До кога изцеждане и на двете гърди

  • 1 257
  • 6
Здравейте мили мами,
имам един въпрос,до кога трябва да се изцеждат и двете гърди.Имам дъжеря на 11 дена и се я кърмя като редувам гърдите,но след като я накърмя трябва ли да изцеждам и другата гърда?Благодаря много от сега Hug
Виж целия пост
# 1
Повечето мами получават съвет да се изцеждат задължително, но на практика ако бебето се храни на поискване то само регулира количеството кърма и няма никаква нужда да изцеждаш след кърмене Grinning
Тази статия ще ти даде отговори на въпросите около това дали изобщо е необходимо да се цедиш:
Изцеждане на кърмата - кога е необходимо това
Виж целия пост
# 2
Можеш да прочетеш и тази темичка за цеденето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=87525.msg1518271#msg1518271
Виж целия пост
# 3
Цедиш само ако усещаш голямо напрежение в гърдите, ако има бучки в гърдите или ако гърдите са много твърди и болезнени като НЕ трябва да цедиш до пълно изпразване, а само докато усетиш облекчение и напрежението и твърдината се премахнат.
Ако цедиш до пълно изпразване и двете гърди само стимулираш отделянето на мляко и се завърташ в един порочен кръг- ти цедиш защото има много мляко, а има много мляко защото цедиш Rolling Eyes
Ако не усещаш напрежение, бучки и т.н. в гърдите то значи лактацията вече се е регулирала и недей да цедиш.
Виж целия пост
# 4
много добре са ти казали мамите и благодарение на тях и аз спрях да изцеждам,правех го 3 месеца и знам колко е мъчително.
Виж целия пост
# 5
Аз кърмих и от двете гърди при всяко хранене. Изцеждах почти след всяко хранене но не до капка  до 3-тият месец и замразявах кърмата във фризер .Така можех да оставя малкият за по-дълго време на някоя баба Grinning
Виж целия пост
# 6

        Изцеждах до средата на 2м,особено ако чувствах напрегнати гърдите си.Оттогава кърменето за мен е удоволствие Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия