Внимание! Измамници ни трупат сметка на телефона

  • 1 507
  • 16
Група измамници в България се опитват да провеждат разговори от вашия мобилен телефон, естествено за ваша сметка.

"Ако получите телефонно обаждане от хора, които твърдят, че са инженери по поддръжката на мобилната мрежа или ви кажат, че проверяват телефонната линия и ви помолят да въведете #90 или #09 или друг някакъв код, настоятелно ви препоъчвам да затворете веднага, без да набирате никакви номера – се казва в съобщение, публикувано в интернет. - Има компании или хора измамници, ползващи устройство, което позволява, ако наберете #90 или #09, или друг някакъв код, да получат достъп до вашата СИМ карта и да правят разговори от нея, трупайки ви разходи.“

Източник
Виж целия пост
# 1
Мтел опровергаха, че може някой да говори по този начин за твоя сметка.
Източник - "Хоризонт"  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
........
"От М-Тел потвърдиха, че това е възможно. Според мобилния оператор хакерите били бивши служители в телекомуникациите"

Специалисти #2gunfire
Виж целия пост
# 3
Това е обикновен спам, въртеше се по Скайпа миналата седмица.

От къде го прочете това потвърждение, Градация?
Виж целия пост
# 4
Бо_ ,
Сега погледнах какво си писала преди мен Mr. Green
Журналисти #2gunfire Joy
Виж целия пост
# 5
Не, не е СПАМ  Wink
Ако не беше потвърдене информацията нямаше да поствам тука нали?
 ooooh!
Виж целия пост
# 6
"Междувременно от М-Тел опровергаха информацията, че са потвърдили за съществуването на измамниците.
Според мобилния оператор технически това е невъзможно и вероятно става дума за някакъв спам."

от тук http://news.ibox.bg/news/id_570088181
Виж целия пост
# 7
За съжаление не мога да постна мейл който получих давам хинтове Simple Smile
С набирането на този код се активира Това, кодът е валиден в цял свят и не се ограничава от мобилните операторите
Виж целия пост
# 8
И какво се случва, когато се активира въпросното "Това"? Наистина ли някой може да говори за моя сметка?
Виж целия пост
# 9
Не вярвам на нито една "потвърдена" информация, която получа повече от пет пъти - по мейл, ICQ, SKYPE и т.н. от коренно различни потребители  Naughty
И имам за себе си правило, че НИКОГА не препращам нататък по мрежата. Колко по-малко спам щеше да тече по мрежата, ако повече хора постъпваха така...
Виж целия пост
# 10
И аз "чух" за това по Скайпа.... ама съм на кантар.
 Thinking
Виж целия пост
# 11
Казаха го по радиото преди малко, Радио 1 слушам в момента  Peace
Все още не са го опровергали.
Виж целия пост
# 12
Уф... с право ни наричат кокошки!
Сигурна съм, че това е кампания от някоя конкурентна фирма.
 Не, че съм защитничка на Мтел....
Виж целия пост
# 13
Глобул отвръща на удара.  Joy
Виж целия пост
# 14
ей сега чувам от вас поне ще знам ако ми се случи
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия