Лунна диета-03 Февруари 2009(вторник) 01:14 ч.-луна-първа четвърт

  • 6 164
  • 97
Февруари

03 Февруари 2009, вторник, 01:14, първа четвърт




Цитат
Диетата трябва да се започне в момента, в който Луната навлезе в една от четирите си фази и да завърши след едно денонощие, но половин час по-късно. В този период трябва да се приемат само прясно изцедени сокове от плодове и зеленчуци, чай с или без  мед, минерална вода. Поемането на повече течности оказва многостранно и благотворно влияние върху тонуса, самочувствието и здравето ни: стимулира бъбречната дейност, изчиства организма и укрепва имунната система. Наред с това най-много до месец, може да се свалят от 1 до 3 килограма, без никакъв риск за здравето.

За кафето, ако можете поне опитайте без него през тези три дни. За разнообразие пийте различни видове билков чай, студен ментов чай и прясно изцедена цитронада, а защо не и чаша топла вода с парченце лимон и лъжичка мед.

Не забравяйте по време на диетата да пиете колкото се може повече вода - минерална или изворна и прясно изцедени сокове.

Алкохолът при диетите е забранен, ако не можете да се сдържите или има някакъв повод най-добре е чаша бяло вино.

Ако сте напълно начинаещи в спазването на лунната диета, то може да започнете първо само с някоя от фазите на луната /т. е. да сте само на течности само веднъж месечно/, а по-късно да включите и останалите.

Ако  все пак не може да издържите само  на течности, ви препоръчвам да хапнете плод или в най-краен случай, поне да погледнете тук, кое е най-подходящо и лесно смилаемо през въпросния ден.

Когато организмът ви влезе в крак със здравословния начин на живот ще забележите, че не ви се яде толкова зверски.

Най-добре е да комбинирате диетата с танци, фитнес, плуване, туризъм или дори с най-обикновен джогинг. Още от сега започвайте да мислите за нови дрехи през лятото.

Има няколко възможности/варианти за спазване на лунната диета:

1. За 24 часа и 30 минути по време на фазата;
2. В рамките на 3 дни или тридневка (деня преди фазата, самата фаза и деня след фазата), тоест започва се 24 часа преди началото на фазата и се приключва 24часа след края й. През допълнителните 2 дена може да се консумират и плодове;
3. За 4 дни по примерна диета на съфорумка, която започва 3 дни преди фазата и включва самата фаза като 4-ти ден (препоръчва се да се прави само веднъж в месеца) - примерно меню:

Първи ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша кисело мляко и 1 ябълка,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша цитрусов сок по избор,
преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.

Втори ден
При събуждане изпийте чаша вода и сок от половин портокал,
Закуска – чаша билковчай с лъжичка мед,
10 часа – сок от един портокал и един лимон,
Обяд – чаша зеленчуков сок,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – смачкана на пюре ябълка,
преди лягане – чаша диуретичен чай с лъжичка мед.

Трети ден
При събуждане изпийте чаша билков чай с лъжичка мед,
Закуска – чаша кисело мляко и разбит на пюре банан,
10 часа – чаша сок от грейпфрут,
Обяд – чаша зеленчуков сок и сок от два портокала,
Следобедна закуска – чаша билков чай с лъжичка мед,
Вечеря – чаша билков чай,
преди лягане – чаша билков чай с лъжичка мед.

Няма да има ефект от лунната диета, както добре знаете и от всяка друга, ако веднага след като минат 24-те часа и половина се натъпчете с калории. Най-добре е да се спазват класическите съвети – не тлъсти меса, повече зеленчуци и плодове. Да се предпочитат задушени, варени и печени храни, пред пържени.

За да запазите свалените килограми, след като приложите лунната диета, добре е да направите захранването постепенно с леко меню. За препоръчване е да се готви на пара. Яжте основно плодове и зеленчуци, като наблягате на моркови, зеле, тиквички, целина, зелена салата, домати, краставици. За овкусяване на салатите използвайте зехтин и ябълков оцет, без готварска сол. Храната трябва да се приготвя така, че да запази вкусовите си качества без добавяне на много подправки.








Известно е,че Луната диктува не само океанските и морски приливи и отливи,но влияе по подобен начин и на човешкото тяло,съставено предимно от вода.

Много диетолози препоръчват на пациентите си т.нар. лунна или течна диета:



Тя се основава на цикличността на лунните фази и регулира по естествен начин състоянието на течностите в организма.Освобождава тялото от вредни вещества и токсини,натрупани вследствие на неправилно хранене.

По време на диетата,която продължава най - малко едно денонощие ,е добре да се приемат само течности-минерална вода,плодов чай без захар,прясно изцедени плодови и зеленчукови сокове, много малко рядко кафе без захар.

Вторичен ефект от диетата е,че отслабвате постепенно- за месец могат да се свалят от 1 до 3 кг.

Диетата се прави веднъж седмично според фазите на луната.Тя започва в определен час,който съвпада с началото на съответната фаза,и приключва след 24 часа.Ден преди това е добре да намалите количеството на храната,която поемате.

Не се колебайте, опитайте, за да се освободите от стреса, негативизма, омразата, нарцисизма и звездоманията!

Подвластни на Луната
Това не е метафора. Още нашите прабаби са забелязали, че организмът ни реагира на лунните промени. Ако познавате фазите на Луната и какво е подходящо за тялото ви в този период, можете да си помогнете в поддържането на добра форма.

* В периодите на намаляващата Луна е подходящо да подрежете връхчетата на косата си и тя ще расте по-бързо. В този период всичко, каквото хапнете, има опасност да “залепне” по вас.

* По време на пълнолуние останете на очистителен билков чай. Много подходящо е времето и за така нар. лунна диета: от обяд на първия ден на пълнолунието до следващия ден пак по обяд останете само на течности и плодове. Усилията ви ще се възнаградят богато. Този период е подходящ и за основно почистване на лицето. Най-добре е да отидете в козметичен салон и да направите серията поддържащи процедури.

* В периода на растящата Луна пийте очистителни чайове. През това време всяка диета ще даде резултат. Но внимание - това не са дните, подходящи за студено къдрене или за боядисване на косата.

* Новолунието е период, през който всички, които искат да понапълнеят, могат да се подложат на специална диета - повечко тестени и сладки храни, банани, пълномаслено мляко. Ще сложат килограми. И обратно - жените, които искат да запазят фигурата си, трябва да са внимателни с храната през този период. Времето е подходящо за повече движения и физическо натоварване.


Виж целия пост
# 1
Много ти благодаря Heart Eyes Hug  bouquet

Запис за повече от 24 часа Peace

Успех на всички Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Здравейте!

Искам да ви питам нещо.
http://dichev.com/blog/interesting/lunar-phases-2009/
В този и още няколко календара за лунна фаза е посочено 02.02 23:14 часа. Така, следва да се добавят 2 часа, за да се изчисли българско време. Не следва ли тогава фазата на луната да започва на 03.02. в 0:14 часа. Не мога да разбера защо при сравнение между българския и този календар навсякъсе се добавя по 2 часа, а при часовете около полунощ нещата не стоят така  Thinking.
Виж целия пост
# 3
Взех/сравних  информацията от тези сайтове  : http://gotvarstvo.georgievi.net/a/lunna_dieta , http://news.fashion.bg/article/1607/5/moon-diet-calendar-moon-phases-2009, http://www.lose-weight.hit.bg/moon-diet.htm  Peace


Сега погледнах сайта който си дала  Thinking хъм ...замислих се  newsm78
Надявам се в линковете които съм дала да са изчислени правилно  Rolling Eyes може би са съобразени с лунната диета т.е.  има някакъв резон на почване на диетата (примерно часове преди да влезне луната в първата четвърт)

Виж целия пост
# 4
Запис и от мен за 24 часа!

Desss Hug Мерси за темичката!

ReGe От 23:14 до 00:14 е 1 час и от 00:14 до 01:14 е още 1 час, тоест точно 2 часа. Peace

Desss Всичко е правилно. Hug
Виж целия пост
# 5
Да, Акси, но тогава трябва датата да бъде 3.02. От 2.02 късно вечерта като добавиш 2 часа става трети. Аз не казвам, че съм права. Всички календари по българско време дават часа и датата, който сте посочили, а чуждите не. Просто ми е чудно. А, и да си призная трети повече ме устройва  Mr. Green
Виж целия пост
# 6
Аз пак чела недочела Embarassed реших че проблемът е в часа, а не в датата.

По принцип досега датите и часовете винаги ги взимахме от http://www.astrohoroscope.info/moon.htm и затова и линкът стоеше в първия пост. Там сега пише 03.02 01:13ч. Сега погледнах на календара в офиса - и на него пише същото.
Другите линкове дадени от Desss досега не съм ги ползвала.

Мисля, че наистина трябва да се коригира датата на 03.02. Peace
Виж целия пост
# 7
И аз ще съм с вас за 24часа.
Благодарности за новата тема,Дресс!!!
Виж целия пост
# 8
Честита  темичка !  Hug Записвам се за 24 часа.
Момичета задържате ли килограмите? Защото при мене нещо не се получава.  ooooh!
Виж целия пост
# 9
Мисля, че наистина трябва да се коригира датата на 03.02. Peace

 newsm44 хей, супер! Така имам шанса да спазя диетата. Денят ми се очертава път от сутринта до късно вечерта и ако устоя на сандвича в самолета ме пишете успяла  Mr. Green. Обаче странно как това, което си пожелах /за датата, де/ стана  Rolling Eyes. Ще взема да повярвам в тази книга "Подсъзнанието може всичко"  Thinking.
Виж целия пост
# 10
запис и от мен-сигурно няма този път да я спазвам, ама пък така по-лесно ще ви следя, а за пълнолунието ще съм тридневка!!!  Peace
успех на всички лунички
Виж целия пост
# 11
Разрових се в руски сайтове  Wink

за де разбера с точност за фазите на луната и ....


Фазы текущего лунного цикла
26.01.2009    10:55.1    новолуние
03.02.2009    02:12.9    первая четверть
09.02.2009    17:49.0    полнолуние
17.02.2009    00:37.0    последняя четверть
25.02.2009    04:34.9    новолуние


(значи разминавенето с руското време е +/-  ч.) newsm78


Редактирах заглавието/датата на темата  Peace



ReGe относно "Подсъзнанието може всичко"  Wink може де надникнеш тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=362562.0 Peace
Виж целия пост
# 12

и аз се записвам за 24 часа
Виж целия пост
# 13
Здравейте. Имам въпрос към всички, тъй като аз нямам опит с тези неща, а вие, както виждам ,сте отдавна тук. Какво значи "запис" за дадена тема? И...ами трябва ли някой да те покани, за да се запишеш? И ако не са те поканили...ами не е желателно да пишеш ли или? Моля обяснете ми.  Thinking  bouquet

Обаче странно как това, което си пожелах /за датата, де/ стана  Rolling Eyes. Ще взема да повярвам в тази книга "Подсъзнанието може всичко"  Thinking.
[/quote]

ReGe, въпрос към теб. В някаква определена дата ли се прави това и пак ли е свързанос луната? Защото аз съм чела за нещо подобно пак свързано с лунните дни, но  newsm78 не помня точно какво беше. Ще споделиш ли? (не същината на пожеланието, де)
Виж целия пост
# 14
Какво значи "запис" за дадена тема?
Обикновено означава, че се записваш да следиш темата. В конкретния случай, че смяташ да спазваш лунната диета на дадената дата. Така получаваш известие за публикувани мнения по нея (горе вляво на екрана в "ИНФО ЦЕНТЪР" има "Нови отговори на моите публикации"). Така по-лесно разбираш, кога има отговори по темите, където си писала. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия