Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари 8

  • 143 066
  • 742
# 360
Руска салата много обичам, но моята е без мръФки, няма сега да я приготвя `щото ще я изям,  а това няма да ми се отрази добре на дупето, чак на Коледа.
Ако ми напишете рецепта за това прекрасно сладко с лук , но само ако е лесна може и да се науча да го правя. Благодаря!
Сладките с лешници са много вкусни, лесни, но много бях уморена и не ги направих в най-перфектна форма, но нали няма да се явявам на конкурс... толкова от мен, няма да им простят.
Сармите с кълцаното месо остават за Коледа, никога не съм кълцала месо на ръка, не ми е ясно как ще намеря време, ще включа Марчев със сатъра  и месото.
Тортата с круши  и карамел е мнооооого хубава, ще отваря и ще си я запиша. Вероятно зимните месеци ще ми трябва.
Снимките са ужасни на новата версия, пак ме дразнят жестоко.! Казах си отново.
Отивам си след малко и ще забъркам някакви напукани бисквити на Ана Олсън без брашно са, нейните рецепти са малко предизвикателни,  капризни, ама ще се пробвам.
Виж целия пост
# 361
Роца, няма нищо сложно в киселото зеле където и да си Grinning.

Скрит текст:
И ние не сме в БГ, но си правим (по малко), понеже в мазите нямаме право да правим такива неща, по балконите също е забранено да качулим, сме си купили една чисто нова кофа Joy. Баща ми ни прати от БГ канелка/кранче Embarassed или там както се нарича, да можем да претакаме. Мъжо инсталира на кофата Joy и вече 15 години си правим. Е, верно че по 4-5 зелки само (цели правим да има за сърми). Но то за 2 седмици става, така или иначе, та не ни бърка и да залагаме по-често. Стои в кухнята, като тръгна да претакам, на балкона изнасям, но ако не ви бърка миризмата може и в кухнята да претакате, после проветряваш и така. Забравих да кажа, че кофата има и капак и като е затворена не мирише въобще, макар и в къщи
Виж целия пост
# 362
Вики, няма нужда от претакане. При плътно/херметично затваряне на съда, нито отваряш, нито претакаш, а за 40 дни имаш готово кисело зеле. Не мога да обясня защо, как и какво се получава,  мъж ми го обясни като химичен процес, но това е едно от малкото неща, които правя за зимнината Simple Smile та съм оставила на него и вече 10-на години си правим така. Независимо колко голям е бидона. И не мирише. Зелевия сок е бистър, новата реколта я наченахме.
Виж целия пост
# 363
пеп-4o bouquet bouquet ОО благодаря за уточнението. Не съм знаела. Значи още по-лесно.Поне няма да вдигам кофата на кухненския плот за претакане. Но понеже я държимв кухнята и става за 2 седмици зелето при нас, но то не е и много, а е и топло в къщи. Супер. Благодаря ти още веднъж.
Виж целия пост
# 364
Майка също не претаква зеле. Условието е - солта и водата да се разтворят отвън, до разтваряне на солта и така да се залее зелето. Има си там количество сол на колко вода, разбърква се хубаво да се разтвори и се залива. Разтваря на части и залива, докато напълни бидончето. Натиска с нещо тежко, да не изплува. И после само чака да стане готово.
Виж целия пост
# 365
Може ли рецепта за киселото зеле😊
Виж целия пост
# 366
как да си направиш, или как да си го сготвиш?
Майка също не претаква зеле. Условието е - солта и водата да се разтворят отвън, до разтваряне на солта и така да се залее зелето.
и най-важното - съда да е плътно затворен. Защото по време на узряването Simple Smile бидона става като бутилка с газирана напитка - твърд, капака се изпъва колкото може. Ползваме бидони със скоби на капака. Една есен единия бидон бил пробит  горе, почти до капака и Стоев не го видял и зелето  в него не стана.
Виж целия пост
# 367
как да си направиш, или как да си го сготвиш?
Да го направя😊
Виж целия пост
# 368
Не знам.
Виж целия пост
# 369
Марчева...днес ще ти пиша слаб hahaha Joy От толкова сладки си се отнесла Hug Искам рецептата как да си направя кисело зеле в някакъв съд..бидон нямам..в кофа, ако мога да го направя, и да не умириша къщата ще е супер..нямам маза/изба и двор, нито гараж...двора ми е направо на улицата..не върви да претакам зеЙе на улицата Laughing Кажете рецептата за зелето да не давам луди пари за една мини зелчица Whistling
Виж целия пост
# 370
момичета и момчета,
някой показа зелен боб с чесън, но не намирам рецепта Simple Smile
давайте идеи, че ще съсипя бобеца Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 371
момичета и момчета,
някой показа зелен боб с чесън, но не намирам рецепта Simple Smile
давайте идеи, че ще съсипя бобеца Simple Smile Simple Smile

Не съм показвал, но никога не е късно. Simple Smile

http://ipeychev9.blogspot.bg/2017/08/blog-post.html



http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/12/blog-post_15.html

Виж целия пост
# 372
Набързо кюфтета и салата.



Виж целия пост
# 373
Марчева...днес ще ти пиша слаб hahaha Joy От толкова сладки си се отнесла Hug Искам рецептата как да си направя кисело зеле в някакъв съд..бидон нямам..в кофа, ако мога да го направя, и да не умириша къщата ще е супер..нямам маза/изба и двор, нито гараж...двора ми е направо на улицата..не върви да претакам зеЙе на улицата Laughing Кажете рецептата за зелето да не давам луди пари за една мини зелчица Whistling

по-горе ти дадох линк с подробно описание за правенето Simple Smile
Виж целия пост
# 374
Скрит текст:
момичета и момчета,
някой показа зелен боб с чесън, но не намирам рецепта Simple Smile
давайте идеи, че ще съсипя бобеца Simple Smile Simple Smile

Не съм показвал, но никога не е късно. Simple Smile

http://ipeychev9.blogspot.bg/2017/08/blog-post.html



http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/12/blog-post_15.html


Благодаря! Simple Smile
салатка с чесън имах предвид, но и тези стават.
записах си ги и в най-скоро време ще ги опитаме.
Simple Smile похвалих ли се с богатата реколта от жълт зелен Simple Smile боб тази година?
много готвене ще падне Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия