Искам да кажа ... (18)_05.01-11.01

  • 60 470
  • 1 473
# 690
Някой напред писа, че трябвало да се бърка поне час, за да започне да сладни. Затова ставал по-хубав в пекарната.
Виж целия пост
# 691
Е, без мен тогава! Laughing

Като гъстота си беше идеален според мен, но този вкус, този вкус... Sick и сол имаше. Масълцето и пиперче. На мен не ми хареса как го направих.
Виж целия пост
# 692
Оф, Селфиииии, оф!

Като поизстине леко, но такъв, направен в тенджера, се поръсва отгоре със сиренье Отделно се запържва маслото с пипера и се полива качамака със сиреньето. Отделно се запържват бекончетата.
Виж целия пост
# 693
Без да се обиждаш ама верно гнус GrinningКак брашно,винаги царевичен грис подчертавам.Завира 2 литра вода на котлона,изсипваш методично бъркайки пакетчето от 0,500 кг. грис във врящата вода.Бъркаш по-малко от 5 минути.Отнемаш от котлона,разтопяваш 0,250 кг. пакет масло.Намасляваш тавата слагаш от готовия качамак и с маслото напояваш и така един ред -ръсиш сирене и бекон отгоре пак ред качамак и с маслото заливаш докат свърши пак сирене и червено пиперче.А във водата си добавяш и сол на вкус.Пробвай така отнема по малко от час. Grinning
Виж целия пост
# 694
Ще ме карате да направя видео. Mr. Green гняс е за мен! Няма да правя повече. Вие верно ли си мислехте, че суров бекон съм хвърлила. Това беше най вкусната част от ужаса. Аз няма да повторя. Peace
Виж целия пост
# 695
Момичетааа, тази вечер и аз с качамак гощавах домочадието!  Joy
Направих го точно както Нино написа, ама му добавих и малко пръжки, домашни!   Crazy
Стана ... ммммм!
Виж целия пост
# 696
За 5мин гриса не се сварява.
Отделно, че това което се продава у нас си е от фуражната царевица в повечето случаи. А не от специалните сортове, които отглеждат в Румъния за малай. ( така наричат брашното за качамак). Тогава техният наистина става сладък...докато нашия си е безвкусен.
Виж целия пост
# 697
Сгъсти се за по малко от десет минути. Ще демонстрирам! Laughing
Виж целия пост
# 698
Ами аз само с грис правя и за толкова е готов.Сигурно съм уцелила румънски Laughing
Виж целия пост
# 699
Сгъсти се за по малко от десет минути. Ще демонстрирам! Laughing

 Ми то се прави на много слаб огън, намалява се, сипва се по малко и постепенно и се бърка, жено!

Така както го описваш, баба "грашеше" на кокошките и прасетата  Mr. Green
Виж целия пост
# 700
 Joy Joy Joy на слаб огън, на слаб. Иначе нямаше да ми се случи да опитам качамака си. Joy не е за мен това. Ще си ям само царевичния хляб. Crossing Arms
Виж целия пост
# 701
Сгъсти се за по малко от десет минути. Ще демонстрирам! Laughing

 Ми то се прави на много слаб огън, намалява се, сипва се по малко и постепенно и се бърка, жено!

Така както го описваш, баба "грашеше" на кокошките и прасетата  Mr. Green


Хах...точно. Simple Smile
Той се сгъстява бързо, но не се сварява.  Същото като да ядеш несварен ориз.
Виж целия пост
# 702
Бе, да ти кажа на сварено ми прилича, не хрупка. Mr. Green карай...
Определено не е като несварен ориз. Усеща се!

Супер дупер царевично брашно ще да е! Joy
Виж целия пост
# 703
Нямам набюдения да е несварено.
Виж целия пост
# 704
Селфи и аз за толкова години не разбрах ни с качамака, ни с полентата, ни с мамалигата   Mr. Green. Все са ми едни безвкусни и блудкави.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия