Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 11

  • 52 440
  • 753
# 285
Абе и аз сега четох, че и търкането на очите си е симптом за зъби. От няколко вечери е много крива. През деня е добре, но стъмни ли се и започва един ужасен рев. Това от няколко дни! А иначе сменям лигавници през половин час и суша на парното,защото имам 7 налични и не ни стигат. Също така с пръсти и нокти си дере венците. Спи цяла нощ с биберон и не го пуска. Като й го махна в просъница си налапва пръстите.
Явно зъби ще да са! 😉
 Иза , да не я мъча, въпреки че виждам,че не се е нахранила. Предлагам по-често гърда. Иначе й гледах устата, няма нищо нередно. И не мисля, че нещо я боли , нито коремчето, нито гъбички. Ще видим какво ще излезе накрая!
Виж целия пост
# 286
Има си такива периоди при дребосъците с дълго висене на гърда, нервничене и друго нетипично поведение. Ако всичко друго с детето е наред, обикновено приключват за няколко дни или до 1-2 седмици. Прието е че са свързани със "скокове" в развитието - моменти, в които физически и психически детето се развива по-интензивно. Случват се обикновено около 5та, 8ма, 12та, 17та, 26та, 36та, 44та и 53та седмица.
Pippa и Stich, вие сте около 17тата, така че ако няма нещо, което ви кара да мислите, че дребните са болни, трябва само да сте търпеливи. При нас обикновено бяха над седмица тези периоди.
Виж целия пост
# 287
За раздразнените зърна се сетих че има едно колектори на авент, имат силиконова част, която се лепи на гърдата и зърното стърчи през дупката и отгоре се затварят с пластмасова част  и така зърното седи на въздух без да се трие в нищо. Не са за кърмене, само за събиране на кърма се водят. Може това което тече да си го събирате за по-нататък.
Виж целия пост
# 288
Здравейте мами, имам едно въпросче и не можах да намеря по подходяща активна тема.
Става въпрос за гърдите - през доста голяма част от бременността гърдите ми щяха да се пръснат и бяха прекрасно напращели, твърди и огромни. Към средата на 7 месец обаче се отпуснаха доста и омекнаха. От вчера насам наблюдавам коренна промяна - издуха се и напращяха отново, станаха твърди и пак си върнаха прекрасната форма. Та случвало ли ви се е да "изпуснат" и дали това втвърдяване и "наливане" са някакъв предвестник за наближаващо раждане?
Виж целия пост
# 289
Хормони. На мен ми бяха нормални през бременността.
Виж целия пост
# 290
Добро утро! Съжалявам, че.първият пост е снимка на памперс. Simple Smile мисля, че успях да се преборя и качих снимка. Има ли място за притеснение? И друг път е имал слуз, никога не ме е притеснявало, но просто сега е по 3 пъти на ден (от 3 дни) Струва ми се, че има и някакви черни неща. Благодаря предварително.
http://prikachi.com/images.php?images/680/8954680P.jpg
Виж целия пост
# 291
Нещо да си хапнала по-така? Люто, млечно, плод по-различен, шоколадче?
Виж целия пост
# 292
Не, с изключение на едни круши, но от няколко дни не съм. Млечни ям рядко, шоколад всеки ден по.малко, но досега не е имало проблем. Докато беше болен имаше разстройство за ден и после няколко дни ей така акаше по 3-4 пъти. После се оправи и сега пак.

Т.е. си на мнение, че не е съвсем нормален памперсът?
Виж целия пост
# 293
Ми нашият доста прилича на вашия, но с по-малко слуз, вече почти не виждам онова жълто ако като извара с бели зрънца, но тъй като наддава добре и няма други смущаващи неща съм го класифицирала като нормално до доказване на противното.
Виж целия пост
# 294
Здравейте мами, бебето ми е на 3 месеца, а мисля че кърмата ми спира. От доста време не достига и въпреки опитите ми да я стимулирам се наложи дохранване. Днес имам признаци, че ще ми тръгне цикъла-розово зацапване и чувствам гърдите си празни Sad Много ми е мъчно. Знаете ли дали е обратимо или като тръгне цикъла нищо не може да се направи повече?
Виж целия пост
# 295
Аз знам, че в 3-ти месец се случва да намалее кърмата временно. Предстоящ цикъл също би могъл да я намали, но не знам след като ти дойде дали се възстановява количеството.
Виж целия пост
# 296
Мимоце,  аз имах един цикъл вече малко намаля кърмата, но мисля, че после се оправи.  Най-мн.  се стимулира кърма с нощно кърмене поне 2. Поне така се оправих аз и засега е добре.  Бебка почна да се буди заради венците и я храня по-малко по 2-3пъти през нощта.  Не е мн. приятно, но е добре за кърмата. Бебка е на 4месеца без 4дена.

Виж целия пост
# 297
И при мен се случва да намалее кърмата. Събуждам се през нощта в 1 часа за цедене и Бебка се храни в 3 или 4 тоест 2 изпразвания на гърдите и нещата се оправят за няколко дни. Отделно и през деня на 2 часа хранене и доизцеждане.
Виж целия пост
# 298
Значи има надежда, аз също я кърмя 2 пъти през нощта и това са единствените хранения изцяло на кърма, отделен е въпроса како изяжда като количество през нощта. Сега се изцедих, за 3 часа едва 50 мл.  от двете общо. Чудя се дали да не пробвам с Фенугрийк?
Виж целия пост
# 299
Пробвай с всякакви стимулиращи методи, нещата не са загубени, има надежда да увеличиш количествата!
Възстановяването на цикъла не означава спиране на кърмата. Всичко зависи от хормоните ти, но едното нещо не изключва другото. Възможно е дните преди цикъл да има лек спад в количеството, но това се оправя бързо и от само себе си. Важното е да кърмиш, ако искаш пробвай да дохранваш със сонда, за да седи бебето на гърда и да стимулира гърдите. Може да пробваш и няколко дни да не даваш много често добавка, ами да слагаш постоянно на гърда. Изморително ще е, но според мен за няколко дни може да се стимулира достатъчно. Лактогонни чайчета, фенугрийк и каквото още се сетиш може да опиташ. Също така ако искаш да стимулираш, то цедене на 3 часа си е редичко, предвид ефекта, който искаш да постигнеш. През 2 часа мисля че е по-добре и нощем колкото пъти детето иска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия