И аз да попитам за захранването

  • 725
  • 7
Много неща са изписани.Браво, обаче не става ясно:последно кое кога да включим.На едно място да почнем със сок от моркови - на друго не правете като нашите майки, т.е. не започвайте със сокче.
На каква възраст се слага някаква каша в млякото вечер.Защо се слага - за да го засити или за да допълним с някакви витамини в повече АМ. На едно място да е житна , на друго пише само брашнена - ние да си правим изводите.личната ни лекарка няма мнение по въпроса.Чудя се до кога ще я търпя.
После с плодово пюре или със зеленчуково да започнем захранването.На много места пише с каша.Ама кашата с вода или с мляко. и каква да е кашата.примерни таблици колко щеш, едно и също нещо в една пише да се дава между 4- 6 месец,на друго място между 6 - 8 месец.
Само едно май разбрах че кашата не заменя цяло ядене.
Леле хора помогнете.
Виж целия пост
# 1
Сокче - след 9 месец. Плодове (сурови) - след 6ти месец.
Каша по принцип не се слага в млякото.
Захранването започва най-рано след 4ти навършен месец. Може да започне с плодово пюре, или зеленчуково, или каша.
Аз лично започнах с картофено пюре.
Плодовото пюре не замества хранене, дава се между храненията.
Със зеленчуково пюре се замества обедното хранене.
С каша - следобедното.
Най-щадящата каша е оризова.
И това дето си го разбрала не е вярно - кашата замества едно хранене Laughing
Всичко се въвежда постепенно.
Първо, например, зеленчуковото пюре, лъжичка първи ден. две лъжички втори ден и така до 10тина дни би трябвало да се замести хранене.
Виж целия пост
# 2
Сокче - след 9 месец (или след 12 м). Плодове (сурови) - след 6ти месец.
Каша по принцип не се слага в млякото.
Захранването започва най-рано след 4ти (най-добре - след 5-ти, 6-ти) навършен месец. Може да започне с плодово пюре, или зеленчуково, или каша.
Аз лично започнах с картофено пюре. Аз - с оризова каша
Плодовото пюре не замества хранене, дава се между храненията.
Със зеленчуково пюре се замества обедното хранене.
С каша - следобедното. Аз - сутрин давам. Все пак, това е въглехидратна храна.
Най-щадящата каша е оризова.
И това дето си го разбрала не е вярно - кашата замества едно хранене Laughing
Всичко се въвежда постепенно.
Първо, например, зеленчуковото пюре, лъжичка първи ден. две лъжички втори ден и така до 10тина дни би трябвало да се замести хранене.
Виж целия пост
# 3
Ивонска, ти си мързелана  Crossing Arms Аз се потим 10 мин. да пиша, тя ми драска Crossing Arms

Какво като е въглехидратна? Таман си ми изглежда за следобедна закуска, особено с някоя ябълка настъргана вътре:) Моето дете следобед и вечер най-много беснее, така че са му добре дошли тези въглехидрати Grinning
Виж целия пост
# 4
Мисля че е най-добре ти сама да решиш какво е най-добро за твоето дете. Има доста теми изписани, виж кои са подходяшите плодове и зеленчуци с които да се започне. Аз лично започнах съч зеленчуково пюре, две седмици след това дадох плодово. Соковете ги вкарах мн по-късно, тук ми казват че сока не дава нищо повече, а в началото можело да доведе до диария. но мнения много. А и виж как възприема всичко това детето и се ръководи от нея. Тук няма каши; т.е. има ги но ги добаваме в млякото и се пият, аз давам сутрин. Имало изследвания че кашите благоприятствали наднорменото тегло при децата. Незнам дали е така: но и да искам да давам каши-няма. Аз си давам сутрин; следобед и вечер мляко, замених постепенно обяда с пюре и млечен десерт. А следобед нямялих млякото и давам и плод. Понякога давам плод или млечен десрт и предиобед ако е закусил твърде рано. Но се ръководя от него, ако е гладен давам, ако не иска вече-не насилвам.
Виж целия пост
# 5
Ивонска, ти си мързелана  Crossing Arms Аз се потим 10 мин. да пиша, тя ми драска Crossing Arms

Найш как се зарадвах, кат видях собствените си мисли, синтезирани от друг с 90 % съвпадение!!!  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Благодаря Ви момичета.А знаете ли че го водих на профилактичен преглед при педиатър който работи в неонатологията ,тогава бяхме на 2 месеца - каза ми да започна със сокчетата още тогава.бях учудена, но си замълчах.
Виж целия пост
# 7
Сокче - след 9 месец (или след 12 м). Плодове (сурови) - след 6ти месец.
Каша по принцип не се слага в млякото.
Захранването започва най-рано след 4ти (най-добре - след 5-ти, 6-ти) навършен месец. Може да започне с плодово пюре, или зеленчуково, или каша.
Аз лично започнах с картофено пюре. Аз - с оризова каша
Плодовото пюре не замества хранене, дава се между храненията.
Със зеленчуково пюре се замества обедното хранене.
С каша - следобедното. Аз - сутрин давам. Все пак, това е въглехидратна храна.
Най-щадящата каша е оризова.
И това дето си го разбрала не е вярно - кашата замества едно хранене Laughing
Всичко се въвежда постепенно.
Първо, например, зеленчуковото пюре, лъжичка първи ден. две лъжички втори ден и така до 10тина дни би трябвало да се замести хранене.
и аз така направих Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия