Кърмещи майки, давате ли АМ само за последно хранене?

  • 1 605
  • 34
Чух, че много кърмещи майки давали АМ на децата си само за последното хранене(например в 22 часа), за да спи детето малко по-дълго за през нощта. АМ се усвоявало по-бавно от организма. Вие давахте ли? От кой месец започнахте? Има ли ефект? Моето бебе е само на 1 месец и може би е рано още.
Виж целия пост
# 1
Така освен да си прецакаш кърменето друго няма да постигнеш.
Моето дете беше на адапттирано, но това не му пречеше да си яде нощем, не се връзвай, кърми си Peace
Виж целия пост
# 2
Да! И аз съм на това мнение! Аз я кърмех само първия месец, за съжаление, и винаги ставаше за нощно похапване. Сега вече отдавна сме на АМ, но продължава да яде нощем.
Виж целия пост
# 3
не давам! някой те е заблудил.  Naughty
ако искаш да кърмиш по-дълго не слушай подобни "компетентни" съвети! Peace
Виж целия пост
# 4
Малката е на 6 месеца и още я кърмя. Никога не съм давала  АМ вечер и въпреки това си спи по цяла нощ. Нощното кърмене при нас отпадна още на края на първия месец и така я кърмех в 21ч. и в 6ч. Не давай АМ!  Peace
Виж целия пост
# 5
Само на кърма беше и за вечерното хранене, и за през нощта.  Peace
Виж целия пост
# 6
Това е мит. А и може да си прецакаш кърменето много бързо, ако премахнеш нощното.
Виж целия пост
# 7
Само на кърма беше и за вечерното хранене, и за през нощта.  Peace
Ние сме така.
Виж целия пост
# 8
С АМ само ще развалиш чревната флора на кърменето бебе - излишно е.
Но ако искаш да спиш малко повече, може последното хранене да го правиш със шише с изцедена кърма (въпреки, че не аз лично за нищо на света не заменям нощните хранения в леглото с бебето  Heart Eyes). От шишето децата ядат пъвече заради по-лесното сукане и така ще има "гориво" за по-дълго време нощем. Но кърменето не е само хранене. Бебето може да иска да суче често нощем и по-други причини.
Виж целия пост
# 9
Не,не съм давала досега.Мони е на 8 месеца и половина и си спи по цяла вечер откакво е навършила един месец.Не се събужда нито да похапва,нито да пие вода.Вечер суче към 20,30-21 часа и после чак на сутринта в 7 часа. PeaceТака че АМ не е гаранция че ще спи по цяла вечер.
Виж целия пост
# 10
Не,не съм давала досега.Мони е на 8 месеца и половина и си спи по цяла вечер откакво е навършила един месец.Не се събужда нито да похапва,нито да пие вода.Вечер суче към 20,30-21 часа и после чак на сутринта в 7 часа. PeaceТака че АМ не е гаранция че ще спи по цяла вечер.

 Peace

ПС: Мамо Ави, целувки на Мони с пончото  Wink Heart Eyes Hug
Виж целия пост
# 11
Не, не давам АМ, само кърма! Naughty
Виж целия пост
# 12
Темата не е ли по - подходяща за кърмаческия?
Докато кърмех, не съм дохранвала.
Виж целия пост
# 13
не  категорично особено още на 1 месец , ако се събужда да суче вечер кърми , това е важно за да произвеждаш достатъчно кърма през деня , ако дохранваш едно ще му вкараш в стомаха храна която е потенциален алерген , ще му замърсиш чревната флора , а и изкуствено ще си намалиш количеството кърма което произвеждаш за бебето
Виж целия пост
# 14
Не съм давала.Единственото АМ,което са пили моите деца е това от родилния дом,което са им давали
там.Кърмила съм ги на поискване.Калоян е на 1г.и 5м. и още суче през нощта или сутрин за събуждане.
За бебе на 1м. просто не виждам причина да се дохранва,за да спи през нощта,странно ми е даже...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия