Коледа 2011 - тема 3

  • 107 427
  • 753
# 165
Да вкарам малко уточнение 15 щолена,но малки по рецептата на Джема с 1500гр.брашно,и да не си мислите че съм месила на ръка-в машината за хляб .
Благодаря за отговора за дехидрататора -ще се купува няма да го мисля толкова.Ще разгледам и ако има някакви по специални изисквания спрямо параметрите му ще се консултирам с теб.Отдавна си мечтая да си суша чери домати и червени чушки.
Аз съм подготвила от вчера линцерите и рохлите (двойна доза) да пека (любими на мъжа ми),но до преди малко чистих.Ще се пече по нощите  Grinning

Някакви идеи за интересни коледни чинийки ,кутийки или таблички на който да подготвя подаръците за приятели.Аз миналата година купих таблички от Джъмбо и стъклени купички от едно магазинче на Пиротска,но ми се иска нещо по оригинално

п.п.Самсара -меденките на Джема и Джули са лесни,рохлите,джинджифилките на Зори зависи от личния вкус.
Виж целия пост
# 166
Топчета с лешникова нуга и крокан

Виж целия пост
# 167
Савина33,мога да ти препоръчам плодова пита ,за да си използваш плодовете.Много е елементарна за приготвяне ,а  е  вкусна.
Nudel33, ако обичаш пусни и рецептата за топчетата  с нуга,изглеждат примамливо.
Виж целия пост
# 168
Много ще съм Ви благодарна, ако ми помогнете с избор на рецепта за меденки и коледни бисквитки/сладки като за Първи опит  Blush
Аз горещо препоръчвам меденките на Джули. Много лесно се работи с това тесто.
Заразихте ме с тези ванилени кравайчета.  Mr. Green Ще взема утре и от тях да спретна една доза, ма да видим дали ще остане време от тортата, че съм измислила една сложна декорация...  ooooh! А могат ли да се покрият с нещо друго освен пудра захар? Че не съм фен на пудрата захар, по-скоро на роненето и из цялата къща.  Mr. Green
Виж целия пост
# 169
Nudel33, ако обичаш пусни и рецептата за топчетата  с нуга,изглеждат примамливо.

Топчета с лешникова нуга и крокан

200гр брашно
75гр захар
щипка сол
1 яйце
100 краве масло
60гр лешникова нуга
100гр лешников крокан

От изброените продукти без нугата и крокана се приготвя тесто. Нугата се реже на малки парченца (0,5 х 0,5 см). От тестото се правят малки топчета колкото гелнички, в средата на които се слага по едно парченце нуга и се оформя на топче. Топчето се овалва в лешниковия крокан и се нарежда в тава.
Пече се при 180С за 10 минути.

Виж целия пост
# 170
мерси,nudel33,моята нуга е паста,няма да е проблем.
Виж целия пост
# 171
мерси,nudel33,моята нуга е паста,няма да е проблем.

Ако успееш с пастата, добре.  Thinking  Но аз препоръчвам да е твърда.  Naughty Опитай с шоколад ако с пастата не стане. Wink
Виж целия пост
# 172
Готови са ми и меденките. Това тесто на Джули е рай направо, особено след линцерите.  Mr. Green Много лесно и приятно за работа. Обаче в момента в който изстинаха станаха на камък. Нормално ли е?  newsm78 Не знам дали не ги изрязах много тънки...

аз моите ги слагам в кутия /метална/ и вътре резен ябълка..така омекват за 2-3 дена и са ок. или пък се слепват със сладко или мармалад
Виж целия пост
# 173
Да вкарам малко уточнение 15 щолена,но малки по рецептата на Джема с 1500гр.брашно,и да не си мислите че съм месила на ръка-в машината за хляб .
Благодаря за отговора за дехидрататора -ще се купува няма да го мисля толкова.Ще разгледам и ако има някакви по специални изисквания спрямо параметрите му ще се консултирам с теб.Отдавна си мечтая да си суша чери домати и червени чушки.
Аз съм подготвила от вчера линцерите и рохлите (двойна доза) да пека (любими на мъжа ми),но до преди малко чистих.Ще се пече по нощите  Grinning

Някакви идеи за интересни коледни чинийки ,кутийки или таблички на който да подготвя подаръците за приятели.Аз миналата година купих таблички от Джъмбо и стъклени купички от едно магазинче на Пиротска,но ми се иска нещо по оригинално

п.п.Самсара -меденките на Джема и Джули са лесни,рохлите,джинджифилките на Зори зависи от личния вкус.
за мен най-оригинално става с кошнички от медено тесто или за шоколадови бисквити, но е и голяма играчка така. Аз веднъж правих, но само за най-близките, иначе е голяма игра, а и разход на тесто.  Laughing
Ето ги моите: http://www.foto.bg/data/7087/medium/DSC015584.JPG


Аз си забърках тестото за щолен бисквитките, но ще ги пека утре, че днес съм направо гроги. Два дена боядисвам детайлите по едни Снежковци с една супер тънка четка и направо съм схваната вече. Утре ще ги снимам и покажа.  Simple Smile
Виж целия пост
# 174
Засега само запис.  Blush Миналата година благодарение на вас всички комшии ядоха вкуснотии.  Heart Eyes
  bouquet
Виж целия пост
# 175
Шехина, при мен омекват още на другия ден, но стоят отвън...мисля, че защото няма яйца и от самата тъмна захар (тя нали е една мека таква) много бързо омекват Peace Пробвай с една- две какво ще стане, но със сигурност ще се отпуснат, ако ги извадиш Simple Smile

Мерси много, Narina Hug Ще пробвам с една-две бисквитки извън кутията, да видим. Абе и така са чудни, ще правя скоро втора доза Wink И меденки слепени мисля да опитам. Изобщо тази година голям сладкарски ентусиазъм ме е обзел Heart Eyes
Виж целия пост
# 176
 Да рапортувам и аз със свършеното, но незавършено  Grinning
 Замесих двойна доза за джинджифилките на Зори, доза за линцерите ,изпекох доза меденки на Джули.  Забърках в хаванчето един куп подправки, май стана по-добре от купешката. Опитах новите форми за джинджърбред и съм много доволна, на частите от къщата брах ядове - много се издуваха , а ги точих тънко уж. Ще видим дали ще успея да спретна строежа . Утре печене на замесеното, а ако остане сили и време и една доза от бастунчетата на Танита.
 Направих и чипса от ябълка - опасно вкусен е, така че си изкупи разхода 2-3 часа печене. Благодаря на споделилите го   bouquet
Виж целия пост
# 177
Петя, ще чакам отзиви с нетърпение. И аз съм хвърлила око на щолен бисквитките.
Всяка година правя едни и същи сладки и тази година искам да променя, но не знам кои да си избера. Преглеждам първа страница по няколко пъти на ден и пак не мога да реша. Приемам всякакви съвети за изпитани и вкусни сладости. До сега съм направила рохличките, линцерите и щолен. Ще има и меденки. Искам още едни сладки и другото ще е соленки, че моите хора наблягат на соленичкото  Simple Smile  Сладките ги правя за мое удоволствие  Simple Smile......... и на гостите  Wink
Виж целия пост
# 178
Готови са ми и меденките. Това тесто на Джули е рай направо, особено след линцерите.  Mr. Green Много лесно и приятно за работа. Обаче в момента в който изстинаха станаха на камък. Нормално ли е?  newsm78 Не знам дали не ги изрязах много тънки...

аз моите ги слагам в кутия /метална/ и вътре резен ябълка..така омекват за 2-3 дена и са ок. или пък се слепват със сладко или мармалад

Интересно, ще взема да пробвам и аз с ябълка, че май не мисля да ги слепям.

Май, май и мен ме заразихте с кравайчетата Laughing
Виж целия пост
# 179
Ех тези кравайчета голяма зараза са. Преди малко извадих последната тава и докато ги овалвах в захарта се потришиха няколко къде нарочно къде не съвсем - е нали трябва да има и мостри за проба! Вкусът им много ми напомня на сладките "Гъбки" на майка ми, който мисля да направя тези дни.



Направих и луканките та тамън за Коледа ще са готови.

От формичките за сладки е имало днес и двата вида пълни кошове в Люлинското Джъмбо!

За омекване на сладки, бисквити, меденки, бишкоти и т.н. и аз слагам по няколко резенчета ябълка в кутията и до 1-2 дни вече са мекички.

Утре мъжо ще ни води на Немския Коледен Базар / в София / и нямам търпение вече!

И аз имам мелничка за подправки / мама ми я подари/ много ми е полезна.



Мил@ за оригинална опаковка на сладки в момента ми идва на ум само, че можеш да използваш картонени кутийки /може децата да ги направят и изрисуват/ или някакви коледни торбички, чорапи, шапки / като предварително си сложиш сладките в целуван/.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия