Легални ли са "лукс" такситата?

  • 3 130
  • 48
За пореден път дадох солидна сума за такси, заради чиста разсеяност и невнимание. И, естестверно, побеснях. Според мен, тези таксита разчитат именно на маскировката - приличат на нормални таксита- за да изкарват пари. Не виждам как това е легално- те приличат точно на 1280, цените им не са 59 стотинки, а 5.90 лв . тоест, всичко е нагласено така, че да заблуди клиента, който не внимава. Иначе биха си избрали някакви други тарифи/неутрални/ и някаква друга визия. Като насекоми и гъби са ми/там се ползват такива трикове/.

Това, за мен, е точно толкова нелегално както и изписването на "комисионна" със страшно дребен шрифт на чейндж бюрата едно време. Някой правист да се изкаже - имам ли право като се кача в подобно такси да оспоря и да не платя? В чужбина такъв феномен ,като тези таксита, не съм виждала.
Виж целия пост
# 1
За съжаление са законни!
Случи ми се преди два месеца - от МОЛ-а до кв. Захарна фабрика (курс=4лв), платих 28 лв.
Тогава реших, че е измама и викнах мъжа ми да слезе и да се разправя с шофьора - все пак съм сама жена с дете, знам ли какво може да му хрумне на бакшиша?!? Оказа се, че наблизо има патрулка - мъжа ми извика полицаите, за да алармира за нередност, а полицаите принудиха мъжа ми да си плати сметката - всичко било изрядно - такава е тарифата, легално си е таксито, фирмата....  Shocked
За съжаление в БГ е възможно полицаите да защитят измамника, а не една жена с дете. Да не говорим, че само в БГ може да има законна измама!
Виж целия пост
# 2
Просто внимавайте къде се качвате.
Виж целия пост
# 3
28 лева е ниска цена за урок по "Внимаване"
Приеми го откъм тая страна, пий една студена вода и давай напред.
Тези поне са си турнали тарифата на видно място.
Ония с 0.59 ползват трикове (незаконни, то и неуловими/непроверими) като помпи и пр.
Виж целия пост
# 4
Разбира се, че са легални - никой не може да го задължи да кара на 59 ст.
Просто внимавайте повече.
Виж целия пост
# 5
моята беше 65. и не ми е сефте. Според мен, трябва да ги принудят да се отличават визуално,защото да разчиташ на заблуда и невнимание на клиента няма как да е законно.
Реза, аз внимавам, но не е нормално да са със същите надписи, цвят и тарифа, която е различна само с местото на десетичната запетайка. Щом забраниха комисионната в обменните бюра да се пише с малки букви и най-отдолу и това трябва да го забранят-то е на същия принцип. Представям си, ако си неориентиран чужденец, какво прецакване пада.  
Думата ми е- япроблемът не е толкова в цената, колкото в това, че ползват трик-имитират нормално такси от известна фирма. Например, не са ок  супер транс, а ок супер лукс и разни такива.
Виж целия пост
# 6
Кьорав карти не играе.
Виж целия пост
# 7
Представям си, ако си неориентиран чужденец, какво прецакване пада.  

Да, аз отдавна съм на мнение, че трябва на границата да се раздава на чужденците брошура с подробно описание на таксита, ресторанти и прочие опастности в тази европейска държава - България.

Не се опитвам да оправдая тези таксита, но сама разбираш че "това трябва да го забранят" е строго пожелателно и не ти върши никаква работа.

Внимавай и дори питай винаги шофьора за тарифата.
Виж целия пост
# 8
Кьорав карти не играе.

 Laughing Нали?!
Виж целия пост
# 9


Да, аз отдавна съм на мнение, че трябва на границата да се раздава на чужденците брошура с подробно описание на таксита, ресторанти и прочие опастности в тази европейска държава - България.

да, бе , от летището- вариант А- вземат такси и горят. Вариант Б- вземат автобус 84, където масово контролите ги глобяват, защото не са взели билетче и за багажа си, което пък е написано/поне преди беше/ само на български. Винаги съм умирала от срам в този автобус  Laughing като гледам горките красиви момци как им бъркат по джобовете да им вземат глобата, ате милите не разбират защо, нали са си взели билет за тях самите.
Виж целия пост
# 10
Суперлуксовете дебнат пред МОЛ-а, имитират точно ОК Супертранс като лого и шрифт. Затова се гледа, пита, евентуално телефонира на сигурна фирма за поръчка, хвърля се око на отчитащия апарат за сумата. Ужилените чужденци ги разбирам - не знаят цени, език, ама да си местен и разсеян... все едно не знаем, къде живеем.
Виж целия пост
# 11
Специално на летището има стоянка на ОК таксита, също и на автогарата. Така че който иска няма как да се обърка.
Там фалшиви таксита няма как да се пъхнат. Има човек, който следи за това.
Виж целия пост
# 12
Чувала съм, че ако им се вдигне скандал, намаляват сумата. Т.е. не работят съвсем законно, защото не може по апарат да се отчете приход от 50 лв., а след пазарлък да ти вземат 30 лв. примерно!
Ужасно е това. Милото ми трябваше преди седмица да вземе такси от автогарата до летището в София и тъй като сме от Варна, проучих какъв транспорт има и му обясних за измамите с таксита. Тук също ги има, но не са замаскирани и си личат, обикновено стоят около Катедралата и Козирката лятото и лъжат само чужденците.
П.П. Много са ви евтинки такситата в София. При нас по последна информация от лятото са:
Първоначална дневна: 0,99 лв. и 0,89 лв. / км.
Първоначална нощна: 1,19 лв. и 0,99 лв. / км.
Виж целия пост
# 13
От автогарата в София до летището по апарат трябваше да заплатя над 60лв.,но се бях договорила за 20 с шофьора а иначе от летището там си знам стоянката на ОК такси и си ги ползвам  Peace Интересно как успя този човек после да си оправи касата все пак са 40лв. разлика  newsm78 Попитах го,но разбира се не ми отговори  Joy
Виж целия пост
# 14
Според мен, трябва да ги принудят да се отличават визуално,защото да разчиташ на заблуда и невнимание на клиента няма как да е законно.

Споделям напълно това мнение.Определено трябва да има някакво разграничение,не само тарифката написана с малки буквички И аз имах миналата година пътуване от витошка до дървеница за 36 лв. и вече съм така  Shocked гледам внимателно какво пише на стъклото
А сетих се нещо....дали се забавляват шофьорите на такива таксита,като им се качи някой нищо не подозиращ клиент.. Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия