Как се топи шоколад за глазура

  • 52 002
  • 24
Много пъти съм пробвала да разтопя блокчета шоколад,но никога не ми излиза добре.
Или е много гъст,или после не се втвърдява,или става на трохи #Crazy
Дайте ми изпробвани варианти  Praynig
След няколко дни имам рожден ден и искам да си направя торта с шоколадова глазура.
Виж целия пост
# 1
Аз разтапям шоколад в олио или масло на водна баня.  Peace
Виж целия пост
# 2
Аз шоколада го разтопявам на водна баня. Peace
Виж целия пост
# 3
Само на водна баня,излиза мн.гъст и не се разлива добре.
Ако слагате някакви продукти,моля посочете точните дози,защото както се оплаках,ако сложа допълн. масло,например,не ми се втвърдява после Thinking
Виж целия пост
# 4
Само на водна баня,излиза мн.гъст и не се разлива добре.
Ако слагате някакви продукти,моля посочете точните дози,защото както се оплаках,ако сложа допълн. масло,например,не ми се втвърдява после Thinking
Аз слагам една супена лъжица масло на един голям шоколад Своге, Милка и т.н. Peace
Виж целия пост
# 5

Аз слагам една супена лъжица масло на един голям шоколад Своге, Милка и т.н.[/b] Peace

Да попитам лаишки: а за покриването на една стандартна кръгла торта (напр.), колко такива шаколада са необходими? И каква е дебелината на слоя глазура?
Благодаря предварително за ориентиращия отговор!  bouquet
Виж целия пост
# 6
Аз слагам мляко в шоколада и на слаб огън го разтапям при непрекъснато бъркане, но директно, не на водна баня (от мързел). Млякото го слагам в началото, на око около 3-4-5 супени лъжици на 2 шоколада (с него си регулирам гъстотата, може и повече да е), непрекъснато разбърквам. На мен 2 шоколада са ми достатъчни за глазурата на една торта от стандартните кръгли блатове.
Виж целия пост
# 7
Разтопявам шоколада в МВ и добавям олио да стане по-редичко и изливам в/у тортата. Peace
Виж целия пост
# 8
Аз слагам мляко в шоколада и на слаб огън го разтапям при непрекъснато бъркане, но директно, не на водна баня (от мързел). Млякото го слагам в началото, на око около 3-4-5 супени лъжици на 2 шоколада (с него си регулирам гъстотата, може и повече да е), непрекъснато разбърквам. На мен 2 шоколада са ми достатъчни за глазурата на една торта от стандартните кръгли блатове.
Да попитам само не става ли после глазурата много твърда? При рязане как е? Не се ли начупва?
Виж целия пост
# 9
Аз слагам мляко в шоколада и на слаб огън го разтапям при непрекъснато бъркане, но директно, не на водна баня (от мързел). Млякото го слагам в началото, на око около 3-4-5 супени лъжици на 2 шоколада (с него си регулирам гъстотата, може и повече да е), непрекъснато разбърквам. На мен 2 шоколада са ми достатъчни за глазурата на една торта от стандартните кръгли блатове.
Да попитам само не става ли после глазурата много твърда? При рязане как е? Не се ли начупва?

По моя начин не се начупва. Прибавяш повече олио. Peace
Виж целия пост
# 10
И аз разтапям на водна баня с мляко и масло. Уви, пропорции точни не мога да дам, карам на око.
Виж целия пост
# 11
Аз слагам мляко в шоколада и на слаб огън го разтапям при непрекъснато бъркане, но директно, не на водна баня (от мързел). Млякото го слагам в началото, на око около 3-4-5 супени лъжици на 2 шоколада (с него си регулирам гъстотата, може и повече да е), непрекъснато разбърквам. На мен 2 шоколада са ми достатъчни за глазурата на една торта от стандартните кръгли блатове.
Да попитам само не става ли после глазурата много твърда? При рязане как е? Не се ли начупва?

Да, начупва се леко при рязане, но я пазим красива преди първия разрез Simple Smile
Виж целия пост
# 12

Да попитам само не става ли после глазурата много твърда? При рязане как е? Не се ли начупва?

За да не се начупва шоколада върху тортата при рязане, ножът с който се реже тортата, се затопля като пуснете гореща вода от чешмата и после нямате никакви проблеми с шоколадовата глазура. Peace
Виж целия пост
# 13
Слаед няколко неуспешни опита стигнах до перфектното за мен съотношение на шоколад и масло, за да не се чупи и лесно да се нанася - 1:1. Разтапям на водна баня.
Виж целия пост
# 14
На мен пък ми  хареса шоколадовата глазура с желатин. Да отбележа, че съм я правила само един път, но взе, че стана. Уцелих я!

400 гр.шоколад обикновен млечен
3 пластинки желатин /12 пластинки = 20гр/ според рецептата. Аз сложих на зрънца половин пакетче., т.е.5гр
200 мл.течна сметана 30%

Желатинът се накисва с малко вода, загрява се леко сметаната и се смесва с разтопения желатин, добавя се начупения шоколад и се бърка, докато стане еднородна смес. – това по рецептата.
Аз нагрях сметаната и шоколада, като се получи еднородната смес, охладих малко и добавих желатина, разтопен на водна баня. Покриването става много лесно – изливаш на средата и тя си се разтича по тортата. Стана много гладко покритие. При рязане не се чупеше и напукваше.

Ако има някой, който е правил такава глазура, ще се радвам да сподели.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия