Как приготвяте овесените ядки

  • 24 522
  • 37
Купих Финни овесени ядки, но на пакетчето не пише нищо.
Направих тази сутрин на сина си в 150гр. вода сложих 2 супени лъжици, после добавих 1 лъжичка АМ и пасирана круша, но не съм сигурна за пропорциите.
Иначе детето много ги хареса Peace
Виж целия пост
# 1
И аз ги приготвям "на око", без да меря пропорциите. Смесвам 2 супени лъжици фини овесени ядки с АМ или кисело мляко, докато се получи желаната гъстота.
Виж целия пост
# 2
И аз правя на око. Имам наблюдения, че в готовите зъренно-млечно-плодови каши /такива имат Хипп в бурканчета/ процентът на зърнени култури в кашата е доста малък. Затова обикновено слагам по-малко овесени ядки за сметка на плодовете и млякото или сиренето.
Виж целия пост
# 3
Сенди, а каква марка са овесените ядки? Аз купих едни, немски в син пакет - два пъти варя и хем ги мия предварително и пак накрая ми се струва, че са пълни с боклуци - някакви кафяви пръчици или нещо подобно, което не ми се струва да е от самите ядки.

Така, изпълнена със съмнения, ги изяждам аз, а на детето давам нещо друго.

Що се отнася до количеството - мисля, че половин кафена чашка, не повече Simple Smile
Виж целия пост
# 4
blueeyes, обикновенно купуваме от тези немските, в синия пакет. Досега не съм откривала боклуци.  Ако в магазина няма от тях, взимаме на Слънчо или Фамилия Николов, но задължително финни.
Виж целия пост
# 5
И аз слагам на 'око'
Виж целия пост
# 6
Малко вода, с малко кафява захар. След като кипне слагам една супена лъжица ядки, разварявам ги хубаво. Махам от огъня. След охлаждане добавях АМ. Не, че синът ми ги ядеше  hahaha
Виж целия пост
# 7
Сенди, а каква марка са овесените ядки? Аз купих едни, немски в син пакет - два пъти варя и хем ги мия предварително и пак накрая ми се струва, че са пълни с боклуци - някакви кафяви пръчици или нещо подобно, което не ми се струва да е от самите ядки.

Така, изпълнена със съмнения, ги изяждам аз, а на детето давам нещо друго.

Що се отнася до количеството - мисля, че половин кафена чашка, не повече Simple Smile
Ядките, които аз купувам са на Биофреш, произвеждат ги тук.
Много съм доволна, че бързичко се разваряват пък и изглеждат едни белички, чистички...  Peace
Виж целия пост
# 8
Варя 3 с.л едри овесени ядки в 160 мл вода, пасирам, и добавям или 5л. АМ или 1л олио и плодово пюре на вкус. Никаква захар. Достатъчно сладка става кашата и без захар.
Виж целия пост
# 9
Извинявайте ,мами,а колко време се варят овесените ядки във водата?
Виж целия пост
# 10
  Абсолютно ползвам мерника "око"- приблизително 1 чаша вода , около 3 с.л. овесени ядки- варя докато се сгъстят и омекнат(около 3-4 мин), пасирам плод- праскова , кайсия , манго... изчаквам да поизстине и добавям 2 м.л. АМ
Виж целия пост
# 11
На 180 мл. преварена вода слагам 3 супени лъжици финни овесени ядки. Слагам в микровълновата точно за 2 мин. иначе изкипяват. Добавям кафява захар и масло. После АМ и цял банан. Бебка яде, каквото остане ям аз. Laughing
Виж целия пост
# 12
Варя ги на око-около 3с.л. ядки в 200мл вода ги варя в микровълновата около 2 минути.След това ги смесвам с пасиран плод и кисело мляко/АМ.Не слагам захар или друг посладител Naughty
Виж целия пост
# 13
2 супени лъжици овесени ядки и вода или мляко може би около 200мл - не съм сигурна точно колко. То зависи и дали ги харесва по-редки или по-гъсти. След това за 3 минути в микровълновата. Слагам му сирене, масло и маслини. Не сме пробвали сладки.
Виж целия пост
# 14
Аз да питам, а трици овесени може ли? Понеже аз искам да свиква да яде малко по-големи парченца, за да не пасирам овесени ядки мога ли да му правя овесени трици и има ли разлика между трици и ядки и каква е, ако има?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия