Супа- борш

  • 9 484
  • 18
Моля, пуснете вашите рецепти за супа-борш. Аз я правя с много зеленчуци, като основният е зеле. А вие как я приготвяте?
Виж целия пост
# 1
И ние така - много зеле, цвекло, морков, целина (не е задължително), картоф, шунка или варено телешко. И по лъжичка сметана на човек.
Виж целия пост
# 2
И ние така - много зеле, цвекло, морков, целина (не е задължително), картоф, шунка или варено телешко. И по лъжичка сметана на човек.
Това не е ли унгарски борш?
Виж целия пост
# 3
И ние така - много зеле, цвекло, морков, целина (не е задължително), картоф, шунка или варено телешко. И по лъжичка сметана на човек.
Това не е ли унгарски борш?

Не знам, може и унгарски да е. Просто ние така го правим. Всъщност съставките доста варират, зависи какво е налично в момента, не винаги е в точни пропорции или с едни и същи съставки. Може би само сметаната пристъства винаги  Laughing щото сме лакоми.
Виж целия пост
# 4
Никога не съм готвила борш,но го обожавах,приготвен от наш сродник-руснак.Освен всичко,изброено по-горе,добавяше накрая сварени яйца,нарязани на кубчета.И всичко режеше много на едро,картофите бяха на четвъртини.
Виж целия пост
# 5
Аз го правя с много зеленчуци-зеле,зелен фасул,картоф,домат,чушка,лук.Месо не слагам.М-м-м,това е любимата ми манджа. Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Никога не съм готвила борш,но го обожавах,приготвен от наш сродник-руснак.Освен всичко,изброено по-горе,добавяше накрая сварени яйца,нарязани на кубчета.И всичко режеше много на едро,картофите бяха на четвъртини.

Ей, добре че ми напомни за сварените яйца  Hug много благодаря, аз все забравям   bouquet
Виж целия пост
# 7
Моля,моля...Много е колоритно с яйцата вътре.Май ще взема да се пробвам да сготвя боршче все пак!
Виж целия пост
# 8
Моля,моля...Много е колоритно с яйцата вътре.Май ще взема да се пробвам да сготвя боршче все пак!

Гледай да използваш докато е студено времето, че борша върви най-добре през зимата  Peace действа много стоплящо.
Виж целия пост
# 9
Аз добавям малко чесън на прах и задължително запръжка ( лук с моркови в НЕрафинирано олио )

P.S
борш без цвекло или месо не е истински борш!
Виж целия пост
# 10
Месо с кост(най-добре джолан),прясно зеле,шепа грах,лук,морков,червено цвекло,сол няколко зърна черен пипер.
При сервиране и ние обичаме заквасена сметана във всяка порция.Яйца не слагам.
Виж целия пост
# 11
Аз го правя така:
Кисело зеле,морков,картоф,грах,целина/корен/, /с месо или без/ и това го заливам със сок от кисело зеле и вода в съотношение 1:2. Варя в херметическата тенджера за около 30мин.
Виж целия пост
# 12
А тази заквасена сметана при готвенето ли я добавяте или кога?
Виж целия пост
# 13
А тази заквасена сметана при готвенето ли я добавяте или кога?
При сервирането на всеки в чинията  Crazy
Виж целия пост
# 14
Правя го с пилешко месо, картофи, карфиол, броколи, грах, червена чушка, морков и лук. Слагам и копър и магданоз.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия