нова бременност?

  • 2 290
  • 54
Здравейте, може би тази тема е разисквана и друг път, но не съм открил другаде за нея и затова искам да попитам: доколко е вярно, че докато кърми майката не може да забременее наново? Чувал съм различни мнения и съм раздвоен, не зная какви мерки да взимаме.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
о,пазете се.Кърменето не пази от забременяване Naughty
Виж целия пост
# 2
Предпазвайте се както си му е редът . Simple Smile
Виж целия пост
# 3
ами аз имам познати предпазвали се с кърмене от бременност.....факт беше, че членовете на семействата им се увеличиха, да са живи и здрави.Внимавайте, ако не желаеш скорошна бременност!
Виж целия пост
# 4
Нищо вярно няма в тази теория Naughty
Виж целия пост
# 5
Кърменето не е гаранция, че жената няма да забременее. Обаче породените деца са такава мила картинка  Grinning
Виж целия пост
# 6
Задължително се пазете Laughing,ако не желаеш разбира се да забременееш
Виж целия пост
# 7
Кърменето - НЕ те предпазва от забременяване, Naughty вземи мерки
Виж целия пост
# 8
Кърменето - НЕ те предпазва от забременяване, Naughty вземи мерки

точно така Peace
Виж целия пост
# 9
Това е мит, който е изиграл "лоша шега" на не една и две кърмачки.
Виж целия пост
# 10
По-добре се пазете,няма гаранция че ще избегнеш забременяване като кърмиш Peace
Виж целия пост
# 11
Пазете си се Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Не че съм вярвала на тази глупост, но като направихме веднъж гаф тайно се надявах, понеже още кърмех да има нещо вярно в това твърдение и да ми се размине по някакъв начин забременяването, ама нъцки  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Не е вярно. Заради това вярване разликата между съпругът ми и брат му е 11 месеца Laughing
Виж целия пост
# 14
Вярно е също толкова, колкото са верни всички други бабини деветини.
Виж целия пост
# 15
Здравейте, може би тази тема е разисквана и друг път, но не съм открил другаде за нея и затова искам да попитам: доколко е вярно, че докато кърми майката не може да забременее наново? Чувал съм различни мнения и съм раздвоен, не зная какви мерки да взимаме.  Rolling Eyes

Моята препоръка е - сериозни мерки!
Виж целия пост
# 16
zdraveite za parvi pat se predpolaga 4e sam bremena parvo s majat mi zapo4nahme da hodim po lekari uj ima6e problem s spermogramata posle ot poluvin godina hodim v klinika malinov pri doktor stamenov toi ni kaza 4e pri poslednata spermograma bi triabvalo da si stane po estestven na4in pih hap4eta za fulikuli  koito toi mi  predpisa  posle mi biha nqkakva injekciq za predizvikvane na uvolaciq sega piq hurmonalni hap4eta za jalto tqlo i lekarkata mi kaza na kontrolniqt pregled 4e vsi4ki fulikuli sa se spukali i bi triabvalo da sam bemena  mn sam 6tastliva no me e strah  da ne se razo4arovam ot testa :roll:a do nego mi ustavat o6te 4 dni dano da imam kasmet blagodarq 4e me izslu6ahte i nqkoi ako e imal kato moqt problem da mi pi6e hubav den na vsi4ki mami dano i az  da se pohvalq skoro newsm78
Виж целия пост
# 17
100 % измислица е това.
Виж целия пост
# 18
Това е абсолютно погрешно!Аз кърмех сина си,когато забременях втория път Peace
Виж целия пост
# 19
zdraveite za parvi pat se predpolaga 4e sam bremena parvo s majat mi zapo4nahme da hodim po lekari uj ima6e problem s spermogramata posle ot poluvin godina hodim v klinika malinov pri doktor stamenov toi ni kaza 4e pri poslednata spermograma bi triabvalo da si stane po estestven na4in pih hap4eta za fulikuli  koito toi mi  predpisa  posle mi biha nqkakva injekciq za predizvikvane na uvolaciq sega piq hurmonalni hap4eta za jalto tqlo i lekarkata mi kaza na kontrolniqt pregled 4e vsi4ki fulikuli sa se spukali i bi triabvalo da sam bemena  mn sam 6tastliva no me e strah  da ne se razo4arovam ot testa :roll:a do nego mi ustavat o6te 4 dni dano da imam kasmet blagodarq 4e me izslu6ahte i nqkoi ako e imal kato moqt problem da mi pi6e hubav den na vsi4ki mami dano i az  da se pohvalq skoro newsm78
Пожелавам ти успех и така желаните  EFP
Виж целия пост
# 20
Естествено, че може да забременееш Naughty
Виж целия пост
# 21
По-добре се пазете,няма гаранция че ще избегнеш забременяване като кърмиш Peace

 Peace и аз мисля така
Виж целия пост
# 22
Няма 100% гаранция. Но всъщност тук съм чела доста теми по този въпрос подкрепени с факти. Ако ти е интересно може да ги потърсиш.
Виж целия пост
# 23
 кърменето НЕ ПРЕДПАЗВА от забременяване!!! така че вземайте всички необходими мерки, освен ако не искате дечица с малка възрастова разлика!!!    Hug
Виж целия пост
# 24
Категорично не е вярно! Пазете се.
Виж целия пост
# 25
Не са бабини деветини, защото хормоните, отделяни при кърмене донякъде предпазват, но ДОНЯКЪДЕ. На мен ми дойде цъкъла на 8-я месец след раждането, което ще рече, че две седмизи преди това вероятно е имало овулация. След това си стана съвсем редовен. Така че, не разчитайте на това!
Виж целия пост
# 26
Може и още как...  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 27
Изобщо не е вярно.... Naughty
Виж целия пост
# 28
И аз съм чувала ,че майката докато кърми ,не може да забременее.
 Но,повече съм чувала за бременни кърмачки/ и "породени" дечица/.
Виж целия пост
# 29
Така стават някои от децата с малка разлика Laughing.
mimonzinq, успех и дано теста ти е положителен.  bouquet
Виж целия пост
# 30
По време на кърмене се увеличава хормона пролактин,който "блокира" овулацията и е възможно някой месец да се прескочи без овулация,но като цяло кърменето не предпазва от забременяване,така че се пазете.
mimonzinq, на теб успех и дано теста да е положителен! Hug
Виж целия пост
# 31
Може да се забременее докато кърмиш
Виж целия пост
# 32
доколко е вярно, че докато кърми майката не може да забременее наново? Чувал съм различни мнения и съм раздвоен, не зная какви мерки да взимаме.  Rolling Eyes
Това за пръв път го чувам,а какви мерки да вземете  newsm78 то е ясно пазете се.
Виж целия пост
# 33
По време на кърмене се увеличава хормона пролактина,който "блокира" овулацията и е възможно някой месец да се прескочи без овулация,но като цяло кърменето не предпазва от забременяване,така че се пазете.
mimonzinq, на теб успех и дано теста да е положителен! Hug

 Peace

Точно така е! Процентът на предпазване е около 80-90% (думи на гинеколожката ми)...
Но има няколко условия (за жалост в момента не се сещам къде ги четох Embarassed, тези дни и из форума, обаче къде newsm78):
                                           - кърмене на поискване;
                                           - времетраене на кърменето за денонощие минимум 80 минути;
                                           - разстояние между две кърмения не повече от 6 часа.
По този начин нивото на пролактина не може да падне по принцип, за да се отключи овулацията Peace!

                   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100674.0

                   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=82493.0
Виж целия пост
# 34
Да,кърменето не предпазва от забременяване.Много родители се лъжат в обратното и резултатът обикновено е породени деца с година разлика.
Виж целия пост
# 35
Може да предпазва, но само ако се спазват много строги правила - под час между строго определени часове за кърмене. Ако ви се правят математически изчисления, може  и да се пробвате, но не го препоръчвам. Препоръките се дават в Щатите при изписване на родилките. Не съм го изпитала на собствен гръб, а и не бих се доверила на този метод за предпазване от забременяване.
Виж целия пост
# 36
Аз съм чувала, че няколко месеца след раждане много по-лесно се забременява.
Виж целия пост
# 37
Може, може  Laughing породените деца обикновено са от тази заблуда Laughing
Виж целия пост
# 38
Даа,доста деца са родени вследствие на този вид контрацепция Laughing
Виж целия пост
# 39
Нищо вярно няма в тази теория Naughty
абсолютно  Peace
Виж целия пост
# 40
...ami dano i az  da se pohvalq skoro newsm78
Първо искам да пожелая на mimonzinq в най - скоро време да се присъедини към клуба на родителите, в който членуваме ние.
Макар да очаквах такъв вид отговор на въпроса си, ми се искаше да има нещо вярно. Най - приятните моменти се получават именно когато няма от какво да се страхуваш и можеш да си позволиш да импровизираш. Ние имаме намерение да се потрудим за още едно бебенце, но мислехме да изчакаме известно време /след 4 дни дъщеричката ни става на 2 месеца/ и си правим сметки да я правим кака поне с 2 години разлика. Но все пак бъдещето ще покаже.
Виж целия пост
# 41
Чела съм, вече не помня кое изявено име в акушер-гинекологията, че ако майката кърми активно, през 2-3 часа бебето и без нощна пауза, това може да я предпази от забременяване, но само в първите 4-5 месеца. Факт: имам приятелка, която искаше децата и да са с много малка разлика, под 1.6 г., но така и не можа да забременее, докато кърмеше. Спря да кърми и забременя с второто си дете. Дали е чиста случайност не знам. Във всеки случай, аз не бих разчитала да се предпазвам от забременяване само с кърмене.  Peace
Виж целия пост
# 42
Зависи от начина, по който кърмиш...
Защо не попиташ в кърмаческия колко от мамите, кърмещи на поискване без големи паузи, са станали мами за втори път?
Тук повечето не практикуват точно този вид кърмене, мисля Peace...

Също така ти препоръчвам да потърсиш компетентна информация и да почетеш сама малко Wink, форумът е хубаво нещо, но не е меродавен Peace.
Виж целия пост
# 43
Аз съм чувала, че няколко месеца след раждане много по-лесно се забременява.
да ,така е!!Много семейства се сдобиват с породени малчуганчета baby_neutral baby_neutral именно защото "лежат"на това ухо/докато се кърми-няма опастност-ЗАБЛУДА/
Виж целия пост
# 44
Извинете момичета, ама в темата за породени нямаме нито една мама, която да се е "предпазвала" с кърмене.  Peace
Виж целия пост
# 45
о,пазете се.Кърменето не пази от забременяване Naughty

 Peace
Виж целия пост
# 46
Ако беше вярно ,нямаше да пиша днес тук  Simple Smile.С брат ми  имаме разлика 11месеца.
Виж целия пост
# 47
Това е само мит Naughty
Кърменето не винаги предпазва.
Виж целия пост
# 48
Ако беше вярно ,нямаше да пиша днес тук  Simple Smile.С брат ми  имаме разлика 11месеца.
Joy
наистина е само мит Peace
Виж целия пост
# 49
О, няма нищо вярно в това.
Може да се забременее!  Peace
Виж целия пост
# 50
не е вярно,по всяко време може да забременее,ако не се пази Peace
Виж целия пост
# 51
На мен доктора ми каза, че това е мит, породен от факта, че много често нямаш менструация докато кърмиш. Каза ми да почвам да се пазя, защото мога да забременея и преди да ми е дошла първата менструация. Така че по- добре се пази
Виж целия пост
# 52
Може и още как изобщо не разчитай на такива измишльотини...
Виж целия пост
# 53
По-добре не разчитайте на това Wink
Виж целия пост
# 54
Даже напротив по-бързо може да забременееш ,ако не се пазиш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия