1/4 ни остана само, за да се гушнем с теб през ФЕВРУАРИ, мамо!

  • 14 413
  • 289
# 75
МИЯ66 Честит Рожден Ден!!!! Да си жива, здрава и обичана, а през февруари - мама на здраво и хубаво бебе!!!
Мартеничка, честита годишнина, много да се обичате и дълги години в разбирателство да отгледате здрави и добри дечица!!!
 Дарима, наистина е добре да си лежиш повечко, и ти също Неукротима - кротни се малко и "олекоти" програмите, ангажиментите и пътуванията. Дано всичко да бъде наред!
 И аз като Албенчето и Фокси започвам да "си искам тялото" - толкова ми е голям корема, а и на г...з съм наддала.
Да се оплача малко и аз - споделям неволите на Мечоланка - скъсват ме от болка тазобедрените стави, явно се разширявам. Бебчо си рита и се движи из корема ми по всяко време, почти непрекъснато. Тази нощ ме събуди в 4.30 и до 6.00 будувахме /играхме/. Така беше и предните нощи и затова не успях да стана в събота за лекцията в МД. Корема много ми тежи и едва се завъртам в леглото.
    Подариха ми едно кремче на Авент за подготвяне на гърдите за кърмене, намазах се, но дали от него или от "масажа", получих контракции /за пръв път ги усещам толкова отчетливо/. Малко се стреснах, но не ме болеше и не пих нищо. Ще взема да звънна на доки и да го питам какво да правя. На вас случвало ли ви се е? Започнахте ли да се подготвяте за кърменето?
    Иначе целият съботен следобед прекарахме в Джъмбо - не съм очарована - адски тясно и горещо, няма и къде да поседнеш, препълнено от народ, тоалетните са само до касите /далече/. Иначе цените са по-ниски отколкото в кварталните ни магазини, но няма много голямо разнообразие от бебешки стоки /според мен/. По-голям избор има за по-големи дечица и "прелива" от играчки. Вероятно ще го посетя пак догодина по това време  newsm78
    За запис на тоновете мен ме викат в 31-32 седмица от ЖК, където ходя и то всяка седмица, а на мен ми се струва честичко и ми се искаше да е 1 път на 2 седмици, че ако захване някой студ, лед и сняг ... Не мисля че се плаща, предполагам се поема от ЗК, ама като отида другата седмица, ще споделя отзиви.
За протокола - остават ми 8 работни дни, които се надявам да ми "опростят" с отпуската за 2009, че откакто съм бременна съм само в болнични и отпуска и сега хич не ми се бачка, макар и само 8 дни  Embarassed
Колкото до срещата с мъничето - ами когато той реши, но се надявам да е през февруари  Laughing
Целувки и хубава вечер!!!
Виж целия пост
# 76
Мия, честит рожден ден! Много здраве и щастие на теб и любимите ти хора. И февруарския бебок да е колкото сладък, толкова послушен и спокоен.  bouquet  newsm59 Tada
Мартеничка, честита годишнина! Нека се обичате всеки ден все по-силно и къщичката ви да се оглася от детски смях.  newsm51

Момичета, аз напоследък само поводи да се оплаквам. Тези 19 работни дни до края на годината, колкото ги броя, толкова по-много ми се струват. От 2-3 дни нещо съм настинала. Днес едва се замъкнах до работа, и в 14 часа вече си пътувах за вкъщи. Не ми се иска да излизам пак болнични, едно че на работа ще ме гледат на криво (най-официално им обещах до края на годината да съм там), второ че и вкъщи не ми се стои още от сега. Но пък, ако продължавам да се влошавам май няма да имам много избор, освен да пазя леглото няколко дена.

Бебка и тя се беше кротнала за около 2 дни и много се бях притеснила. Вчера, обаче си включих телефона да пее и си го залепих за корема... тя побесня  Laughing Мъжа ми каза, че съм луда, но пък как се успокоих като я усетих да се разшава. Днес си е нормално активна, но нямам търпение да идва 4-ти, че да ходя на преглед.

И аз имам някакво отвратително течение, все си внушавам, че ми изтичат околоплодните води. Но то е точно такова, като вода. И вечно съм морка, където и да седна остават петна след мене.  ooooh! Като ви чета, май не съм само аз, но пък докато докторката не ми каже, че е нормално и че водите са ми в норма, няма да се успокоя.

Вчера и с хазяите имахме "приключения". Имахме уговорка да направим ремонт на целия апартамент, и те да поемат половината от разходите. Ремонта беше наложителен, всичко беше мухлясало, изобщо не ставаше за живеене, камо ли за гледане на бебе. Направихме си ние ремонта, хрърлихме една камара пари, труд и време. И снощи ни заявяват, че щели да платят половината разходи от ремонта на.... терасата  Shocked нещо не сме се били разбрали. А става въпрос за 600 лв, което за мен не са малко пари. Ама какво можем да направим, освен да се примирим, че всеки си прави каквото си иска и дадената дума в наше време не струва и пет пари. Да се изнасяме, няма смисъл, ние вече си направихме ремонта. Сега остава и да ни изгонят или да ни дигнат наема... а за последните 3 години бях се убедила, че си имам работа с "точни" и "свестни" хора.

Оплаках се, олекна ми. Simple Smile Желая ви хубава вечер.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 77
Понеже вече заговорихте за подготовка на гърдите за кърмене,само искам да споделя какво каза доц.Попиванова на лекцията в Майчин дом.Подготовката е напълно безмислена,а обтриване на гърдите с хавлия с цел загрубяване на зърната е даже противопоказна!Разраняването на зърната при кърмене е резултат от неправилно слагане на бебето на гърдата и засукване само на зърното и прехода зърно-ареола.Мазането също нямало смисъл преди раждането,освен ако бременната не чуствала кожата на гърдите суха и опъната.След раждане-ежедневния хигиенен душ на майката е достатъчен за поддържане на гърдите.Не трябва да се мият с вода и сапун преди всяко кърмене,нито има нужда да се почистват със специалните мокри кърпички.Ако все пак ареолите и зърната имат нужда от кремче,то да не е Гармастан,защото то е единственото,което изисква отмиване!Може да се ползва Ласинох,кремчетата на Мустела,Авент или чист вазелин.След това бебето може да си суче без да се измива гърдата!Т.е. истината е в НАЧИНА на кърмене,недопускащ неправилно захапване на зърното!А мазането... Whistling

Някой се чудеше за бебешката козметика.Аз вчера влязох в една аптека по друг повод и си излязох с цял плик продукти на Мустела Laughing Та бебка вече е подсигурена доста предварително.


Виж целия пост
# 78
Здравейте, момичета! Надявам се, че приемате нови членове в групата  Simple Smile
Малко късно се включвам, обаче едва от днес имам нет у дома.
Накратко за мен. На 38 години съм, скорпион. Очаквам първо дете. Термина ми е 26.02.
Още не сме сигурни за пола.
Виж целия пост
# 79
iri_is, welcome  По-добре късно.. Laughing..отколкото никога!
Виж целия пост
# 80
Дарима, както са ти казали и другите, повечко почивка ти е нужна, аз също пия магнезий и то от началото на 4-ти месец, сега като я карам само на разходки и лежане съм доста по-добре.

 blueberrygirl неприятна история, но всякакви хора има, най-лесно е да ви кажат,че не сте разбрали.
Толо  и аз четох днес, че подготовката на гърдите е безмислена и май ще пропусна, дано да не съжалявам.
iri_is добре дошла  bouquet
Виж целия пост
# 81
толо явно и ти си привърженичка на Мустела,и на мен са ми любими продуктите им.btw,вчера написах в предишната тема че иползвам продуктите им и за моята кожа докато съм бременна,но успоредно с това мажа и Clarins - Advanced Extra Firming Day Lotion,казвам го защото някой след мен написа че на него същите кремове не му помагали.
Ох,днес тотално се измъчих най-вече защото свекъра и свекървата се скараха за това кой трябвало да бъде президент - свекъра беше за Маккейн,а свекървата за Обама,и двамата гласуваха,но сега Обама като спечели,двамата все се дразнят,а днес вулкана Везувий направо изригна с такава мощ,че ми се наложи бързо-бързо да си вдигна задника от леглото и да взема малката на разходка,нещо,което от 1 седмица не бях правила,заради диагнозата мързел.Пък и свекървата все я водеше със себе си при нейни дружки да се хвали "колко е хубаво на баба момичето" Mr. Green Mr. Green Mr. GreenТа днес ми беше някак странно,че въобще си показах носа навън.Въобще след инцидента на оня ескалатор бях решила да си стоя в бърлогата и да не излизам,но като гледам често ще ми се налага да нарушавам това неписано правило,защото в къщата започнаха войни,настъпиха смутни времена,от което бебка рита така жестоко,че и да искам,нямам избор да не изляза Mr. Green
Виж целия пост
# 82
я, Ирисчето дошла при нас - добре дошла, миличка! помня те от "искам бебе"! пиши честичко!

Толо, не знам какво да мисля за кремчетата за зърната и след твоята информация...мисля, че и по този въпрос има колкото лекари, толкова мнения. при мен зърната се лющят и както казах - вече ме наболват малко гърдите. знам, че Гармастана трябва да се измива преди кърмене, но дотогава има 2 месеца, живи-здрави, може да го изхарча и да си купя друг продукт. пък предпочитам да съм подготвена, особено за това - като гледам май ще съм с чувствителни зърна
.
Виж целия пост
# 83
Благодаря за топлото посрещане  Heart Eyes
Бульовче и аз те помня  Hug Ще пиша разбира се. Толкова време "мълчах" и сега смятам да наваксам  Laughing
Виж целия пост
# 84
Здравейте пак Simple Smile

Гледам за течението сте писали. И при мен го има и то такова воднисто вече. И както blueberrygirl е казала все си мисля глупости за околоплодните води Sad Нали ми казаха, че "са ми в норма, ама няма място бебчо да се обърне, защото не били много". Хайде сега ходи ги разбери!  newsm78 Като чета тук обаче , че и при вас е така, малко по-спокойно ми е...

За тоновете - на мен в петък официално за 1 път ми ги записваха. Преди това един път, като не усещах бебока. Но няма да ме викат по-често май..., на 3 седмици. Следващия ми преглед е преди Коледа. Аз обаче се изхитрих и си направих среща с доктора, при който мисля да раждам, та се надявам той да иска да погледне бъдещия си подопечен и пак да се видим с малкото човече. Направо толкова го гледаха тия седмици, че дано ехографа наистина да е безвреден... ooooh!

А моя корем си омекна отгоре и това си е! Бебо го усещам точно около пъпа. Според вас ниско ли е?

След малко съм решила да му пусна музичка от телефона, както blueberrygirl е направила и да видя ще се разскача ли и той  Mr. Green Искам малко мъжки ритници, какви са тия разходки само... Grinning

Аз още се чудя коя козметика да взема. Харесала съм на Бюбхен, на Мустела (ама ми е малко скъпичка) и на Себамед. Не знам на Чико какви цени са, те имат една серия за новородени...

Имам едно кремче за гърди на Лансинох и мислех да се помажа малко преди раждането, ама сега се чудя вече  newsm78  Аз повече се притеснявам от излезлите ми последните месеци някакви миниатюрни неща (като брадавички) по зърната и се чудя дали ще ми пречат да кърмя. А имам и една по-голяма брадавичка на едното зърно, за която вече съм сигурна, че ще ми пречи, ама не знам какво да я направя! Sad И все забравям да питам доки, като отида doh


 welcome на iri_is !

blueberrygirl , не се ядосвай на хазяите! По-важното е, че сега ще ви е хубаво и чисто за бебка! Hug

Хубава вечер на всички!  bouquet
Виж целия пост
# 85
iri_is, добре дошла, миличка.   bouquet

Коте, то от ядове смисъл няма. Да сме живи и здрави, пък ще пием по една студена вода и толкова.  Hug
Виж целия пост
# 86
Cutesmallcat,на лекцията питаха за тези "брадавички" по ареолите...е,нормални били!После изчезвали.А козметиката на Себамед е много добра.Сега много лансират и Веледа.

Blueberrygirl,и аз мисля,че не трябва да се ядосваш на хазяите,а да приемеш инвестицията като част от подготовката за новият член на семейството! Hug
Виж целия пост
# 87
Честит празник на всички празнуващи   bouquet
Добре дошла и на новата мама,да си прекараш добре при нас до февруари.
Днес бях на ЖК,според докторката за сега всичко е наред,може и да има запушвания на дебелото черво,но може и да няма нищо.След нова година ще ме прати на лекар в Пловдив,да не пътувам пак до София.Бебока си ритка яко,а винаги при докторката си хълца на прегледа  hahaha.Свекъра ме закара в Кауфланд и ми накупи плодове,а утре съм му дала бойна задача да купи на адаша си(бъдещия внук)сурови ядки.Лека вечер и до утре на майничките  Hug
Виж целия пост
# 88
само се записвам после ще давам отчет Simple Smile
Виж целия пост
# 89
Здравейте,маминки! Днес все съм само набързо тук,но... Rolling Eyes Все нещо се случва и не мога да си постоя като хората Close
Днес: 1.седнах да си ви чета и да си пиша и...моя тати ми дойде на гости...но пък ми беше добре...
          2.седнах да си ви чета и да си пиша и...трябваше да се оправям и да ходя на фризьорче,че бях като бушмен в главата...
          3.седнах да си ви чета и да си пиша и...любимия ме изнуди с...мандарини и плодово мляко...за да седне на компютъра...Crossing Arms
И така сега само да кажа за последно на всички пловдивски бремелинки...утре,в "Годзила",в 12.00ч.,на втори етаж.
За тези,които нямат възможност да бъдат точни-ок,няма проблем...ще ви чакаме Hug .Мисля,че е най-добре да се чакаме направо вътре,защото иначе все някоя от нас ще отиде по-рано и ще трябва да мръзне на студа,докато дойдат останалите...Това, разбира се, е моето лично мнение и нямам против ако някой друг мисли по друг начин  Flutter
За Радето и Теодорчето: утре от сутринта ще бъда на скайп.Пишете,за да се разберем нещо... Hug

Ами това е то мен.Ако успея може по-късно пак да се включа Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия