съм бялото сладко и без глюкозата. Тя може да се замени с кремотартар, но аз никога не съм използвала и не зная какво представлява и от къде се закупува. Съпругът ми толкова обича еклери, че ако го оставя ще изяде половината доза наведнъж.

Виж целия пост
# 4
 за мен има 2 вида еклери : сполучливи и несполучливи hahaha

понякога една и съща рецепта е сполучлива, друг път не е.
зависи от брашното, от яйцата и от печката. и от майстора Wink

последният ми опит беше несполучлив Confused

Виж целия пост
# 5
за мен има 2 вида еклери : сполучливи и несполучливи hahaha

понякога една и съща рецепта е сполучлива, друг път не е.
зависи от брашното, от яйцата и от печката. и от майстора Wink

последният ми опит беше несполучлив Confused



И при мен е така  hahaha Или стават или не, но пък като станат бързо изчезват  Joy
Виж целия пост
# 6
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1910.0.html Ето тези са невероятни.
Виж целия пост
# 7
за мен има 2 вида еклери : сполучливи и несполучливи hahaha

Аз съм правила досега само от втория вид Joy Дано да успея и аз да ги докарам Whistling Аз не мога да ги опека като хората - остават ми сурови отвътре newsm78
Виж целия пост
# 8

подкрепям с всички ръце в къщи тези еклери на Иви,нямам неуспех,колкото и да се старая и бързам все неуспявам да ги объркам Peace Peace Peace
Виж целия пост
# 9

подкрепям с всички ръце в къщи тези еклери........ Peace Peace Peace
и аз и аз smile3521
а ето го и резултата:
http://images26.snimka.bg/005970048.jpg
Виж целия пост
# 10
Веднъж правих еклери и те станаха като подметка на обувка. Оттогава не ща и да чуя за еклери. Като ми се прияде отивам на магазина и си купувам. Много искам да се науча да ги правя, но ме е страх да не похабя продуктите пак.   Embarassed
Виж целия пост
# 11
Веднъж правих еклери и те станаха като подметка на обувка. Оттогава не ща и да чуя за еклери. Като ми се прияде отивам на магазина и си купувам. Много искам да се науча да ги правя, но ме е страх да не похабя продуктите пак.   Embarassed
прoбвaй еклерите на Иви!Невероятно лесни за приготвяне са(и на мен ми бяxa за първи път)и да искаш няма какво да объркащ! Peace  bouquet
Виж целия пост
# 12
прoбвaй еклерите на Иви!Невероятно лесни за приготвяне са(и на мен ми бяxa за първи път)и да искаш няма какво да объркащ! Peace  bouquet
Къде точно е рецептата? Тази на темата ли?
Виж целия пост
# 13
прoбвaй еклерите на Иви!Невероятно лесни за приготвяне са(и на мен ми бяxa за първи път)и да искаш няма какво да объркащ! Peace  bouquet
Къде точно е рецептата? Тази на темата ли?
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,1910.0.html
обсъждана е и тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=249601.msg5881304;topicseen#msg5881304  bouquet
Виж целия пост
# 14
Мерси   Flushed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия