Въпрос за колет от USA

  • 2 074
  • 20
Здравейте Simple Smile Искам да ви попитам на някоя от вас пращали ли са й колет от USA ? Тъй като искам един приятел да ми прати дрешки на Виктория сикрет, но адски ме притеснява дали ще стигнат изобщо до мен..с това ,което съм чувала за Бг митниците  Thinking
Виж целия пост
# 1
Получавали сме ,споко за митата и ДДС-то му мисли.
Виж целия пост
# 2
Да обяви стойност на пратката около $50, така няма да плащаш мито. Да пита на гишето за доп. застраховка, струва около $2, но като сложат стикера и печата, че има застаховка, никой не пипа.
Виж целия пост
# 3
Освен това е добре да махне етикетите от дрехите.
Виж целия пост
# 4
Освен това е добре да махне етикетите от дрехите.
И пак няма гаранция, че ще мине. Confused
Стоките трябва да са ограничено количество и с поносима цена.
Иначе и аз искам последен модел Нокиа за 50 $. Wink
Най-добре е да се пратят по Пощата.
Виж целия пост
# 5
...Най-добре е да се пратят по Пощата.

За пощата има ограничения за килограмите.
Виж целия пост
# 6
...Най-добре е да се пратят по Пощата.

За пощата има ограничения за килограмите.
До 2кг . май беше?
Виж целия пост
# 7

Май да и то за ЕС. За САЩ може да има още някакви ограничения.
Виж целия пост
# 8
...Най-добре е да се пратят по Пощата.

За пощата има ограничения за килограмите.
Не отричам, пък и аз говоря за потник, сутиен и блуза примерно.
Не за колет 10 кг.  bouquet
Виж целия пост
# 9
..
Не отричам, пък и аз говоря за потник, сутиен и блуза примерно.
...

Аа, ние тука сме сериозни играчи - за сутиен и потник кой ще се мръдне да прави поръчка. Мислим по-мащабно - поне пет-шест сутиена, по два чифта гащи за тях, рокли за сутиените, обувки за роклите, чанти за обувките... ей ги пет килограма и 500 долара и то в намалението...
Виж целия пост
# 10
Как така няма гаранция, че ще мине. Отварят напосоки ли? Аз досега съм пращала какво ли не, включително айподи, плейстейшъни, дори един iPhone. Никой досега не се е оплакал, че е плащал мито или ДДС. Пиша си стойност $40 и рискувам.
Виж целия пост
# 11
Как така няма гаранция, че ще мине. Отварят напосоки ли? Аз досега съм пращала какво ли не, включително айподи, плейстейшъни, дори един iPhone. Никой досега не се е оплакал, че е плащал мито или ДДС. Пиша си стойност $40 и рискувам.
Не говоря за кражба, а за плащане на ДДС и мито. В друга подобна тема бях писала, че Бг Митница не я интересува, че било "Подарък". IPhone за 40 $ има голяма вероятност да те накарат да го обмитиш на реална стойност (1000 лв тук).
Риск пИчели, риск губи. Пък обикновено отварят много малко и каквото видят, това е. Wink
Виж целия пост
# 12
И аз не говоря за кражба. Но пък, никога няма да напиша, че пратката съдържа айфон или плейстейшън, ясно е тогава, че обявената сума не е вярна.
Единственото, което се декларира в пощата в САЩ е, че дрехите например, не са втора употреба, така им излиза като изискване за България, не знам защо. Но и употребявани съм пращала.
Виж целия пост
# 13
родителите ми живеят в Щатите и много често ми пращат колети с някакви неща за малката. Нито са махали етикети, нито се е загубило нещо, нито са се ограничавали само до 2 кг. Последния път й изпратиха една къща за кукли барби, заедно с някои други неща, които тежаха доста повече от 2 кг. Не съм ги питала с каква поща са ги пращали, но май е с куриер препоръчано, защото един човек ми ги донесе направо у нас. Не съм плащала нищо допълнително.  Ако искаш мога да се поинтересувам точно как са ги пратили.
А иначе преди 3-4 години по-големите пакети ги взимах от митницата до централната автогара, но пак не съм плащала нищо.   Но след това вече или ги взимах от местната поща или ми ги носят вкъщи.
Виж целия пост
# 14
Фотоапарат съм получавала от САЩ, на стойност 200 долара, направо вкъщи ми донесоха пакета от пощата.
Уебкамера за 100 долара, също вкъщи я получих без разкарвания по митници.
Не знам newsm78 Може да съм била късметлийка. Но и не помня за колко са били обявени на бележката, помня, че момчето, което ми ги пращаше, ми каза, че струват толкова. Може да ги е обявил за по-малко.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия