Могат ли да ми отказват направление за бебе?

  • 830
  • 10
не знам дали постът ми е за тук, но имам въпрос във връзка с направленията за бебета и малки деца.

Вече ми писна от джи-пи-то на децата - всеки път, когато й искам направление, тя ме препраща да съм ходела на първо число следващия месец, независимо коя дата сме, защото била свършила направленията. Доколкото знам, личният лекар няма право да откаже направление за бременни, за бебета и деца и няма ограничения в броя им.

Има ли някой информация по въпроса и най-вече - къде го пише това (закон, наредба, правила... ), за да мога да цитирам.
Виж целия пост
# 1
Личните лекари обаче за съжаление могат да откажат направление и на деца и на бременни.
Виж целия пост
# 2
А това къде го пише? Защото моята лична лекарка ми каза, че няма право да ми отказва направления, когато съм бременна.
Виж целия пост
# 3
И нашата лична лекарка ,винаги ми отказва направления.
Ще следя темата Peace
Виж целия пост
# 4
Личните лекари ще имат право да отказват направление за специалист, ако преценят, че пациентът няма нужда от съответния преглед. Освен това прегледът в дома ще се извършва само ако семейният лекар прецени, а не по желание на пациента. Това са част от новите правила за работа на джипитата, определени от Националната здравноосигурителна каса. Освен това по-голямата част от диспансерните прегледи на хронично болни ще се извършват от личния лекар, а не както беше досега – от специалиста в съответната област.

http://www.bnt.bg/bg/news/view/3924/novi_pravila_za_rabota_na_lichnite_lekari
Виж целия пост
# 5
И аз мислех,че немогат да отказват направление на бебе,преди да прочета поста на Франческа Rolling Eyes
Изненадващо личната на малкия не ми е отказвала за сега,може за друго да не става,ама поне за това не се оплаквам.
Виж целия пост
# 6
Аз не знам дали имат право да отказват направление, на мен лично личният лекар никога не ми е отказвал направление.
Виж целия пост
# 7
не нямат право.бебетата и децата са с предимство
Виж целия пост
# 8
Личните лекари ще имат право да отказват направление за специалист, ако преценят, че пациентът няма нужда от съответния преглед. Освен това прегледът в дома ще се извършва само ако семейният лекар прецени, а не по желание на пациента. Това са част от новите правила за работа на джипитата, определени от Националната здравноосигурителна каса. Освен това по-голямата част от диспансерните прегледи на хронично болни ще се извършват от личния лекар, а не както беше досега – от специалиста в съответната област.

http://www.bnt.bg/bg/news/view/3924/novi_pravila_za_rabota_na_lichnite_lekari

Мерси, това го знам, но това не отговаря на въпроса ми - дали бебетата са изключение.
Виж целия пост
# 9
не нямат право.бебетата и децата са с предимство
Да,така е -и за това няма ограничения в направленията ,които се издават от личния лекар за специалист по детски болести/педиатър/.но ако личният лекар на детето е педиатър/т.е.има призната специалност детски болести/?Ако е вторият вариант,може би той /лекарят/е в състоние да прецени дали  издаването на направлението може да се отсрочи или не.
Виж целия пост
# 10
Когато се касае за остро заболяване, за направленията за децата до 6год.възраст няма лимит.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия