колко трудов стаж трябва за маичинство?

  • 3 427
  • 23
колко стаж се изка по новия закон,за да ползваш маичинство.аз имам 5месеца
 
Виж целия пост
# 1
Когато бях бременна трябваше 6 месеца,но мисля,че имаше някаква промяна.
Виж целия пост
# 2
6 месеца
Виж целия пост
# 3
А аз искам да попитам дали ако ги имаш тези 6 месеца стаж,но не работиш в момента на бременността имаш право на 2 години майчински  Thinking ,че вече се побърках от четене и така и не разбрах  ooooh!
Виж целия пост
# 4
Мисля, че в такъв случай получаваш една годино майчинство от "Социални грижи".
Виж целия пост
# 5
6 месеца трудов стаж. Относно въпроса на Дея, няма проблем да получаваш 2 години майчинство, стига да си на трудов договор в някоя фирма.
Виж целия пост
# 6
Ако не работиш, защото си в болничен-имаш право на 2 години платено майчинство, но ако не си на трудов договор-от Социални грижи ти плащат само 1 година.
Виж целия пост
# 7
Според промените от 2004г  за да има право на 2г платено майчинство бъдещата майка трябва да има трудов стаж 6м, независимо от периода през който са били т.е. може да не са непосредствено преди излизането в болнични. Но освен това трябва да има и поне 1 работен ден във фирма непосредствено преди излизането си в болничен по майчинство.
А от социалните  платеното майчинство е 1г и мисля, че за да се получава такова има значение доходът на член от семейството / както е при получаването на детските/.
[/size][/color]
Виж целия пост
# 8
Когато аз излязох, се искаха 6 мес през последните 12, преди излизането. Трябва да си на постояннен трудов договор, за да получаваш болнични и след това майчински /платен отпуск за отглеждане на малко дете/. Сега може да има някакви промени в изискването за стаж. Но със сигурност е необходим трудов договор, инъче няма как да се ползва платен отпуск.
В противен случай се отпускат месечни социални помощи, но те са само една година, в по-малък размер са и времето не се смята за трудов стаж. В този случай майката трябва да се самоосигурява здравно. Rolling Eyes
Моята информация е малко стара, дано има някакви положителни промени.
Виж целия пост
# 9
Според промените от 2004г  за да има право на 2г платено майчинство бъдещата майка трябва да има трудов стаж 6м, независимо от периода през който са били т.е. може да не са непосредствено преди излизането в болнични. Но освен това трябва да има и поне 1 работен ден във фирма непосредствено преди излизането си в болничен по майчинство.
А от социалните  платеното майчинство е 1г и мисля, че за да се получава такова има значение доходът на член от семейството / както е при получаването на детските/.
[/size][/color]
да така е, за 1 година ама не се казва майчинство, а социална помощ за отглеждане на дете до 1 година и се подава декларация за 6 месеца, а после още една за следващите 6 месеца
Виж целия пост
# 10
Мисля че сега има промени и ти трябват 8 месеца но не съм сигурна.Трябва да говориш със счетоводител
Виж целия пост
# 11
6 месеца ми искат на мене за да мога да почна да ползвам болнични Laughing За майчинството също толкова.
Виж целия пост
# 12
Изисква се 6 месеца осигурителен стаж.
При работа по трудов договор - платен год. отпуск за отглеждане на дете до навършване на 2 год. възраст.
Семейни помощи за деца - 1 година, при условие, че доходът е по-малък или равен на 200 лв. на член от семейството. При по-висок доход, помощи не се изплащат.
Виж целия пост
# 13
Благодаря много сега ми стана ясно.Аз си намерих фирма обаче незнам дали имам още време да ме назначи,излизам в болничен на 9-ти март за раждане.
Искам да питам ако имам време и фирмата ме назначи на трудов договор той трябва да е през двете години когато тече майчинството нали?
Също искам аз да си поема разходите (да не натоварвам фирмата) -тоест какво трябва да заплатя като осигуровки на държавата до раждането ,а и след това разбира се.
-този болничен за раждане изплаща ли се някаква сума  и от къде?

Искам общо взето да разбера какви задължения имат от фирмата която ме назначи.

Благодаря страшно много предварително  Grinning
Виж целия пост
# 14
Трябва да имаш 6 месеца трудов стаж като към момента на излизане в майчинство трябва да се водиш на постоянен трудов договор.

Дея, щом имаш фирма където да те водят на работа трябва просто в оставащото време до март да си платиш осигуровките. Обаче побързай, че не ти остава много време, а трябва поне месец да се водиш на работа преди да излезеш в болнични за раждане.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия