"200 000 българчета родени зад граница"

  • 5 342
  • 105
Статията е от днешния брой на в. Монитор

В съседната статия пък пише, че до 2050г. бг население ще наброява едва 5млн.
Печална статистика...
Виж целия пост
# 1
За мен е далеч по-печална статистиката, че 5000 българчета са извън класирането за места в детски ясли и в момента 10 хил. родителя си изсмукват от пръстите алтернативи за гледането им, а същевременно се съкращават детски учителки. Абсурдистан!
Виж целия пост
# 2
Дали да разбирам, че са се сетили най-после че българите зад граница не са само "дойни крави" и че най-после се опитват да направят нещо за да не ги загубят завинаги, вместо да се чудят как да им усложнят живота?

Ще следя да видя какво ще измислят Thinking
Виж целия пост
# 3
За мен е далеч по-печална статистиката, че 5000 българчета са извън класирането за места в детски ясли и в момента 10 хил. родителя си изсмукват от пръстите алтернативи за гледането им, а същевременно се съкращават детски учителки. Абсурдистан!

Ааааа,Що бе Сърф4е,преди няколко дни 4етох,4е българското правителство предлагало на бабите и дядовците по 200 лева ли бяха,4е пове4е ли освен пенсията им ако се хванат да гледат деца  ( за собствените им внуци май ставаШе дума)  #Crazy

Ето виж http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-07-18&article=240642  Twisted Evil
Виж целия пост
# 4
Ами това е супер, но примерно в нашето семейство нямаме все още пенсионери, но първата внучка е на лице. Сигурна съм, че и не сме изключение  Wink- тогава кво се прави? Веселяци са тия от правителството.
Виж целия пост
# 5
Ами това е супер, но примерно в нашето семейство нямаме все още пенсионери, но първата внучка е на лице. Сигурна съм, че и не сме изключение  Wink- тогава кво се прави? Веселяци са тия от правителството.

Ми взимате си баба или дядо под наем  Wink В статията пиШеШе,4е имало някаква Агенция където са регистрирани баби и дядовци,които са на линия. Mr. Green
Виж целия пост
# 6
О, искам да видя тия баби-детегледачки, които се съгласяват да гледат целодневно допълнително дете за 220 лв. хайде за 300 лв. защото да предположим, че ще им доплащам и таксата отделена за държавна ясла. Особено в София! Laughing Вициве безброй.
Виж целия пост
# 7
Абе ако някой раз4ита само на едната мижава пенсия Ще се навие като ниЩо да му идват тия пари в пове4е.Друг е въпросът какво Ще е ка4еството на предлаганата услуги и дали например Ще има възрастово ограни4ение,Щото не мога да си представя баба на 80 години как Ще се оправя например с едно развиляло се 2,3,4 годиШно хлапе. Thinking
Виж целия пост
# 8

Ааааа,Що бе Сърф4е,преди няколко дни 4етох,4е българското правителство предлагало на бабите и дядовците по 200 лева ли бяха,4е пове4е ли освен пенсията им ако се хванат да гледат деца  ( за собствените им внуци май ставаШе дума)  #Crazy

Ето виж http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-07-18&article=240642  Twisted Evil

Това го има и тук. Някъде към 1200 евро на година се пада. Обаче, не е изгодно за тези баба и дядо, които имат високи пенсии, защото като минат данъците и парите драстично намаляват.
И ако сравня стандарт, цени в БГ и тук, то парите тук са също мижави ( освен, ако не гледат детето един-два дена в седмицата).
Виж целия пост
# 9
Ох, много ме разсмяхте с бабите под наем  Joy Горките, какво им се пише на 80 години деца да гледат.

Те вместо да направят нещо разумно с тия детски градини, като например процесът за лицензиране на частна градини да е не толкова тромав и да не отнема години или родителите, чиито деца по щастие са приети в държавните да плащат не по мижави 30 лв ами по 130 да речем (което пак е малко), или да въведат полудневни или почасови градини ще направят нещата много по-приемливи. Щото има много майки дето уж не работят, ама децата им ходят на градина, а други дето работят и се чудят и маят какво да правят. Ама такива радикални идеи не могат току-така да бъдат приети в България...

Айде, да не се шашкаме за българчетата, много и се връщат. Не се знае как ще са нещата в скоро време.
Виж целия пост
# 10
Превърнах се в кукувичка! Дано съм стерилна! Твърдо ЗА! Гяуристан няма нужда от нешопи! Каквото повикало, такова се обадило! Желателно и препоръчително е емиграцията да е безвъзвратна!
Виж целия пост
# 11
Според мен не трябва да се тревожим.
За всички ще има дрога. Както някога
за нашите родители пък имаше алкохол.
Виж целия пост
# 12
Айде, да не се шашкаме за българчетата, много и се връщат. Не се знае как ще са нещата в скоро време.
Аха. Чакай да се върнат. Родени в друга държава, израстнали там, изучили се там, усвоили бита и културата на страната в която живеят....... Ще се върнат, ама на гости. Да видят мама и татко, къде са се родили.
Ние чакаме. А през това време, онези, които трудно говорят български, стават все повече и повече.
Виж целия пост
# 13
Много смешно твърдение, подзаглавие.  Този Лалко как разбра, че 200 хиляди деца не говорят бъгарски, не се идентфицират и никога няма да се 'върнат', на мястото, на което не са родени. Как разбра изобщо колко са родени зад граница? На комуниста само му дай тема за разделяне и е във вихъра си.
Основно усилие за бг емигрант е  да научи децата си да говорят български, има към милион и нещо страници изписани по темата само тук . Реални теми за взаимопомощ на реални хора.  Но на Лалко сигурно не му се чете друго освен партийните директиви.  Въпрос на секунди е да се появят и жалейките за невъзвращение, особено, като си посолил с намеци, че нищо свястно не е останало в страната.
Виж целия пост
# 14
Айде, да не се шашкаме за българчетата, много и се връщат. Не се знае как ще са нещата в скоро време.
Аха. Чакай да се върнат. Родени в друга държава, израстнали там, изучили се там, усвоили бита и културата на страната в която живеят....... Ще се върнат, ама на гости. Да видят мама и татко, къде са се родили.
Ние чакаме. А през това време, онези, които трудно говорят български, стават все повече и повече.

Въй! Ужас, какво ме чака! Колко съм била заблудена само.
Еееех, лесно е едностранно да се гледа на нещата.....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия