Спортуващи майка кърмачки има ли???

  • 1 139
  • 16
Интересува ме защото съм чела че при спортуване може да намалее кърмата,при потене да се отделят токсини чрез нея...
И все пак някои от вас спортуват ли?Simple SmileИ забелязали ли сте промяна в лактацията:)))
За инфо бебчо е на 4 мес.и половина...Откога мога да се заема и малко по активно>?
Виж целия пост
# 1
Ако това ще ти помогне аз започнах когато Магдалена стана на 4 месеца. Ще уточня, че родих със секцио и затова изчаках . Не ходя на фитнес, занимавам се в къщи, т.е. правя упражнения. Няма промяна, нито ми е намаляла кърмата, нито нещо друго. Така, че ако си решила - смело давай! Идва лято, трябва да сме във форма. Успех и целувки.
Виж целия пост
# 2
И аз така, спорт малко силно казано- правя всеки ден упражнения в къщи.Почнах чак  около 8-мия месец, не за друго ами от мързел Embarassedза кърменето никакви проблеми няма.Успех!
Виж целия пост
# 3
Ходя на фитнес от два месеца. Тренирам доста усилено и с големи тежести. Вихрен не се оплаква от вкуса на кърмата Simple Smile
Започвай... от сега.
Виж целия пост
# 4
Започнах да ходя на фитнес още преди бебка да навърши два месеца. Ходя два пъти седмично. Нямам промяна в лактацията. Няма да имаш проблеми стига да пиеш повече течности. Просто си носи вода и пий и по време на тренировката
Виж целия пост
# 5
можеш спокойно да си спортуваш. Изчаках 3 месеца след раждането, за възстановяване на организма и да избегна евентуални нежелани травми. Започнах постепенно и бързо влязох във форма /3 пъти седмично по 60мин. аеробика/. Не оказа влияние на кърмата.
Виж целия пост
# 6
И аз почнах да бягам на пътека вкъщи по 40 минути на ден, когато малката беше на два месеца и половина. От тогава до сега съм имала периоди от по две седмици активно спортуване и две седмици почивка. Свалих близо 15 кг за седем месеца (без да променям хранителния си режим) и от това не съм забелязала нито кърмата да ми е намаляла, нито да се е натровило нещо бебето от токсините дето се отделяли от спортуването Simple Smile. Мисля, че за леки поддържащи упражнения няма проблем, стига да нямаш амбиции за професионални спортове нещо..(
Виж целия пост
# 7
Спортуваща, силно казано но вкъщи упражнения- да. В началото докато Дана навърши 6мес. продължих упражненията, които правех докато бях бременна, а след това леко поувеличих бройката, но все още внимавам защото все пак се кърмим, а Дана ми е по- важна от всичко друго. Peace
Виж целия пост
# 8
Единственото, което правя е преди тренировка да изцедя и естествено да пия повече вода. Промяна  newsm78 поне негативна не съм забелязала.
Виж целия пост
# 9
Аз ходя на фитнес още след първия месец (родих със секцио), при това тренирам с големи тежести  Laughing
Няма нищо страшно, просто пий водичка!
Виж целия пост
# 10
Спортувам още от края на първия месец:) Не ми е намаляла кърмата. Да не говорим че по някое време освен спорта пазех и умерена диетка. Свалих 4 кила, но продължавам да кърмя Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Аз също кърмя и ходя на тае-бо 2 пъти седмично - за повече няма кой да гледа бебка.Не съм забелязала да ми намалява кърмата.Даже последните няколко дни (и нощи) когато бебка е сънлива и я мързи да папка се стига до помпата защото ми се препълват гърдите  ooooh!
Виж целия пост
# 12
Аз ходя на каланетика 2-3 пъти седмично. Да, като че ли гърдите ми не се препълват толкова, но бебо няма възражения и наддава добре. Захранигме се на 5,5 до сега имам само 1 изместено хранене. Давай смело със спорта не пречи според мен. А за токсини се съмнявам да има чак пък толкова защото не отслабвам!! Т.е. не правя диета и не съм свалила нито грам откакто съм си дошла в къщи от родилният дом #Cussing out.(но това е друга история)
Виж целия пост
# 13
Ходя на фитнес вече 3-та седмица, 3 пъти седмично, по 60 минути. Тренировките са доста сериозни. За този период вече свалих 2.5 кг. Давам да суче преди тренировка. След тренировка се къпя, естествено, и  пак ми слиза кърма, така че предлагам пак. Не се разделям с кърмаческия сутиен и подплънките, докато тренирам.
Виж целия пост
# 14
Започнах с леки упражнения в къщи 10-12 дни след раждането, въпреки че беше секцио. Аз, обаче съм инструктор и много внимавам какво правя. Точно месец по-късно започнах да си водя часовете по тае-бо и пилатес. До ден днешен кърмя и не спирам да спортувам, т.е. всеки ден! Нито ми е намаляла кърмата, нито пък съм отровила бебока.
Спортувай си спокойно и най-важното е да ти е приятно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия