отказване на бебе от биберон - много кърма

  • 669
  • 4
Здравейте,
четох, четох, експериментирах със себе си и гърдите си, говорих с акушерки .. и понеже съм вече тотално отчаяна реших да пиша и тук.
не попаднах на тема подобна на моята, за това ако модератора реши че не и е тук мястото на моята нека я изтрие
и така момичета,
родих на 2ри красивият си син, в болницата докато ми слезе кърмата, а тя дойде едва на 4ти ден след раждането, го хранеха с бебешки чай и адаптирано мляко аптамил хипоелерген с шише естествено. до 4ти ден ми тикаха гърдите в устата на сина ми, но той се спукваше от рев и така и не можа там да засуче. След като се прибрахме вкъщи няколко дни след това той започна да суче, но вяло, кога не, кога да. Когато е спокоен и на кеф суче, захапва хубаво гърдата. Но когато не е и реве - просто няма шанс никакъв да захапе гърдата. И така до ден днешен, само че, аз произвеждам и продължавам да произвеждам кърма. И когато той не ме иска, се изцеждам, защото усещам ужасни бодежи като от иглички в гърдите си и напрежение, че ще ми се пръснат. След това естествено, той реве от гладно съответно, и аз му давам кърмата от шишето и на него му е супер. На следващият път пробвам с гърдата и той ръфааа така силно, чее .... #Crazy ooooh! и ми я разранява ..сякаш от самото начало той не иска да суче. Акушерката ми смята, че от към кърмене и трудно бебе, .. да супер, обаче аз какво да правя? толкова съм имобилна, защото незнам във всеки момент как точно ще иска да се храни. Не мога да излизам с електрическата помпа навън и да помпам като луда, когато той не речи да яде от мен. Акушерката ми зададе директният въпрос, какво искам да правя за напред? И аз незнам! Наистина! Толкова много искам да кърмя сина си, но след толкова обучение в болницата, след толкова обучение от акушерки специалистки по кърменето , моят син така и не реча да остане само на цица. Четох в сайта са Хедра за хиперлактацията и се чудя да нямам нещо такова и аз? Щом се пълнят за толкова бързо и няма синхрон от времето на поискване от сина ми и пълненето на гърдите с мляко???
Другият ми въпрос е, ако остана на помпа, за колко време горе долу спира кърмата ..ако няма честа стимулация от бебето. Примерно 2-3-4 пъти максимум през деня ..за през нощта може и да има 1-2 пъти, може и да няма?
Също така има ли мами тук, които да са били дълго време само на помпа?
Моля ви споделете опита си, ако сте имали подобен на моят проблем! Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
Здравей, честито бебче  Hug

Виждам, че си много объркана и притеснена, но опитай да се успокоиш  Hug
Преживяла съм твоите мъки... Дъщеря ми се роди недоносена и нямах възможност да я кърмя през първите й 17 дена.
След това като я изписаха тя пък нямаше сили да суче.
Гърдите ми се пълнеха ужасно точно като при теб и здраво помпах с помпата. Гледах винаги да й давам от биберон с най-малката дупка, за да полага повече усилия при ядене. При всяка възможност я слагах на гърдата. Издебвах моменти, когато е по-спокойна и не чаках да се разреве от глад, а по-рано й тиквах цицата. Хранеше се на час-час и половина даже, но не ми пукаше за режим.
Така сме карали първите 2 месеца - основно (90%) ядеше изцедена кърма. Но след това позаякна и реших, че вече навън няма да взимам изцедено, а ще й давам само от гърда. И от нямане къде да ходи, момата почна да суче  Laughing Отначало сучеше само навън (т.е. почти през целия ден)... после постепенно премахнахме едно по едно и другите шишета. Докъм 7-8 месеца вече беше преминала изцяло на гърда и се отървах от помпата  Laughing Можеше да стане и по-рано отказването, но се водех по нея, за да я подлагам на по-малък стрес.
Сука до почти 2 годинки  Laughing

За спирането на кърмата без стимулация - чувала съм за майки, които и година изкарват само с помпа, но е нечовешко, след като може да се научи бебето на гърда  Peace

Дано да съм ти вдъхнала кураж, пиши как върви  Hug
Виж целия пост
# 2
Здравей от мен и честито бебче!
Аз бях в същото положение. Като родих Емануил, гърдите ми бяха огромни, твърди и пълни с мляко. Той, съответно, не искаше даже да захапе и плачеше страшно. Аз изцеждах и давах с шише. На месец и десет дена пробвах да го накърмя и малко, по малко спрях да му давам от шише. Пробвай да се изцедиш преди да му предложиш гърдата, за да е поомекнала. Също гледай детето да е спокойно. Другото е, да захапи правилно, за да тръгне кърмата и да не те разрани.
Не се отчайвай, успех Hug 
Виж целия пост
# 3
ssieber виждам, че си в Швейцария, а там е пълно с консултантки по кърмене. Дали няма да е удачно да позвъниш на някоя, която е най-близо до теб, да види на място, ако може къде е проблема? Щом имаш желание да кърмиш, струва си да опиташ, не разчитай само на акушерки  Confused Аз лично имам печален опит с акушерски съвети тук (в Германия де, не във форума)
Виж целия пост
# 4
Здравейте момичета,
Искрено ви благодаря за куража, който ми вдъхнахте с постингите си!  bouquet
Мили мами, Лора, Змейковица - днес бебчето е много добричко, дали защото са му по-слаби коликите, но цял ден сме навън и той сучеше само от гърдите ми  #Crazy необичайно предвид тежката нощ, в която не искаше да помирише гърдите ми и цяла нощ съм се цедила и от там с шише.  Confused когато се разврещи от глад ей така събуждайки се от сън го залъгвах с шишето с чая за секунда и после тиках гърдата в устата и той милият суче ли суче ..обаче без шишето преди това нъъъъъъътц. Малката буболинка с характер  ooooh! Outta Joint сега спи вече 2 часа без да мрънка .. странно е  newsm78 може би защото не спа цяла нощ от мрънкане и днес и по-добър .. пу пу за момент.
Мила пепеляшка вече идва тук консултант-специалист по кърменето накара ме да закърмя за да види как се държи бебчето, и то беше от тези моменти в които той е мил и добричък и суче и тя каза - о няма проблем, вие имате много мляко, просто трябва да сте по-позитивна и да решите какво искате  Stop .. демек лесно е да го видиш в момент в който е спокоен .. след като и обясних за мъките си, тя каза това е стрес от раждането и трябва дасъм търпелива още една седмица - а случката беше преди 2. Каза също, че е труден малко сина ми с засукването, но нещата щели да се нормализират. Да съгласна съм, как да не съм объркана ?! първо детенце ми е и нямам опит, всяко негово раздразнение е болка за сърцето ми ..дали плаче от колики или просто защото не иска гърдите ми .. тежи ми и ми е мъка  Cry Tired
ще се опитвам докрая и ще съм постоянен член на този раздел. Ще се представя и в темата, кои са майките кърмачки.
Още един път ви Благодаря, че се отзовахте и ме окуражихте!
 Hug smile3525
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия