Кажете ми начини за отучване от биберон-залъгалка!?

  • 5 693
  • 17
Здравейте!
Искам да ме посъветвате как да отуча дъщеря си от биберон-залъгалка.Много ще съм ви благодарна,ако споделите как сте отучили децата си или как смятате да го направите!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Привет! Като гледам сте на възрастта, на която и нашият син се отказа от бибата Heart Eyes Няколко дни си повтаряхме, че вече е много стара и мръсна, че зъбите стават грозни от нея и...сам си я хвърли в коша. Аз я извадих за всеки случай, но не му я дадох като я потърси вечерта преди заспиване. Беше кисел за първите 1-2 вечери. Сега си я пазя за спомен  Laughing
Виж целия пост
# 2
Мен са ме отказали като са отрязали върха и така не става за смучене + обяснението, че е така, защото е многооооооооо стара! Успех!!!
Виж целия пост
# 3
Срязах с ножица каучуковата част и като си я поиска му я дадох. Опита се да я лапне, но естествено не успя. Погледна ме с една много учудена физиономиял. Казах му, че е счупена. Имаше още няколко неуспешни опита да я захапе и накрая по собствена инициатива я хвърли в кофата за боклук. Не я е потърсил повече.
Виж целия пост
# 4
На средната ми дъщеря й "отнех" биберона-залъгалка на около годинка и месец. Просто една вечер казах - "няма я, ще заспиваме без биберон". Много плака. Но аз седях до нея и се стараех да й отвличам вниманието. Честно казано, не помня каква е била втората вечер или втория ден като цяло, но повече не й я дадох. Малката ми дъщеря не е била фен на биберона и сама си я изплюваше на около 10-11 месеца. Няколко дена така и си казах, че аз трябва да съм луда да не се възползвам от това отношение, и престанах да й предлагам залъгалка. А тя така и не я потърси.  Peace

Успех!
  bouquet
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви!
Аз това с отрязания биберон го пробвах преди месец,но не се получи.По принцип тя има 3 биберона и веднага поиска другия.И понеже беше малко болна и го дадох.
Май не избрах подходящия момент!? newsm78
Виж целия пост
# 6
Дъщеря ми беше нон-стоп със залъгалката.За всеки тоалет имаше биба в съответния цвят Blushкато стана на 2.1 месец и казах,че вече е кака и яде луканка,а който яде такива всуснотии биба не му се полага.Та с 2 думи с обяснения.Преди това опитите ми завършваха с фиаско.
Виж целия пост
# 7
Не го правете насила  Stop Децата имат нужда от утехите си и спокойствието си. Когато са готови - сами ще се откажат  Peace
Синът ми още си спи с бибата  Grinning
Виж целия пост
# 8

И аз отрязах върха на бибероната на дъщеря ми - беше на около година и осем-девет месеца.
Понякога искаше да се разхожда с биберон и навън, според мен навик...
Беше си доста пристрастена, най-вероятно и аз също, т.к. и тя, като дъщеричката на siska79 имаше биберони за всеки тоалет  Blush...

Когато реших, че вече е достатъчно голяма, за да има нужда от биба я отрязах - тя естествено не беше съгласна с моите прибързани решения  Wink...
Ядоса се няколко пъти, хвърляше я на 4-5 метра напред - удряше се в стената направо...
На следващият ден уж се съгласи с мен, че вече е кака, че бебето Мони няма биба, т.е. и тя няма  нужда от такава...
Около 3-4 дни след това обаче пак си я търсеше, но тихичко, да не чуе бебето  Laughing , заспиваше и по-бавно от обикновено.
След тези 3-4 дни вече не се сети за бибата си Wink


Успех на вас!  Hug
Виж целия пост
# 9
Не го правете насила  Stop Децата имат нужда от утехите си и спокойствието си. Когато са готови - сами ще се откажат  Peace
Синът ми още си спи с бибата  Grinning
Aбсолютно подкрепям!И моите деца още са с биберони и не смятам да им ги отказвам на сила. Peace
Виж целия пост
# 10
При нас стана така,че детето все повече се пристрастяваше към залъгалката и решихме ние да го откажем от нея.Детето беше на 1 год и 6-7 мес.просто го приспивах с най-милия и нежен глас ,отнемаше ми повече от 40-50 минути,но си заслужаваше,галех по главичката и челцето и така.Не беше лесно,но имаше ефект.Иначе детето се сещаше за бибата си поне още месец и половина,но никога не плачеше,защото го успокоявах с милувки и нежност.
Виж целия пост
# 11
Ние се отказахме от залъгалка на около 1 г и 8-9 месеца. Беше я понагризала, а на мен не ми се даваха пази за друга, защото тази и без това беше нова, а ме беше страх да не я разкъса съвсем и да я погълне. Обяснявах й, че тази залъгалка е последна, няма друга в магазина и да я пази да не се скъса. След няколко дни я скъсах без да ме види и после й казах, че не я е пазила достатъчно. Няколко вечера я държеше в ръчичка, докато заспиваше, после съвсем забрави за нея. Всичко това отне около месец. Преди това бях направих няколко безуспешни опита, но явно децата се отказват, когато му дойде времето.
Виж целия пост
# 12
Дари беше на около годинка и спрях да давам бибата през деня,след няколко дена на следобедния сън и така я махнах и за през ноща без проблем.Даже не съм очаквала да стане толкова лесно,е отначало се сърдеше малко,но като заспи и минава. Wink
Виж целия пост
# 13
Снощи пробвах и успях. През деня я накарх да я изхвърли на "бау-бау" Simple Smile Вечерта започна да хленчи и да си иска "бибата", но аз започнах да повтарям, че тя сама си я е хвърлила на кучето и вече я няма. Гушнах я, повъртя се 10 мин. и заспа Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Аз все още не смея да отучвам детко от биберона, но много ми хареса как свекърва ми е отказала мъжа ми и сестра му. Взела биберона и го слагала в различни лютиви и миризливи неща (като буркан с люти чушки, лютеница, салата с чесън и т.н). След като биберона добре е попил от всички тези миризми го е измила хубаво и го е дала на децата си. Тъй като вкуса му е вече друг и двамата се поучудили и след обяснението, че бибата е вече само такава - сами я изхвърлили. Аз лично не съм опитвала този метод, но след време ако има пробем ще пробвам!

Успех!    bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия