Коледно настроение! - 2

  • 114 740
  • 755
# 315
Ава, голямо е количеството на меденките. Аз само тях не ги правя в двойна доза, защото все пак 800гр брашно си е доста. Аз го меся с помощта на хлебопекарната, защото иначе е трудно. Никога не съм слагала твърд маргарин, купувам си този на Бела(за Калиакрата съм чувала много лоши неща специално). Аз маргарин никога не ползвам, освен за няколко рецепти, за които съм се уверила, че наистина с маргарин стават много по-меки, отколкото с масло. Най-вече като изстинат, като са топли са добре и с масло.
Виж целия пост
# 316
Момичета,тази рецепта я намерих в бутер тесто БЕЛЛА,звучи вкусно

Коледни кошнички с течен шоколад

1 пакет бутер тесто/800 гр./
2-3 с.л. маргарин белла
течен шоколад
сметана

Бутер тестото се оставя да се размрази и след това се изрязват кръгове с чаша.Половината кръгове се нареждат в тава,а от другата половина се изрязжат по малки кръгове /с по-малка чаша/
Получените гевречета се поставят върху кръговете в тавата.В кухините се изсипва по 1с.л. течен шоколад.Отгоре се слагат малките капачета.Пекат се в предварително загрята фурна на 200 градуса до зачервяване.След като изстинат по желание се украсяват със сметана и полодове.
Виж целия пост
# 317


      Аз искам да попитам как се разбира кои сладки колко време могат да издържат?Харесала съм си няколко рецепти от книга, но не знам кога да ги правя?Уж си пише, че са Коледни сладки..... newsm78
Виж целия пост
# 318


      Аз искам да попитам как се разбира кои сладки колко време могат да издържат?Харесала съм си няколко рецепти от книга, но не знам кога да ги правя?Уж си пише, че са Коледни сладки..... newsm78

Биляна, тук казват, че сладки тип бисквити - брашно, масло (мас), захар, подправки (ненамазани и непълнени с нищо) издържат към месец, че дори и повече. Аз вече няколко пъти писах, че спокойно такъв тип сладки могат да се приготвят и замразят - издържат година и са дори по-вкусни след изваждане, защото стават по-рохки (не се сещам за по-подходяща дума на български).

В последния момент (максимално около седмица) се правят обикновено сладки от белтъчно тесто (и не заради друго, но защото са много хигроскопични, поемат бързо влага и много омекват), тип  целувки, ореховки, кокоски, както и всички видове непечени сладки.

Според мен, спокойно можеш да започнеш от сега. Peace

ПС. Току що намерих една дискусия с някаква докторка която работи в Чешкия институт по хранителни и биохимични технологии и тя казва, че когато сладките се складират правилно (в добре затворени кутии и в хладно, може и в хладилник или при студено време на балкона) издържат наистина повече от месец. Между другото също препоръчва замразяването, просто трябва да е в добре затворени кутии, за да не поема миризми. Peace
Виж целия пост
# 319
Аз меденките на Джули ги направих с Калиакра и нямах никакъв проблем PeaceДаже като пробвах една и си беше мекичка.Само пустата медена глазура не съхне и това си е Rolling EyesПрибрах ги някак си в кутии,че неможе да стоят непрекъснато отвън ,пък ще видим какво ще стане докато почна да ги украсявам.
Виж целия пост
# 320
Аз меденките на Джули ги направих с Калиакра и нямах никакъв проблем PeaceДаже като пробвах една и си беше мекичка.Само пустата медена глазура не съхне и това си е Rolling EyesПрибрах ги някак си в кутии,че неможе да стоят непрекъснато отвън ,пък ще видим какво ще стане докато почна да ги украсявам.

А много ли лепнат? Защото ако не е много не бих се притеснявала толкова, а и така или иначе ще ги украсяваш - поне глазурата ще държи добре. newsm78
 Съжалявам ако съм ви подвела с тази глазура, аз казах, че не съм я пробвала... ooooh!
Виж целия пост
# 321
natalyna,няма за какво да съжаляваш Hug Даже много благодаря за споделените рецепти и тънкости  bouquet Аз съм прочела,че не е пробвана и съм си я правила на мой риск.Единственото което ме притеснява е да не стане много на петна от докосването една до друга,  иначе нищо им няма Peace пък е и вкусна.
Виж целия пост
# 322
Леле, докато ми се размине гаденето и реша да чета и да направя нещо вие сте изписали едната тема и сте подкарали втора... ooooh!

Сега ще ви помоля да ми дадете някоя лесно изпълнима рецепта, с която да започна, че докато прочета 70 и кусур страници и реша кое ще ми е лесно и ще мине Коледа. Embarassed

Благодаря ви предварително!  bouquet
Виж целия пост
# 323
Аз най-после снощи се наканих да направя сладкиша "Домино", дето му се каня от предната тема. Прецакаха глазурата и сладкишчетата нямат много вид (все още се ядосвам на себе си упорито  Confused), но пък са толкова вкусни! Комбинацията портокалoва есенция, ягодово сладко, бадемов марципан е и шоколад е неустоима Simple Smile



Давам и рецептата отново, защото промених малко тази от списанието, а и съм написала разни уточнения, които ги няма в оригинала.

Виж целия пост
# 324
Момичета, един въпрос (за кой ли път ви го задават Embarassed) - ако днес-утре направя ванилените кравайчета и бадемовите сладки на Дядо Коледа, дали ще им е твърде рано? Или да ги отложа за следващата събота-неделя?  newsm78 Нямам фризер, така че съхраняването ще стане в кутии и в хладилника.
Виж целия пост
# 325
За бадемовите сладки на Дядо Коледа няма проблем, аз моите съм ги направила и съм ги сложила в метална кутия на балкона   Mr. Green, иначе няма да оцелеят дълго на набезите на домашните  Mr. Green
Виж целия пост
# 326
Благодарение на добрата фея summer_girl78 bouquet се сдобих с тези формички, които пбсъждахме по-напред в темата:

http://djemma.snimka.bg/hobby/formi-za-pechene-formichki-i-drugi … i.166067.21564485

Ще има значи и такива елхички и свещички на коледната ни трапеза.  chef
Виж целия пост
# 327
За бадемовите сладки на Дядо Коледа няма проблем, аз моите съм ги направила и съм ги сложила в метална кутия на балкона   Mr. Green, иначе няма да оцелеят дълго на набезите на домашните  Mr. Green

Супер, значи тях ще ги правя още сега.  Hug Май и аз ще трябва да ги подслоня на терасата, изобщо не се сетих за набезите, които и у нас са взривоопасни. Mr. Green
Виж целия пост
# 328
Момичета моля направете си поне труда да прочетете първият пост на темата - много от въпросите ви ще намерят отговор там.

lulumba, там е отговора и на твоя въпрос - кравайчетата издържат на хладно и до месец и половина. Hug
Виж целия пост
# 329
Аз се обръщам към Мариета, кога ще е удачно да забъркам от негърчетата с пълнежа. Или освен сега да ги направя, да ги изядем и за Коледа пак  hahaha
mmmshushy, ето от поста на SZA


Английски коледен кейк, от Джемма, 6 седмици преди Коледа
Ванилени кравайчета, от Наталина, издържат до месец и половина
Дрезденски щолен, от Джемма, прави се 2-3 седмици преди Коледа
Забравени сладки, на Котка, могат да се правят и предния ден
Коледни звезди на баба, от Мишел, вероятно ще издържат около месец (у дома миналата година успяха да се задържат седмица Simple Smile)
Коледни кравайчета, от apgrigorova
Линцерови сладки, от Наталина, правят се в началото на декември
Меденки, от Джемма, правят се в началото на декември
Меденките на Джули, от Наталина,правят се в началото на декември
Мъфини с кафе на ESPA, толкова са вкусни, че няма да издържат и два дни Simple Smile, все пак предполагам могат да седят 1-2 седмици, най-добре в кутия
Шоколадови звезди с капучино на Габи, издържат около месец, не е нужно да се правят по-рано




Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия