Глиган или кифла - Summer edition 2017

  • 454 181
  • 6 005
# 1 335
Моите родители не са на по 60+, справят се идеално. А и голямото дете няма нужда от "гледане", а само наблюдаване. Макар и малкото да е доста самостоятелно.

Имат достатъчно "нерви", а и с тях децата се държат по различен начин, както и обратното.
Имат време и правят неща, за които аз нямам нито време, нито нерви да се занимавам примерно.
Виж целия пост
# 1 336
Сирен,  нещо изнервана ми звучиш от това постоянно майчинство.
То не може  хем трижди да продължиш хубавите си гени, хем душата в рая.
Може, но ако имаш постояна 24h помощ.
Ходете на хотели с АИ и янимация, така Няма да мислиш за храна,  а децата ще имат своето време други деца в мероприятия организирани от аниматори.
В хубавите хотели има и специални детски менюта, съобразена храна за деца, и въобще концепцията за деца е застъпена основно, така наречените kids friendly хотели.
Виж целия пост
# 1 337
Това за внуците и майка ми ми го е казвала, ама не мога да го повярвам. Стрес си е според мен.
Виж целия пост
# 1 338
Въпрос на вкус, Ша. На мен хотел, ориентиран към семейства с деца, с хранене на блок-маса, басейн и детска анимация ми звучи като съдба, по-ужасна от смъртта. Честно си признавам, че предпочитам да прекарам седмица в Курило, отколкото в хотелски комплекс като описания от теб.
Виж целия пост
# 1 339
А пробвала ли си?
Може да не ти се стори толкова ужасно.  Wink
Виж целия пост
# 1 340
Въпрос на вкус, Ша. На мен хотел, ориентиран към семейства с деца, с хранене на блок-маса, басейн и детска анимация ми звучи като съдба, по-ужасна от смъртта. Честно си признавам, че предпочитам да прекарам седмица в Курило, отколкото в хотелски комплекс като описания от теб.

Да си призная и аз не предпочитам компанията на други деца освен моето, но варианти има и без ол инклузив "Мальчики, сюда, сюда!!!"

Идеалното е почивка с баба или друг човек, който обича да чете и да става рано, за да поеме луфтовете нощем и рано сутрин.
Виж целия пост
# 1 341
За мен такава почивка с дете между 2 и 5 е добър вариант, макар че и аз не си падам по ол инклузив. Ходихме на такива, докато детето навърши прилична възраст, за да се мъкнем, където ни е кеф. Една година ходихме и на къмпинг (на 3 беше) и също ни хареса.
Виж целия пост
# 1 342
Така е, Бояна, аз оплаквания от почивки с деца нямам, винаги сме си изкарвали чудесно, като разбира се съм се съобразявала с това, че съм с деца и затова няма как да се държим като двойка без деца.
Точно чуждите деца и още повече родителите им не мога да понасям, затова избягвам настаняваме в кидс-френдли хотели. Пред компанията на летуващи семейства, предпочитам тази на диагностицирани луди и техните психиатри, затова и споменах Курило. Още ми държи влага една почивка в прехвален комплекс,където по случайност се озовахме с мм, повече ни-ко-га.
Виж целия пост
# 1 343
За мен такава почивка с дете между 2 и 5 е добър вариант, макар че и аз не си падам по ол инклузив. Ходихме на такива, докато детето навърши прилична възраст, за да се мъкнем, където ни е кеф. Една година ходихме и на къмпинг (на 3 беше) и също ни хареса.
С дете до 5, а и до 10 изобщо хотел ми се струва слабо като вариант. Затова – каквото и да е с кухня и пералня. Изключвам хотелите 5 звезди, защото в повечето им заведения не можеш да си без сако, да не говорим с дете под 12 години. Освен ако не наемеш етаж. Mr. Green (да видим кой ще се похвали пръв, че за почивката наема етаж от Четири сезона или Шангри Ла)
Виж целия пост
# 1 344
Не си причиняваме ол инклузив хотели,  анимации избягваме. Можем сами да осигурим на децата си в пъти по-качествено изхранване и не чак толкова малоумен тип забавления.
Виж целия пост
# 1 345
На нас ни беше екстра. Пералня не ми е трябвала, а и не си спомням да е имало някакви анимации, ако е имало, не сме ги ползвали. удобно ми беше близостта до плажа и наличието на басейн. Храната беше ок.
След това сме се забавлявали по други места, защото ходенето на море стана безмислено.
Виж целия пост
# 1 346
О, не, не, няма начин да готвя или пера на почивка. Съвсем сериозно.
Ние нямаме голяма група роднини деца, нито опция, баби, майка ми не живее в Бг, а на мъжа ми майка му  я няма.
Детето се забавлява чудесно с децата в хотела, общителна е, за два дена вече е сформирала поне тричленна  групичка от приятелки. Първи са на сутрешната гимнастика, както и на вечерната дискотека и всякакви представления, които аниматори организират.
С родителите им не общуваме, никой не ни досажда,  пием си  и хапваме спокойно, децата да на сигурно и не ги мислим.
Виж целия пост
# 1 347
На нас ни беше екстра. Пералня не ми е трябвала, а и не си спомням да е имало някакви анимации, ако е имало, не сме ги ползвали. удобно ми беше близостта до плажа и наличието на басейн. Храната беше ок.
След това сме се забавлявали по други места, защото ходенето на море стана безмислено.
За 7-10 дни с малко дете ако не переш не знам колко дрехи трябва да носиш. А и изобщо с дете. Хайде дрехи за възрастни в добрите хотели ще ти изперат или поне почистят на химическо, ама 100 ританки или 20 чифта къси панталони...Пък е и хубаво да имаш поне микровълнова, за да стоплиш едно мляко. Де да знам, вероятно аз съм с други навици.
Виж целия пост
# 1 348
Ами стресово е, вече описах защо, заради постоянната бдителност. След това- заради мрънкането поради различните изисквания. Колкото и ноу-хау да се вкарва, а аз го имам, пак няма да имам минута без 1. бдителност 2. планиране каква ще е следващата стъпка. А това не е почивка, активна работа си е.

Да не говорим, че едва ли с лекота бих си оставила децата при аниматори и да си гледам кефа цял ден. Особено пък тригодишно дете. Хайде на 8-9 може, но за по-малки си е риск. Но то децата ако са вече всички на 8+ е друго.

Но пак си е странно жени с едно дете, особено момиче, особено на 8-9 да ми обясняват за ноу-хау при микс от три различни възрасти, 1.5, 3 и 8. Винаги ще има някой ощетен- или преуморено бебе, или някой ще мрънка, че още му се плува и не му се прибира.
Виж целия пост
# 1 349
Затова и казвам, че е въпрос на вкус, приятното за едни, е кошмар за други и точно Сирен никак не ми звучи като човек, който с кеф ще се забие в хотел с блок-маса и детска анимация, предвид непоносимостта й към детските площадки. Тези хотели са си своебразна детска площадка - и бутане за пейки има, и дърпане на лопатки, и ядене от обща копанка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия