Re: Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 3

  • 107 388
  • 753
# 255
Денисче, понеже не ме пуснаха да вляза при Стаменов, а само акушерката ме консултира днес и то на крак пред вратата, исках теб да питам - съмнява ме, че са се хванали и двете бластоцистчета. Дай Боже! Чета, че им трябва много калций сега и понеже много ме е страх на собствена глава да приемам нещо, какъв съвет би ми дала? В момента пия само Неофолик Мета 800мгр, Омега 3 само 1000мг дн. и Вигантол 1-2 капки дневно. И естествено Еутирокса. Днес звънях на ендокриноложката, казах и че ми е положителен теста и тя не ми вдигна дозата. Много съм учудена. Преди трансфер ТСХ беше 1.46 и взимам 75мгр. След 7дни ще ходя пак в Надежда да пускам имунология и тогава ще пусна пак ТСХ. На мен мисълта ми е - не трябва ли още нещо да пия за мъниците? За калций?
Благодаря ти! Гушвам те Hug lovekiss Kissing Heart
Трябва да приемаш Омега 3 с повече DHA - много полезна, както за бебчовците, така и за теб -за бебетата: за кожата, очите, мозъка, нервната с-ма / нервните клетки - невроните/ паметта, когнитивната функция, за теб: намалява риска от преждевременно раждане и т.н.
Вземи си витамини за бременни - те съдържат всичко необходимо
И пусни контрола - ТСХ, ЧХГ и Прогестерон
 Hug дано да си имаш две прекрасни малки съкровища - ще стискам палци и ще чакам новини
Виж целия пост
# 256
Боже, колко те обичам Kissing Heart Flowers Bouquet
Само да вметна- тия витамини имат йод. Не знам такива да нямат. Нали съм с Хашимото и все ме е страх от него да не го възбудя нещо с тоя йод. Преди ги бях гледала. Сега ще разровя пак да гледам. Ти как мислиш за този йод?
Виж целия пост
# 257
Боже, колко те обичам Kissing Heart Flowers Bouquet
Само да вметна- тия витамини имат йод. Не знам такива да нямат. Нали съм с Хашимото и все ме е страх от него да не го възбудя нещо с тоя йод. Преди ги бях гледала. Сега ще разровя пак да гледам. Ти как мислиш за този йод?
Говори с Ендокринолог - йодът е важен и за бебетата / за интелектуалното им развитие и т.н./
Бях попаднала на едни хубави  МВ за Бр.  с по-малко йод, ще потърся и ще ти пиша
Виж целия пост
# 258
аз съм попадала само на тези без йод но имат малко соя http://www.iherb.com/Nature-s-Bounty-Your-Life-Multi-Multiminera … 60-Softgels/32484
Виж целия пост
# 259
http://www.marvi.bg/complete-pharma-bioviton-multivitaminen-komp … 30-tabl-3839.html
Денисче, какво ще кажеш за тези?

Без йод и селен са. На мен Стаменов ми каза, че Селена бил ембриотоксичин. А аз не мога да намеря витамини за бременни без йод и селен. Май са само тези. Макар, че ме яде отвътре защо пък да няма йод, все пак той трябва за развитието на ембриона?!  newsm78
Виж целия пост
# 260
http://www.marvi.bg/complete-pharma-bioviton-multivitaminen-komp … 30-tabl-3839.html
Денисче, какво ще кажеш за тези?

Без йод и селен са. На мен Стаменов ми каза, че Селена бил ембриотоксичин. А аз не мога да намеря витамини за бременни без йод и селен. Май са само тези. Макар, че ме яде отвътре защо пък да няма йод, все пак той трябва за развитието на ембриона?!  newsm78
Стават  Peace
Хапвай храни богати на йод
Виж целия пост
# 261
Здравейте! Искам да попитам за корен от мака на прах. Четох доста за него, купих го и започвам приема. Да кажа накратко, при последния преглед при АГ се видя "лека поликистозна структура" на яйчниците, предписаха ми стимулация с клостилбегит и дуфастон, като попорочетох за това и ми се стори прибързано и затова мисля да пробвам първо със "суперхрани" и витамини. Пия фолиева киселина от месец. А сега мисля да започна заедно с приятеля ми и корен от мака, също и спирулина, но май се припокриват съставките на маката и спирулина.
Какви са ви мненията за двете добавки?
Виж целия пост
# 262
Здравейте! Искам да попитам за корен от мака на прах. Четох доста за него, купих го и започвам приема. Да кажа накратко, при последния преглед при АГ се видя "лека поликистозна структура" на яйчниците, предписаха ми стимулация с клостилбегит и дуфастон, като попорочетох за това и ми се стори прибързано и затова мисля да пробвам първо със "суперхрани" и витамини. Пия фолиева киселина от месец. А сега мисля да започна заедно с приятеля ми и корен от мака, също и спирулина, но май се припокриват съставките на маката и спирулина.
Какви са ви мненията за двете добавки?
Спирулината е Ок. но Мака, не е най-добрият вариант за теб - за мъже, става, но при жените повишава нивата на естрогените и тестостерона и след като си с ПКЯ, състоянието ти може да се усложни / естрогените ти и без това са високи/
Вярно, че тази добавка дава сила, тонус, енергия, увеличава либидото и т.н., но, производителите премълчават, как точно се получава това.
По-подходящи са Дивият ямс и Витекса, Масло от вечерна иглика, Омега 3
Виж целия пост
# 263
Благодаря за бързия отговор, но на мен не ми е поставена диагноза ПКЯ, защото доколкото знам трябва и изследвания за да кажат със сигурност. Пък и аз имам редовен цикъл, просто е с различен интервал: от 31 до 36 дни, нямам наднормено тегло, нито излишно окосмяване.
Чудя се и аз вече, може и овулация да имам, но да е късна. Другия месец ще засичам.
Аз разбрах, че корена от мака балансира хормоните, тоест повишава някои ако имат нужда, други намалява. Навсякъде така пише. Та затова реших, че може да е за мен.
Имам предвид, аз не знам кое ми е завишено. Това с високия естроген задължително ли е при поликистоза?
Виж целия пост
# 264
Здравейте момичета,
Поизчетох темите назад, защото исках да използвам вече написаното и да си съставя сама някаква схема на витамини и добавки, но си признавам че тотално се обърках.
Аз съм с операция от ендометриозна киста, последвало лечение със Золадекс и вече 5 месеца след Золадекса неуспешни опити за бебче. Скоро ще посетя и клиника по репродуктивни проблеми, въпреки че моя лекар ми казва, че всичко изглежда абсолютно наред. Дори ми установи хиперовулация в началото на миналия месец. Искам обаче да си дам месец-два последен шанс и да взимам някакви витамини и добавки, с надеждата нещата да се получат. До момента пия единствено Неофолик и Масло от вечерна иглика от М. до О. Искам да включа най-необходимите и важни витамини, които е добре да се приемат за подпомагане на овулация, за подобряване качество на яйцеклетки и увеличаване на лутеална фаза, защото след Золадекса ми се скъси и МЦ /23-25 дни/ и лутеалната фаза /10-11 дни/. Някакъв съвет? Според вас да заменя ли Неофолика с Неофолик Мета? Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 265
Здравейте! От доста време чета темата и реших и аз да помоля за помощ. Накратко имам два опита ин витро, вторият приключил много скоро с извънматочна бременност и последвала лапароскопия за премахването и. На 38 год. съм, ФСХ 17,38  
АМХ 0,634 при 0,777 долна граница, Естрадиол 35,75 на втори ден от Ц, О ми е на 12 ден. Пия Еутирокс 50 мг. и бромокриптин за пролактина, който е на горната граница. Наясно съм, че яйцеклетките ми са на привършване и затова искам да вземам някакви добавки за да подобря качеството им. Пия инофолик от 3мес.(с прекъсване по време на бременността), Q 10 на Допелхерц, но като чета разбирам, че май не са мн.качествени. Изчетах доста и се ориентирах с някои неща, но много се притеснявам да не объркам нещо. Разбрах, че добрите добавки са от iherbs, но дали има с подобно качество от Бг? Ако направя  поръчка от ihrebs за колко време пристига? Благодаря!  smile3525 bouquet
Виж целия пост
# 266
Здравейте,
Преди малко прочетох, че вит С и В6 постигат много добри резултати за увеличаване на дължината на ЛФ. Дали някой е пробвал това и най-важното, което ме интересува е дали да ги приемам през целия цикъл или само по време на ЛФ?
Виж целия пост
# 267
Здравейте,
Преди малко прочетох, че вит С и В6 постигат много добри резултати за увеличаване на дължината на ЛФ. Дали някой е пробвал това и най-важното, което ме интересува е дали да ги приемам през целия цикъл или само по време на ЛФ?
През целият МЦ
Вит. В6 има ролята на ко-фактор и подпомага много процеси в репродуктивната функция  Peace
Виж целия пост
# 268
Много благодаря  bouquet!
Виж целия пост
# 269
Здравейте момичета Simple Smile

Денис  Heart Eyes може ли да ми препоръчаш коя омега 7 да поръчам от iherb. Гледам че има няколко модела, единият мисля че е от рибено масло, а другият с растителен произход...кой е по-добрият вариант или директно продукт?

Благодаря  bouquet

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия