ПОГАЧА

  • 1 873
  • 55
# 15
Не съм правила - първият път не бях чувала изобщо, втория - бях чела тук, но когато дойде времето забравих и до сега не съм правила. Живот и здраве - чак на прохождането Peace.
Виж целия пост
# 16
Правих точно на 40тия ден. Някои традиции ми харесват. Тази е една от тях. Така имах възможността да се видя с повечето си приятелки накуп, а все някой се грижеше за бебето и можах да си поговоря с всички. Голям купон беше.
Виж целия пост
# 17
не съм правила погача Peace
Виж целия пост
# 18
Вече не помня, но мисля че я направих около 40-тия ден.
Виж целия пост
# 19
Аз я направих на 40 ден, както и молитвата, която трябва да се прочете в църква.
Виж целия пост
# 20
Традицията с погачата я спазих.
Прави се НА 40-тия ден или СЛЕД
него. По-рано знам, че не бива.
Виж целия пост
# 21
Прави се на 40-тия ден точно - незнам сигурно може и след, но ако ще четета чиста молитва в църква трябва да е точно на 40-тия ден.
Нали знаеш, че ехубаво да е сладка питката.
Виж целия пост
# 22
Да спазих я.Направихме погачата след 40я ден.
Чувала съм,че се прави първата неделя след навършване на 40.Ние я направихме в събота (беше 43-я ден)  Hug
Виж целия пост
# 23
На малкият погачата я направихме на 43-ия ден. Падна се събота /неработен ден/.
Виж целия пост
# 24
Аз не съм правила,защото нещо бях объркала дните, а после така и нямах време да го организирам.Е,имахме си питка на 41-вия ден, но не сме ходили на църква, нито сме викали някой вкъщи.Нашият поп, който ни кръсти с мъжа ми каза, че може по всяко време след 40-тия ден да го направим.И понеже той е в Севлиево може да го направим тези дни докато с бебчо сме тук,нищо че той вече е на почти 8 месеца...
Виж целия пост
# 25
Ние ще правим погачата в събота, а бебо направи 40 дни на 8-ми  Simple Smile Иначе ходихме в църквата на 40-ия ден и попа ни чете за представяне на детето пред църквата и пречистване на майката.  baby_neutral
Виж целия пост
# 26
Не съм правила.Не знех за тази традиция.
Ама нали знаете - традициите вече не са това,което бяха!
Виж целия пост
# 27
Не е проблем.
Ние на 40-я ден го заведохме на църква за чистата молитва, а погачата я направихме няколко месеца след това.
Виж целия пост
# 28
Направих т.нар погача.
Но по-скоро за да събера на куп всички желаещи да се запознаят с бебето, защото хич не ми се нравеше да се точат един след друг.
Виж целия пост
# 29
на църква на 40 ден,а погачата по-рано
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия