15-минутни ястия - идеи и рецепти

  • 209 624
  • 772
# 330
Най-бързото за мен всъщност е риба на фурна. Пъстърва, може и сьомгова, скумрия, ципура, лаврак - важното е да е вкусна риба. Осолявам, омазнявам и върху хартия за печене Peace
Виж целия пост
# 331
БЪРЗА СПАНАЧЕНА СУПА

Задушавам лук и моркови, изсипвам от каната вряла вода с пакет смлян спанак от Лидл и после прибавям или ориз или фиде. Може да се застрои, може и само с лимон.
Виж целия пост
# 332
И аз си правя подобна супа със замразен спанак от Лидл. Но, мъжете ми много харесват пюре от спанак за гарнитура. Размразявам донякъде същия спанак, в тиган слагам малко масло, може и 1-2 лъжици брашно /ако спанака не е размразен, има повече течност/, изсипвам спанака, прибавям малко течна сметана, някаква подправка - например Пикантина, магданоз, или джоджен, малко смлян сушен чесън, и за 5-10 минути е готово. За разкош, понякога добавям 1 кофичка /150-200 гр. котидж сирене, или пък едно разбито яйце/. Аз, мога да си вечерям само със този спанак, но за тях, както обикновено, гледам да има и някакво готово месо към "гарнитурата".
Виж целия пост
# 333
Картофи в микровълнова фурна(15 мин):
Цели,средни по размер картофи се измиват много добре(не се белят),надупчват се с вилица и още мокри се поръсват отвсякъде със сол.Слагат се в подходяща чиния и се пускат на максимална мощност,като по средата на времето за печене се обръщат (за 5 картофа ,ми трябват 8 мин.,Но всеки трябва да си прецени мощността на  микровълновата си).Изчаквам ги 2 минутки без да ги вадя.През това време си режа колбаси,сирена,може и яйце да се свари и настърже,гъби от буркан,консервиран грах,царевица.Аз задължително слагам топено сирене и настърган кашкавал.Използвала съм за пълнеж и руска/млечна салата.Картофите се режат на две ,както са си с кората,издълбават се внимателно с лъжичка и издълбаното се смесва с избраните продукти за плънката.Преди да се напълнят може да се мазнат с лютеничка,масълце,крема сирене и т.н.Пълнят се и се сервират.Аз ги заливам с млечно -чеснов сос,но може и друг (готов за по-бързо ).
На мен ми харесват и само изпечени така,разрязани на две и намазани с масло,залети със смес от оцет,счукан чесън и копър Simple Smile
Виж целия пост
# 334
и от мен една бърза рецепта с картофи:
замразени бланширани картофи ги запичам за 10 минути във фурната на 250 градуса.През това режа шунка на кубчета,която ръся върху картофките,стържа кашкавал и запичам за още 5 минутки до разтичането му  Wink
Виж целия пост
# 335
Тази тема ми трябваше, за да има повече време за компа...
Виж целия пост
# 336
  Дано не досадя с подробното обяснение на най-лесната бобена яхния, която правя в къщи. Лятото на огъня в село затворих 15 буркана бял боб. Вари се 2 часа, 2 часа и половина. Днес с чопър нарязах лук, праз, морков, голяма червена чушка, един картоф,както и една замразена тиквичка от фризера/тя е задължителна поне според мен/.Поизпържих ги леко, сложих червен пипер, бобеца от буркана и домат/направо от фризера/.Накрая сол и джоджен. И стана уникално вкусна.
Виж целия пост
# 337
Как си правиш доматите за фризера? Нарязани на конкасе (кубченца) в пликче и замразяваш, така ли?
Виж целия пост
# 338
    Попарени във вряла вода, после веднага в студена. След което ги обелвам. За кратко в чопъра/пести се време и енергия/. И накрая във формички от бисквити. Стават във перфектна правоъгълна форма. След като замръзнат за кратко намокрям формата - и доматите в пликчета. Използвам формичките да замразя следващата партида.
Виж целия пост
# 339
Пържена туршия с яйца
Изцежда се 1 буркан царска туршия от сока, слага се с малко олио в един тиган да се запържи десетина минути. Чукват се 7-8 яйца и се запържва още 2 минути . Simple Smile
Виж целия пост
# 340
Аз от спанака в пакет правя запеканка, която има вкус на спаначените кюфтета в хепито.
 
В размразен сапанак, слагам малко сол, смесвам с наситнено морковче, лук, чесънче на стъклена тава.
Заливам с разбито яйце сирене и мляко, обърквам.
Ако е много воднисто слагам галета. Добавям отгоре бучици масло.
Печем.
Сервираме с кисело мляко. Става да си оближеш пръстите.
Виж целия пост
# 341
Какво мляко-кисело или прясно?
Виж целия пост
# 342
Каквото имаш. Аз го правя с прясно най-често.
Виж целия пост
# 343
Днес за не повече от 20 мин направих страхотна (крем) супа от праз, картоф и морков.

3 стръка праз нарязан на кръгчета + настърган на ситно малък морков се задушават до омекване в малко олио. междувременно обелих и нарязах 3 картофа. Щом празът и моркова омекнаха долях вода, колкото да ги покрие и сложих картофите при тях. Щом картофите се свариха на около 70% долях половин литър прясно мляко и още малко вода, сложих сол, черен пипер и мъничко червен пипер. Оставих да поври още 2 -3 мин, докато картофите са напълно готови. Свалих от огъня и сервирах с малко масълце отгоре.

ММ хареса супичката така и си я хапна с удоволствие, а аз за себе си я пасирах и натроших малко сиренце отгоре - уникално вкусно се получи.
Виж целия пост
# 344
Днес за не повече от 20 мин направих страхотна (крем) супа от праз, картоф и морков.

3 стръка праз нарязан на кръгчета + настърган на ситно малък морков се задушават до омекване в малко олио. междувременно обелих и нарязах 3 картофа. Щом празът и моркова омекнаха долях вода, колкото да ги покрие и сложих картофите при тях. Щом картофите се свариха на около 70% долях половин литър прясно мляко и още малко вода, сложих сол, черен пипер и мъничко червен пипер. Оставих да поври още 2 -3 мин, докато картофите са напълно готови. Свалих от огъня и сервирах с малко масълце отгоре.

ММ хареса супичката така и си я хапна с удоволствие, а аз за себе си я пасирах и натроших малко сиренце отгоре - уникално вкусно се получи.
Звучи много добре. С удоволствие ще я пробвам тези дни.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия