Как да приготвя домашно нишестено кремче?

  • 3 662
  • 11
Здравейте, мами!

Днес реших да направя на сина ми нишестено кремче, обаче се оказа, че всичките на прах, които се продават в магазините, са с поне едно Е и не стават.
Как да направя домашно такова?

Благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 1
Аз честно казано вече 2пъти давам такова кремче и нищо и няма. Почти навсякъде има Ета, доста трудно е да се избягват.
Виж целия пост
# 2
Нишестено кремче, можеш да направиш от чисто нишесте. В тях няма нито Е-та, нито нищо. Има царевично и пшенично. Натурално нишесте се води. Правиш го както обикновените кремчета. Слагаш вода или мляко да заври, добавяш разтвореното във вода нишесте бъркаш. После, ако желаеш можеш да добавиш плод. Ако си приготвила нишестето с вода, може да сложиш няколко лъжици АМ.
Виж целия пост
# 3
и аз взимам от обикновените и ги правя с вода
Виж целия пост
# 4
А къде ги продават тези обикновени нишестета. Аз търсих на няколко места, но всички са с някакъв вкус и съответно с оцветители и Е-та.
Виж целия пост
# 5
Друго кремче освен купените ......  newsm78 нещо като крем карамел........ без Е-та  Laughing
Виж целия пост
# 6
А къде ги продават тези обикновени нишестета. Аз търсих на няколко места, но всички са с някакъв вкус и съответно с оцветители и Е-та.

Има ги почти навсякъде по рафтовете с нишестета, супи на прах и прочие.
Има едно на фирма БиоСет в пакетче и едно друго зелена кутийка, но забравих името на фирмата.
Аз като компромисен вариант съм вземала и нишесте Ванилия - то е само с аромат...
Напоследък нещо не ми се занимава с такива кремчета. Така или иначе нишестето - царевично, оризово и прочие се съдържа в много от пюретата (месни и зеленчукови).
Виж целия пост
# 7
Наистина е хубаво да си вземеш натурално нишесте, защото другите са пълен боклук.
Аз правех кремчета със сухо мляко (тъй като не можех да използвам АМ).
Слагах прахче ванилийка, или някакво плодче....пробвала съм и с бебешко плодово пюре,с какао и т.н.
Виж целия пост
# 8
Понеже и мен ме интересува, да ви помоля да упоменете точните дозировки: колко нишесте, колко плод, ако е с плод, колко вода, точно колко АМ Praynig

И аз искам да направя, но не зная точните пропорции, а така на око се притеснявам...

Благодаря ви!
Виж целия пост
# 9
Купувам само натурално царевично или пшенично нишесте, в тях няма Е-та и би могла да ги намериш почти във всеки хранителен магазин. Добавям бисквитка и пресен плод след приготвянето му и става страхотно Peace
Виж целия пост
# 10
Здравейте и от мен.Аз използвам чисто царевично нишесте.Кремчето го правя така:
Слагам на котлона да заври 150 мл вода,като кипне слагам размитото нишесте към водата и като се сгъсти го дръпвам от огъня и го оставям да се охлади.Как приготвям нишестето-2 супени лъжици нишесте ги разтварям в около 20-30 мл вода.Към НИшестето добавям АМ,като АМ го разтварям в 20 мл вода,и накрая добавям или пресен плод,или плодово пюре.Надявам се да съм била полезна и да сте ме разбрали.
Виж целия пост
# 11
Благодаря на всички за отговорите.    bouquet Бяхте ми много полезни.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия