Червени пъпчици без връх около ануса?

  • 4 140
  • 20
Здравейте, искам да попитам дали някоя мама е имала подобен проблем с нейното бебче.. при мен става дума за момченце..ако има значение.
Преди 2 дена се появиха червени пъпчици без връх около ануса. При някой имало ли го е същото и как го лекувахте?
След 3 дена сме на консултация...дано не е късно до тогава. А сега мажа със Судокрем, но за сега ефект няма... Sad
Виж целия пост
# 1
Еми вероятно е подсичане,не виждам нещо странно.На дъщеря ми често и излизаха такива пъпчици.
Само с Павлодерм се е оправяла.
Виж целия пост
# 2
Сигурно се е подсекло детенцето. Като се наака, мий го по възможност по-бързичко и мажи с кремче за подсичане.
Виж целия пост
# 3
Подсичане е, ние имахме същия проблем. Судокрем няма да помогне и аз мазах с него. На нас ни помогна Пиоктанин, намазах го 3-4 пъти. С напоено тампонче само на мястото с пъпчиците. Цапа, но е ефикасно. Първия ден сутрин и вечер след това само по веднъж на ден и се оправи. През останалото време си слагах крема срещу подсичане.
Виж целия пост
# 4
И при нас се появявят от време на време.
Както е казала Китче, сменяй по-често памперса. Аз непрекъснато мажа с Бочко и съм много доволна.
Виж целия пост
# 5
При нас за такива пъпчици, някои даже с връх, помогна Dermalibour на A-Derma. Судокрем никаква работа не ми е вършил никога при подсичане, защо така, не знам.
Виж целия пост
# 6
Явно става въпрос за подсичане.Сменяй памперсите по-често и измивай с вода след всяка смяна на памперса, а може и да се дължи на смяната на марката мокри кърпички ( при дъщеря ми  се получи от това ).Ползвах крем Здраве.
Виж целия пост
# 7
И на моя син му излизат такива пъпчици,като се подсече.На нас обаче успешно ни помага Судокрема.Е не изчезват с първото намазване,но за 2-3 дни няма и помен от тях.
Виж целия пост
# 8
Имали сме подобен проблем. Мажех го със Судокрем или Бейбитан. С Пиоктанин също съм пробвала. Помагат и трите неща, но съвета ми е преди да пробваш нещо ново, първо да се консултираш с доктор, много ви е малко бебчето. Не може ли по - скоро да я посетите?
Виж целия пост
# 9
Подсичане му се вика на това. Мий при всяка смяна на памперса детето със сапун и после мажи с кремче- при моето бебе помогна "правен" крем от аптеката (судокрем, бюбхен и още нещо си мазах не помогнаха). Не се притеснявай, минава за 2-3 дена.
Виж целия пост
# 10
И ние имахме подобен проблем,понякога се появяват и сега ,но от самото раждане преди 1 година досега ползвам само крем" Рачев".
Виж целия пост
# 11
Явно става въпрос за подсичане.Сменяй памперсите по-често и измивай с вода след всяка смяна на памперса, а може и да се дължи на смяната на марката мокри кърпички ( при дъщеря ми  се получи от това ).Ползвах крем Здраве.


При нас само веднъж използвахме мокри кърпи и се получи точно това  Peace иначе мия всеки път и нямаме проблем .
Виж целия пост
# 12
Да, при нас Peace скоро се появиха тези пъпчици за пръв път, мазах с един крем на Клоран - Eryteal ако не ме лъже паметта се казва, за 2 дни всичко изчезна. Иначе както са те посъветвали задължително миене след всяка смяна на пелените и така, не се притеснявай, нормално е за бебче!
Виж целия пост
# 13
Аз пък не бих препоръчала миенето със сапун след всяка смяна на памперса  Naughty Сапунът изсушава много.
За подсичане много добре действа хума, но много малко хора се сещат за нея- природен и евтин продукт, забравен на фона на скъпите козметични химии.
Виж целия пост
# 14
Аз пък не бих препоръчала миенето със сапун след всяка смяна на памперса  Naughty Сапунът изсушава много.
За подсичане много добре действа хума, но много малко хора се сещат за нея- природен и евтин продукт, забравен на фона на скъпите козметични химии.
Права е Тарталета,мазане със хума ми бе препоръчано от педито при такива проблеми и миене на генеталиите без сапун при всяка смяна на памперса. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия