За Коледа подаръци ще има от сърце, но най-скъпия подарък ФЕВРУАРИ ще държим в ръце

  • 48 319
  • 775
# 30
Да, и аз съм чувала че не е показател за това дали ще има кърма или не.Просто е много неприятно,не можеш да си спокоен. Приятелят ми го обръща на бъзик, но пък мен ми става неудобно. Нямаше ли някакви подплънки или как се наричаха?Те на сутиена ли се поставят или се залепват на самата гърда/зърно?
Виж целия пост
# 31
Аз да ви се оплача, живеем на 6ти етаж без асансьор.  Всеки ден най-малко по 4 пъти ги качвам тези стълби и в последните седмици доста се задъхвам.  
Относно книгите аз съм решила да купувам "Книга за кърменето" - добри коментари чета за нея, а и кърменето ми е болна тема.  Чела съм "Близо до бебето"  - доста добро четиво,  ако се интересувате от природосъобразно отглеждане на бебето.  В момента чета "Раждане с любов" - естественото раждане наистина е описано доста подробно,  но някои от нещата поне за Пловдив ми се виждат много нереалистични.  
Подплънките за гърди са като превръзки само че за гърди. Слагаш ги в сутиена и те си попиват.
Виж целия пост
# 32
Да, и аз съм чувала че не е показател за това дали ще има кърма или не.Просто е много неприятно,не можеш да си спокоен. Приятелят ми го обръща на бъзик, но пък мен ми става неудобно. Нямаше ли някакви подплънки или как се наричаха?Те на сутиена ли се поставят или се залепват на самата гърда/зърно?
Има подплънки, на сутиена се лепят (на принципа на дамските превръзки. Моя приятелка като кърмачка просто режеше 1 ежедневна превръзка на 2 и лепеше в сутиена Simple Smile
Виж целия пост
# 33
Момичета на 17.11 в Хиполенд ще има 25% намаления
Виж целия пост
# 34
Имам вече идея за количка, но да ви питам, какво мислите за помпащите гуми ?
Виж целия пост
# 35
Дадоха ми тази книга "Близо до бебето" и понеже е много хвалена я подхванах, но не е моето нещо определено. Твърде природосъобразна ми идва. Все пак аз нямам нищо против памперсите за еднократна употреба, не съм фанатик на тема кърмене, против спането в едно и също легло с бебето съм и не възприемам детето да се учи от първия месец да живее без памперс, а да го дебна къде из къщата пишка и т.н. други неща, но не мисля, че това ме прави лош родител, а горе-долу така излиза от книгата. Върха беше възмущението в книгата от това, че навсякъде се рекламирали бебешки шишета и адаптирано мляко и едва ли не апела да се забранят рекламите, училищата за родители, на които има такива реклами, въобще пълна промивка на мозъка е тази книга... Не се и съмнявам, че на доста хора им харесва, но все пак за тези, които не залитат в такава степен по природосъобразното, а пък четат, че има много положителни отзиви за книгата, имайте две наум...

За помпещите гуми, имат си и плюсове, и минуси, въпрос на предпочитание, на мен лично не ми допадат.
Виж целия пост
# 36
Използвате ли възглавници за бременни?Вече почти месец изпитвам ужасни болки вече на три различни места предимно от ляво и вече дори започва да ми действа на психиката.През ноща на където и да се обърна,в каквато и да е поза изпитвам болка.Не знам вече какво мога да направя,та днес реших да поразгледам тези възглавници,обаче има толкова много вида,че съвсем се обърквам,та ако сред вас има мами който използват ще ми е изключително полезно да споделят мнение за дадени такива.
Виж целия пост
# 37
Аз използвам още от началото. Без нея ми е невъзможно да спя вечер. Слагам я м/у краката, подпирам си кръста, подпирам корема. Общо взето си я нагласям така че да ми е удобно. През деня също я ползвам много. На лорели е, взех я от сайт за около 25 лв. Виждала съм ги и в Хиполенд.
Виж целия пост
# 38
И аз спя от самото начало с такава възглавница, купих я от Лидъл. Но от известно време спане то ми е трудно независимо от вузглавницата.
Виж целия пост
# 39
За изтичането на коластра- аз откъм пети месец имам леки като жълтеникави люспички сутрин на зърната. Не е задължително да е всяка сутрин, но повечето. Не съм питала и разпитвала за какво става на въпрос, тъй като го приех, че е в реда на нещата- не сърби, няма мирис и прочие. Не знам какво отношение има към количеството кърма впоследствие...
Виж целия пост
# 40
И аз си купих възглавница на лорели (25лв) преди това спях с 4 отделни възглавнички (още от преди бременността, че си имам проблеми с кръста), но все изпадаха от леглото. Сега си ми е екстра.
Аз бях на една лекция за кърменето с лектор Хедра. Та тя обясни, че и наличието и неналичието на коластра са нормални и нямат връзка с имането/нямането на кърма след това.
Виж целия пост
# 41
Поръчах сега една от amazon дано да помогне,че иначе не знам вече какво друго мога да направя  Sad
Виж целия пост
# 42
Ето я моята
https://www.baby.bg/lorelli-vazglavnitsa-za-karmene-190-sm-littl … -ducks-green.html
Виж целия пост
# 43
Моята е дълга и може всякак да се намести. Благодарение на нея още мога да спя по корем
Скрит текст:
Виж целия пост
# 44
Тази която поръчах е горе долу същата,дано да ми помогне  Praynig
Скрит текст:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия