За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 26

  • 32 004
  • 735
ЗА БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ, ЗА ТЕЗИ КОИТО НЕЩО ГИ ВЪЛНУВА, НО НЕ ИСКАТ НОВА ТЕМА.

ЧАСТ 26

[Изображението е взето от тук.]



Питайте без да се притеснявате, но и споделяйте без да се притеснявате !

Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами и господа, които могат да допълнят нашите знания!
Виж целия пост
# 1
Продължение от предходната част на темата.

Въпроси, които очакват отговори:

знаете ли от какво се приготвя чипс от скариди - преди малко ядохме в един китайски ресторант и щерката много ги хареса, но не знам от какво са направени. приличаха на пържен снакс?

Имам бърз въпрос.Почвам да правя тиквеника на Селма,но забравих да купя лимон.Ще стане ли без заливка или ако може с нещо да заменя.Или да пратя някое от децата до магазина Joy


Едно въпросче - много ми се приядоха сърца и воденички- така както ги правят по заведенията-запържени на тиган в соев сос.Трябва ли преди това да ги варя или нещо друго  newsm78 ? Иначе от тука съм си записала няколко рецепти за воденички, но понеже в момента нямам други продукти (сметана, гъби и т.н.), та затова нещо по-простичко Wink
Виж целия пост
# 2
Айде...хАДЖИ....Благодаря за новата темичка  Hug

знаете ли от какво се приготвя чипс от скариди - преди малко ядохме в един китайски ресторант и щерката много ги хареса, но не знам от какво са направени. приличаха на пържен снакс?
Ако са хрупкави и плоски на вид и златисти на цвят...
Продават се в китайските магазини(в които има и хранителни придукти).В сух вид ги продават в едни пликчета(прозрачни едни такива кръгчета,колкото като си събереш палеца с показалеца).
Слагат се в сгорещено олио и те се надуват и стават този чипс за който аз си мисля,че сте яли.....Отцеждат се върху кухненска хартия за да обере излишната мазнина.

Виж целия пост
# 3
мерси за темичката  Hug


момичета искам да ми помогнете Grinningтърся една рецепта за сладкиш-отгоре имаше нещо като желе,май с компот от кайсии,а отдолу блат,ама как се казваше незнам newsm78а така ми се е приял Mr. Green


виж това което правя аз цък - дали е нещо такова. но тук съм я правила с два блата. По рецепта е с един.
Виж целия пост
# 4
Имам бърз въпрос.Почвам да правя тиквеника на Селма,но забравих да купя лимон.Ще стане ли без заливка или ако може с нещо да заменя.Или да пратя някое от децата до магазина Joy
   По-добре е да сложиш лимон,разбира се. Simple Smile
    Можеш да го замениш с готов лимонов сок,но няма да е съвсем същото. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Едно въпросче - много ми се приядоха сърца и воденички- така както ги правят по заведенията-запържени на тиган в соев сос.Трябва ли преди това да ги варя или нещо друго  newsm78 ? Иначе от тука съм си записала няколко рецепти за воденички, но понеже в момента нямам други продукти (сметана, гъби и т.н.), та затова нещо по-простичко Wink


Аз ги сварявам . Изкисвам предварително сърцата, а след това  варя и отпенвам. Задушавам ги със зеленчуци, вкл. и гъби  Simple Smile
С гъби и сметана не съм ги пробвала.

 
Виж целия пост
# 6
Идеално лошата - задължително се варят, защото особено сърчицата трудно ще ги направиш в тиган. Ще станат на жилави топчета  Mr. Green
Виж целия пост
# 7
Здравейте момичета, имам бързо въпросче.

По магазините срещам единствено есенциите на д-р Йоткер, а търся ментова такава. И въобще плодови аромати. Моля, кажете от къде да си ги набавя. В София съм! Simple Smile

Хиляди предварителни благодарности!   bouquet  bouquet  bouquet

И извинете, ако това е дискутирано другаде, не намерих!
Виж целия пост
# 8
благодаря ви за отговорите   bouquet, аз вече започнах да ги варя воденичките, ама така като гледам май утре ще ги ядем, много бавно става беееееее
Виж целия пост
# 9
Нямаш ли тенджера под налягане за воденичките? Стават като мозък в нея.
Виж целия пост
# 10
Преди време за едни сладки купих бурканче фастъчено масло и половината така си  в хладилника. Дайте идея за оползотворяване, защото така за ядене не подхожда никак на вкуса ни.  newsm78
Виж целия пост
# 11
Преди време за едни сладки купих бурканче фастъчено масло и половината така си  в хладилника. Дайте идея за оползотворяване, защото така за ядене не подхожда никак на вкуса ни.  newsm78
  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=351414.msg13961283#msg13961283
Виж целия пост
# 12
Преди време за едни сладки купих бурканче фастъчено масло и половината така си  в хладилника. Дайте идея за оползотворяване, защото така за ядене не подхожда никак на вкуса ни.  newsm78

Виж тези шоколадови сладки с фастъчено масло дали ще ти харесат.
Виж целия пост
# 13
ще ви следя
Виж целия пост
# 14
Преди време за едни сладки купих бурканче фастъчено масло и половината така си  в хладилника. Дайте идея за оползотворяване, защото така за ядене не подхожда никак на вкуса ни.  newsm78

Виж тези шоколадови сладки с фастъчено масло дали ще ти харесат.
Страхотни са...точно заради тях купих фастъченото масло.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия