Зима иде,сняг вали-ФЕВРУАРЧЕ в мама спи.Рита,шава и не спирa-мама вече няма мира

  • 50 416
  • 742
# 660
Скрит текст:
Някоя от вас изследвала ли е CRP? Какви ви бяха стойностите? Пуснахме го защото се разболях и трябва да видим дали има инфекция. Следобед ще се чуя с аг да разчете резултатите, но при референтна област <5 профилът е 12..
За втори триместър го дават до 20mg/l
Ако имаш възможност си пусни ПРОКАЛЦИТОНИН, ако има инфекция той ще покаже най-точно.
Аз влезнах в трети вече, ще видим какво ще каже аг после
При мен например от начало си вървя с по-висок CRP. Около 10-11г.с. Беше 30. Бях се притеснила тогава, но явно така ми реагира организма на бременността. На ЖК всеки път доктора ми огражда CRP-то  на листа с изследвания, но пък всичко друго, вкл. и прокалцитонина си е в нормите, а и нямам никакви оплаквания.
Nandin, а знаеш ли в cibalab дали го изследват този прокалцитонин и как се води, че не мога да се оправя.
Аз случайно изследвах hs CRP, влизаше в пакет, който използвах за други изследвания и излезе 5-6.
Тези стойносте на CRP са абсолютно нормалн за бременна.
В списъка на цибалаб не го виждам прокалцитонина (предполагам, че го работят, без да съм сигурна де), но Александровска със сигурност се работи.
Виж целия пост
# 661
Скрит текст:
Скрит текст:
Някоя от вас изследвала ли е CRP? Какви ви бяха стойностите? Пуснахме го защото се разболях и трябва да видим дали има инфекция. Следобед ще се чуя с аг да разчете резултатите, но при референтна област <5 профилът е 12..
За втори триместър го дават до 20mg/l
Ако имаш възможност си пусни ПРОКАЛЦИТОНИН, ако има инфекция той ще покаже най-точно.
Аз влезнах в трети вече, ще видим какво ще каже аг после
При мен например от начало си вървя с по-висок CRP. Около 10-11г.с. Беше 30. Бях се притеснила тогава, но явно така ми реагира организма на бременността. На ЖК всеки път доктора ми огражда CRP-то  на листа с изследвания, но пък всичко друго, вкл. и прокалцитонина си е в нормите, а и нямам никакви оплаквания.
Nandin, а знаеш ли в cibalab дали го изследват този прокалцитонин и как се води, че не мога да се оправя.
Аз случайно изследвах hs CRP, влизаше в пакет, който използвах за други изследвания и излезе 5-6.
Тези стойносте на CRP са абсолютно нормалн за бременна.
В списъка на цибалаб не го виждам прокалцитонина (предполагам, че го работят, без да съм сигурна де), но Александровска със сигурност се работи.
Nandin Hug тя АГто ми се кара, че съм пускала и да не се притеснявам за стойнодтитеа хич не го бях видяла, че е в пакета изследвания, а и нищо не ми говореше Grinning Heart
Виж целия пост
# 662
Здравейте! Аз наваксвам с пропуснатите постове в малките часове😊 Ходите ли на семинари свързани с раждането и първи грижи? Вчера АГ-то ме пита каква литература чета във връзка с майчините грижи. И това не съм започнала, още съм на художествена😊 Ако някой препоръча полезна книжка ще съм благодарна 😊
Виж целия пост
# 663
Аз разчитам на youtube за клипчета има на angelbaby които са добри
Виж целия пост
# 664
Аз ходих на една лекция за първи грижи за новородено. Беше ми полезна донякъде, имаше неща, които не бях чела дотогава. Дадоха доста безплатни мостри, от тях  а ми влезе в употреба за сега само  една. Скоро бях на лекция за кърменето и ми беше доста полезна. Ако изобщо отида на още някоя, тя ще касае раждането.
Виж целия пост
# 665
Аз ходих на лекции на акушерка, беше ми от полза. Нямаше реклами,  а разговор по същество- раждане, контракции, предродилна зала, родилна,  секцио, нормално раждане, кърмене, стимулиране на кърма, първи грижи за бебето вкъщи, пъп, къпане, хранене, обличане и т.н.
Виж целия пост
# 666
Аз до сега съм присъствала само на 2 лекции от тези на сп.9 месеца. Едната беше първите 40 дни на бебето и тогава бях мисля в 4ти месец. Другата беше секцио или нормално раждане. Мисля малко да се активизирам с лекциите, защото ги намирам за полезни, а се чувствам доста неориентирана и незнаеща доста неща в тази сфера. Вчера една приятелка ми каза, че винаги ще има неща, за които не сме подготвени и не знаем как да постъпим. Но това е нормална част от това да бъдеш родител.
Днес сънувах, че раждам. Сякаш даже и болките изпитах, доста странно. Като ми го дадоха да го гушна изпитах невероятно чувство..няма как да го опиша. Сякаш ангел беше слязъл от небето Simple Smile
Виж целия пост
# 667
Здравейте! Аз наваксвам с пропуснатите постове в малките часове😊 Ходите ли на семинари свързани с раждането и първи грижи? Вчера АГ-то ме пита каква литература чета във връзка с майчините грижи. И това не съм започнала, още съм на художествена😊 Ако някой препоръча полезна книжка ще съм благодарна 😊
Аз ходих на ден на отворените врати в болницата където ще раждам, друго което ме влече от тук, или от близки 3 които имат бебета. Лично аз ще се уча в движение. Laughing
Виж целия пост
# 668
И аз съм се записала за ден на отворените врати сега на 23
Виж целия пост
# 669
Момичета позволявате ли си да носите прашки ? И какво мислите за носенето им по време на бременност. Simple Smile
Виж целия пост
# 670
Момичета позволявате ли си да носите прашки ? И какво мислите за носенето им по време на бременност. Simple Smile

Нося си само това, засега. Не мисля,че има проблем, стига да не са от кофти материи и да имат главно памук в състава.

Да споделя вчера по нощите какво стана - бебето така се разрита, че направо ме/ни уплаши. В продължение на почти цяла вечер и най-вече към полунощ, го успещах все едно ме рита право в пикочния мехур и се навира там, където не му е мястото (едва ли не бърка в шийката?!?). На моменти дори беше болезнено и понеже беше за първи път така, се притесних, че всях и паника в мъжа ми. Но, накрая на юнакът му свърши енергията и спря, в 1 през нощта. Четох днес, че доста майки са така и не е опасно. Та споделям, за да не се стреснете, когато ви се случи Wink 
Виж целия пост
# 671
Аз по принцип не нося прашки, освен ако дрехата не го изисква, доста са ми неприятни.
Вие пускате ли музика на бебетата? Аз си слагам слушалки на корема и пускам на малчо класическа музика. Старая се да е всеки ден по час. Както си рита и се успокоява и май заспива Simple Smile

А относно матраците- за първи път разбрах, че има и кокосови такива, и като цяло различните разновидност. Вземам си бележка и ще питам в магазина, когато дойде време да пазаруваме.

На лекции не ходя, майка ми ми даде две книги и тях си чета. Може да започна да си пускам от интернет някакви видеа. На ден на отворени врати ще ходим към края на този месец, или началото на декември.
Виж целия пост
# 672
Момичета позволявате ли си да носите прашки ? И какво мислите за носенето им по време на бременност. Simple Smile
Ако са ти удобни, не виждам защо да не си ги носиш, не мисля, че има нещо опасно, ако това питаш всъщност Simple Smile
Виж целия пост
# 673
Аз не нося такова бельо по принцип.
Моето бебе също много рита. Скъсва ме от сутрин до вечер, понякога се чувствам като боксова круша Grin
Аз слушам класическа музика като почна да чистя или гладя. Пускам в Ютюб сетове на Моцарт примерно
Виж целия пост
# 674
Ако нямерите полезни онлайн лекции ,  моля споделете Flowers Hibiscus Иначе и нашето бебче е много шавливо и понякогя здравата  си рита Heart а относно музиката аз пускам приспивни мелодии  за бебета , деистват успокоително и мисля че не е зле да се свикне с тях Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия