Проклятието да си жена

  • 9 286
  • 150
# 45
Аз пък се съгласих с Ел  Mr. Green елементарни за мен неща са пълна мистерия за мъжа ми.
Не се смятам за прокълната, никога не съм си и помисляла да съм мъж. Да съм жена ми харесва (цикъла си е неудобство, признавам), но пък разкрасителните мъки са ми приятни и не ги правя за мъж, а за себе си - една такава красива си стаавам сама на себе си  Mr. Green. Няма негативи в това да си жена - можеш да извлечеш ползи обаче. Сигурно, защото обичам да се глезя и не мога да напомпя гумите на колата сама (има си бензиностанции и едни мили момчета го правят вместо мен), не се напъвам да поправям ел. уредите вкъщи, нищо, че съм инженер. Ако ми се плаче - плача и не се срамувам. Детето си е мое със сигурност  Mr. Green и дори и да му се скарам пак при мен идва да се жалва.
Мъжо да му мисли  Crazy
Виж целия пост
# 46
Гадно е да си мъж.

1. Отвсякъде ти намекват, че ако не си най, си никой. Нали си привилегирован? Ако една жена не успее в работата си, има хиляди извинения - стъкленият таван, децата, мъжкарите в службата. Много от тях са реални, но извиняват и обикновената некадърност. А ти ако си некадърен, няма прошка.
2. Забрави за идеята "стоя си предимно вкъщи, грижа се за дома, другите да се състезават. Аз съм мил и красив, обичам Милото и друго не е важно". Нямаш такава опция, освен ако не обичаш подигравките.
3. Нямаш право да ти бъде лесно. Добре е да свикнеш на студ, зор и физическо натоварване, освен ако не искаш да ти викат женчо.
4. Егото на другите мъже. Ако на нас жените ни е трудно да се оправяме с него, смятай какво е постоянно някой да иска да си "мерите пишките".
5." Ако ти не разбираш какъв е проблемът, няма смисъл да ти обяснявам".
6. Изборът ти на идентичност, външен вид и т.н. е силно стеснен от понятията за мъжко и женско. жените си носят и поли, и панталони, нали така? Може с грим, може без грим, може да се метнеш на скално катерене, а може и да седиш на верандата и да бродираш покривчици, стига да ти е кеф. Жените могат свободно да се вихрят на мъжка територия, но за мъжете женската е табу, освен ако не са склонни да рискуват да бъдат обвинени в еднополови пристрастия. Много ограничаващо.
Виж целия пост
# 47
Единственото нещо, за което завиждам на мъжете е, че на официални събития трябва да положат особено големи усилия, за да изглеждат като клоуни, за разлика от жените, които го постигат с лекота.
Виж целия пост
# 48
Никога не съм го възприемала като проклятие, точно обратното - за мен си е благословия. Но пък аз не съм еманципирана изобщо, падам си глезла в много отношения или просто ми харесва да изживявам всичките тия "проклятия" в името на това да ми се случи чудото на раждането, примерно.

Сега се сетих, че ми е адски странно (по-скоро нетипично за моя светоглед), да кажем, да си полафя с някоя омъжена девойка с дете, която ми се жалва как съм щастливка, че не съм била слугиня по празниците. Все си мисля, че бракът, децата и пр. са личен избор, както и това дали да се поддържаме и т.н. Изобщо всичко е "в главите ни", моята глава явно е пълна с розови сапунени мехури Laughing

Що се отнася до отношението към хм, по-разюзданите мъже и жени, наистина е народопсихология, а все пак и ние самите сме част от нея, ерго от нас зависи да променяме това отношение Wink
Виж целия пост
# 49
Всеки път като ходя на кола маска на цял триъгълник си мисля що се прецаках така да се родя жена, егати. А моичкия си седи на дивана и гледа Формулата. А кажи ми сега кое му е справедливото...
Виж целия пост
# 50
и аз мисля, че е гадно да си жена в БГ Sad
слугуване си е...и ако нямаш парички за разкрасяване Mr. GreenМъъъкаа!

много исках момиченце, нооо разбрах , че е егоистично от моя страна newsm78
Защо да се тормози детето ми.  Сега се радвам  Hug ...имам 3-ма мъже покрай мен.
Виж целия пост
# 51
Erica, съгласна съм напълно, но...
За миг дори не искам да изпадам до безпомощното състояние на мъж.За тях е пълна мистерия къде са му чорапите, дори когато от години стоят на едно и също място.По- скоро биха разбрали чертеж на космическа совалка, отколкото пътя на чорапа- гардероб-крака-кош за пране-пералня-сушилня-гардероб.А, всички електроуреди вкъщи?- пак стигаме до совалката.В магазина за хранителни стоки-само совалки.В събота сутринта шепнешком (за да не ме събуди) ме попита как се прави мляко с бисквити, че детето искало.Мляко с бисквити?!Бих могла да продължа, но вие си знаете.


Ооо, чертежа на совалката и аз мога да го разбера. И други чертежи мога, че и да направя совалка, ако искаш. А това за чорапите е гадост, за която са виновни свекървите, че така са си научили синовете.

За разкрасяване хич не ми говорете, че и то боли. Какво удоволствие има в това да те скубят на живо! newsm78

Ох, понякога си мисля, че най-тъпият, некадърен, грозен, смахнат, мързелив и т.н. мъж е в по-добро положение и от най-оправната, хубава и т.н. жена. Както се изрази една моя позната преди години "На мъжа му трябва оправна жена. Ако жена му е оправна, той и най-загубеният да е, все ще живее добре. Но една жена не е ли оправна, направо е заникъде".  smile3515
Виж целия пост
# 52
Винаги съм смятала, че животните са къде, къде по-умни от нас. Да сте видели напудрена женска да се мазни на някой мъжкар. Обикновено мъжките са наконтени и лустросани, в стил варварско великолепие и потръчват да се умилкват на женските. А те естествено се разхождат важно и от време на време само им хвърлят някой поглед казващ: - Еййй, аман от досадници бе! Ето това е истината, а не като нас!
Докога ще седим зад мъжете си и ще ги подкрепяме и подбутваме. – Върви бе, върви да извършиш някое велико дело, да не се излагаме! Или поне да изобретиш и ти нещо, чушкопек с форма на совалка, например.

Какво удоволствие има в това да те скубят на живо! newsm78

Е, то на умряло няма да боли, ама дали има смисъл? newsm78 Laughing
Виж целия пост
# 53
- Неженените  мъже на средна възраст са просто ергени или в най-добрия случай -  плейбои, а на жената й се плесва етикетът - Стара мома  Twisted Evil
Виж целия пост
# 54
Да си кажем най големия плюс - жената може и след критическата да прави секс, ама на мъжа като му омекне краставичката завинаги си остава само с мерака.  Laughing
Пък при нас секса е до гроб /ако намерим по млад и способен, разбира се/  Mr. Green
Виж целия пост
# 55
Да си кажем най големия плюс - жената може и след критическата да прави секс, ама на мъжа като му омекне краставичката завинаги си остава само с мерака.  Laughing
Пък при нас секса е до гроб /ако намерим по млад и способен, разбира се/  Mr. Green
  Joy Joy Joy JoyТака си е
Виж целия пост
# 56
Тях и омекнала краставичка не ги лови. Нали измислиха виаграта! А в някои магазини продават и разни помощни средства. Не ги мисли мъжете, те ще се оправят.
Виж целия пост
# 57
Да си кажем най големия плюс - жената може и след критическата да прави секс, ама на мъжа като му омекне краставичката завинаги си остава само с мерака.  Laughing
Пък при нас секса е до гроб /ако намерим по млад и способен, разбира се/  Mr. Green
Като четох за това се сетих за лафа от един филм "Пия за това да живея докато искам и да ми се иска докато съм жива" Сори за спама Mr. Green
Виж целия пост
# 58
Да бе, жена като хване по-млад, гледай я тая, горкото момче, как го е излъгала. Мъжът колкото по-млада от него си хване, толкова по-голям герой е в очите на другите. Crossing Arms
Виж целия пост
# 59
Да бе, жена като хване по-млад, гледай я тая, горкото момче, как го е излъгала. Мъжът колкото по-млада от него си хване, толкова по-голям герой е в очите на другите. Crossing Arms

Бе аз нека да стисна млада плът между краката , пък те нека ме одумват.  Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия