Зима иде,сняг вали-ФЕВРУАРЧЕ в мама спи.Рита,шава и не спирa-мама вече няма мира

  • 50 416
  • 742
# 645
Аз съм готова само с количката и някои дрешки.
Те първа ще купувам легълце, матрак и другите неща.

Искам да ви попитам случвало ли ви се е да имате сърцебиене сега по време на бременността.
Аз от 5 дни имам много силно сърцебиене от лявата страна на гръдния кош, което се повтаря на всеки 20сек толкова силно, че имам чувството, че ми отива в гърлото. Правих кардиограма и кръвни изследвания, всичко е в норма, щитовидната жлеза е ок, за това си го обяснявам с бременността и с това, че сърцето сега изпомпва много по-голямо количество кръв, както за мен така и за бебеока.
Виж целия пост
# 646
И моят пулс е по-висок от обикновено, но в рамките на нормалното за бременността. Според мен, щом изследванията са добри, няма причина за притеснение. Simple Smile
Виж целия пост
# 647
Аз не съм готова, а ще съм януари. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 648
Аз имам сърцебиене от 3 месец...ужасно при това. И прескачане. Чак съм се будила от сърцебиене
Виж целия пост
# 649
Аз все още нищо не съм купила за бебоците. Все още си мисля, че има време.
Виж целия пост
# 650
Самата идея да тичам в девети месец по магазини, молове и прочие, когато има много вируси, не ми допада. Аз са се разболях от 1 час в мола....
Виж целия пост
# 651
Аз нищо не съм купувала.
В събота пообиколих с майка ми и набелязахме по-едрите неща, но ще си чакаме. Те не искат да купуваме каквото и да било още, пък и те ще дават парите... та нямам много избор Simple Smile не че се натискам да пазарувам сега де. Тепърва ми предстои местене на къщата...
Виж целия пост
# 652
Нямам намерение да тичам по магазини,  всичко което ще се вземе е от два магазина и най-вероятно ще ги купува сестра ми.
Виж целия пост
# 653
И аз засега само набелязвам, после ще купувам.
Виж целия пост
# 654
Скрит текст:
Някоя от вас изследвала ли е CRP? Какви ви бяха стойностите? Пуснахме го защото се разболях и трябва да видим дали има инфекция. Следобед ще се чуя с аг да разчете резултатите, но при референтна област <5 профилът е 12..
За втори триместър го дават до 20mg/l
Ако имаш възможност си пусни ПРОКАЛЦИТОНИН, ако има инфекция той ще покаже най-точно.
Аз влезнах в трети вече, ще видим какво ще каже аг после
При мен например от начало си вървя с по-висок CRP. Около 10-11г.с. Беше 30. Бях се притеснила тогава, но явно така ми реагира организма на бременността. На ЖК всеки път доктора ми огражда CRP-то  на листа с изследвания, но пък всичко друго, вкл. и прокалцитонина си е в нормите, а и нямам никакви оплаквания.
Nandin, а знаеш ли в cibalab дали го изследват този прокалцитонин и как се води, че не мога да се оправя.
Аз случайно изследвах hs CRP, влизаше в пакет, който използвах за други изследвания и излезе 5-6.
Виж целия пост
# 655
Мами да ви питам дали някоя от вас е правила тест за гестяционен диабет и кога се препоръчва да се направи?


Тук май е задължително защото не са ме питали дали искам,а направо ми казаха кога да отидя,сега на 22 тогава ще съм 27+5.Дадоха ми и брошура с някакви неща който трябва да си купя и изпия два часа преди изследването и след тях не трябва нищо да ям и пия..
Аз правих тест по препоръка на др Петрова от Надежда, защото бебо върви голям, и по препоръка на др Хидър защото запичнах Б с наднормено тегло, изчислява някакъв коеф.заедно с това че имам две баби с диабет и се води рисков фактор.
Изледването протича така: купих си глюкоза на прах от аптеката, отидох в лабораторията, взеха ми кръв от вената (на  гладно и жадно), лаборантката ми разтвори глюкозата в някакво съотношение във вода и трябваше да я изпия за 5 мин. След един час от изпиването се взима втора кръвна проба от пръста, след още един час трета кръвна проба, пак от пръста.
Докато трае цялата процедура не трябва да изкачваш срълби или да се движиш много, по- скоро да седиш и да си почиваш.
Имай предвид че час след като изпих глюкозата ми прилоша и повръщах, което е рядко но бъди готова с торбичка или нещо друго за всеки случай. Затова се наложи да повторя изследването.
Реф стойности трябва да бъдат при първа кръв под 5.1, при втората проба под 10, и при третата трябва да са стойности приблизително колкото при първата кръвна проба.
Виж целия пост
# 656
Мами да ви питам дали някоя от вас е правила тест за гестяционен диабет и кога се препоръчва да се направи?


Тук май е задължително защото не са ме питали дали искам,а направо ми казаха кога да отидя,сега на 22 тогава ще съм 27+5.Дадоха ми и брошура с някакви неща който трябва да си купя и изпия два часа преди изследването и след тях не трябва нищо да ям и пия..
Аз правих тест по препоръка на др Петрова от Надежда, защото бебо върви голям, и по препоръка на др Хидър защото запичнах Б с наднормено тегло, изчислява някакъв коеф.заедно с това че имам две баби с диабет и се води рисков фактор.
Изледването протича така: купих си глюкоза на прах от аптеката, отидох в лабораторията, взеха ми кръв от вената (на  гладно и жадно), лаборантката ми разтвори глюкозата в някакво съотношение във вода и трябваше да я изпия за 5 мин. След един час от изпиването се взима втора кръвна проба от пръста, след още един час трета кръвна проба, пак от пръста.
Докато трае цялата процедура не трябва да изкачваш срълби или да се движиш много, по- скоро да седиш и да си почиваш.
Имай предвид че час след като изпих глюкозата ми прилоша и повръщах, което е рядко но бъди готова с торбичка или нещо друго за всеки случай. Затова се наложи да повторя изследването.
Реф стойности трябва да бъдат при първа кръв под 5.1, при втората проба под 10, и при третата трябва да са стойности приблизително колкото при първата кръвна проба.

Е тук сигурно е по друг начин понеже ми казаха да изпия това 2 часа преди да отидя в болницата,а за гадното не съм се и съмнявала,че ще отвратително още повече,че аз имам непоносимост към всякакви разтворими субстанции,затова винаги настоявам за хапчета ако има такъв вариант и просто още от сега не ми се мисли какво ще е Confounded
Виж целия пост
# 657
И аз съм така към всичко разтворимо, но това специално не е гадно на вкус. Наподобява като вода със захар. Просто при мен организма ми реагира странно час по- късно
Виж целия пост
# 658
Не е гадно, сладичко е...
Виж целия пост
# 659
И аз съм така към всичко разтворимо, но това специално не е гадно на вкус. Наподобява като вода със захар. Просто при мен организма ми реагира странно час по- късно

При мен е по скоро на психическа нагласа,дори и с най приятния вкус да е,само като знам,че е лекарство или нещо от този сорт и веднага започвам да се блеща.Абе ще видим какво ще стане ако го върна и ме накарат пак да го повторя ще има да взимат Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия